היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 31/12/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

איור של הפעמון של ללוידסWindward היא חברת הטכנולוגיה הימית הראשונה שרותמת את כוחה של בינה מלאכותית (AI).  החברה נוסדה בשנת 2010 בתל אביב. החברה הקימה את המקור החשוב של תובנה לפעולה על הספנות ואת הים של העולם.  פלטפורמת AI של החברה אוספת ללא הרף, מאות מיליוני נקודות נתונים בכל יום, ממגוון מקורות ימיים חיצוניים.  הטכנולוגיה מספקת חבילת כלים מבוססי נתונים, תומכי החלטות.

 

עוד על טכנו בלוידס


שיפור זכויות מבוטחי סיעודי קבוצתי

שר האוצר משה כחלון שר האוצר, משה כחלון, יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן והממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, הכריזו, ביום 27/12/2017, כי מבוטחים בביטוח סיעודי קבוצתי מגיל 55 רשאים להצטרף לביטוח הסיעודי לחברי קופות החולים ללא בחינה של מצבם הרפואי עם תום הביטוח הסיעודי הקולקטיבי בתאריך 31/12/2017.

 

עוד על זכויות סיעוד


הונאות ביטוח חובה באמצעות בדיקות מערכת העצבים

איור של מקטע מעמוד השדרהתופעות ההונאה והשימוש לרעה בנתוני בדיקות התרחבו באופן דרמטי במהלך 15 השנים האחרונות התפתח שוק חזק עבור בדיקות הונאה התפתח בתחום ביטוח רכב, פיצוי עובדים וביטוחי בריאות כללית.  החזר ביטוחי גבוה לבדיקות וחוסר בקרות איכותיות בתחום תורמות רבות לתופעה זו.  
 

עוד על הונאות עצבים


פוחדים מתאונות, יותר מהמצב הכלכלי ויותר מהמצב הבטחוני

שר התחבורה ישראל כץ עם הציון נכשלעולה מן הסקר כי מחצית מהישראלים (48%) דיווחו כי היו מעורבים בתאונת דרכים בחמש השנים האחרונות,  נתון מדאיג נוסף שעולה מן הסקר הוא, כי רובו המכריע של הציבור (87%) סבור כי סיכוייו של אדם להיות מעורב בתאונת דרכים בישראל הם גבוהים או גבוהים מאוד.

 

עוד על פוחדים מתאונות


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


נוסח מטעה של אפשרות בחירת שרברב בפוליסת דירה

איור של כלי עבודה

השופטת עמיתה דרורה בית אור מבית משפט לתביעות קטנות בבאר שבע קיבלה את תביעתה של מבוטחת בגין נזקי מים שהתגלו בדירה.  לטענת התובעת  לאחר שהתברר לה כי מדירתה יש נזילת מים לעבר דירת שכנים בקומה מתחת לדירתה. בעת שהתובעת לטענתה חתמה על הפוליסה לא הוסבר לה  כי בחירה של שרברב מטעמה  משמעותה היא אפשרות של הרחבת תיקוני  נזקי מים כולל אפשרות להחלפת צנרת. גם אם בחירה זו כרוכה בייקור הפוליסה, יש חובה להסביר זאת למבוטח על מנת שהוא יהיה זה שיבחר באפשרות המתאימה לו. לא הוצגו בפני כל ראיות כי מדובר ב"הטעיה" מכוונת, אך אני סבורה שבנסיבות הנ"ל יש ממש בטענת התובעת שבדיעבד חשה כי הוטעתה או כי לא הומצאו לה נתונים מלאים לגבי בחירת הגורם שיבצע את התיקון בצנרת.

ת"ק 32344-05-17 צנזור נ' איילון 19/12/2017


הצפת דירה מאקווריום הוכרה כנזק התפוצצות

 

תצלום של אקווריוםהרשם הבכיר קייס נאשף מבית משפט השלום בתל אביב – יפו הכיר בתביעה בשל נזקים למבנה ולתכולה שנגרמו בשל שבר אקווריום כנזר התפוצצות. " במאמר מוסגר, יובהר כי נדמה כי קבלת הפרשנות לה התובעים טוענים ביחס לתיבה "התפוצצות או התלקחות" נכונה בנסיבות העניין אף בהינתן "מבחן הציפיות הסבירות של המבוטח", כאמור. (עניין מוצרי אלומניום בע"מ, לעיל, פסקה 29 לפסק דינו של כבוד השופט דנציגר; עניין תקווה בפסקה 7 לפסק דינו של השופט עמית). לשון אחרת, מקום שישנה עמימות טקסטואלית, תפורש הפוליסה באופן המתיישב עם ציפיותיו הסבירות של המבוטח, נוכח אחריות המבטחת לכך שהפוליסה תתאים למטרה לשמה יועדה."

 

תא"מ 33239-04-16 לוין ואח' נ' איי אי ג'י ישראל  ואח' 21/12/2017

 


נזקי הצתה למכונת קידוח

 

פטיש של שופטיםהשופטת  נסרין עדוי-ח'דר מבית משפט השלום בחיפה קבעה, כי התביעה, נדחית ברובה, וחייבה את מגדל לשלם לתובעת סך של 47,880 ₪ ואת חברת השמירה חייבה לשלם לתובעת סך של 181,916 ₪. מדובר על נזק של הצתת מכונת קידוח הגינו כבר שולמו תגמולי ביטוח למבוטח אשר הגיש תביעה בעבור תגמולי ביטוח נוספים וסירב לפיצוי נוסף של חברת ביטוח ע"ס 70,000 ₪.      

 

ת"א 16547-08-15 י כרמלי ובניו בעמ ואח' נ' מגדל ואח' 22/12/2017


 

לחדשות קודמות

דחיית ייצוגית נגד כלל בעניין חידוש פוליסות ביטוח חיים

פטיש של שופטיםהשופטת אסתר שטמר מהמחוזי מרכז-לוד דחתה בקשה לאישור תובענה ייצוגית לגבי מועד חידוש פוליסות לביטוח חיים. המבקש טען כי עדכון פוליסה לביטוח חיים צ"ל אחת לשנה, כעבור שנה מיום תחילת הביטוח. המבקש הפנה לחוזר ביטוח חיים 1982/8, שבו נקבע לענין ביטוח חיים: "גיל ביטוחי  - יוגדר כגיל המדויק ביום ההולדת הקרוב ביותר ליום תחילת הביטוח". "כיוון שהמאסדר לא הסדיר את השאלה שעל הפרק, אלא רק את גיל המבוטח לתחילת הפוליסה – ובהיעדר מקור נורמטיבי אחר – אין להכניס לחוזר המפקח מה שלא נאמר לו, ואין לפרשו בדרך שמאפשרת חידוש הפוליסה רק כחלוף שנה."

ת"צ 13881-07-13 להט נ' כלל 15/12/2017


דיון בערעור על שלילת רישיונן של שש חברות שמירה

פטיש של שופטיםבית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את בקשתה של המשיבה, ועדת הרישוי הפועלת לפי חוק חוקרים פרטיים ושירותי שמירה, בעניין לפניי שישה ערעורים על החלטות שניתנו על ידה. בהחלטות אלה החליטה המשיבה לשלול את רישיונותיהם של שש חברות השמירה המערערות, וכן את רישיונות מארגני השמירה של בעלי החברות הללו. "כאמור, לא אכריע בדבר. ואולם ככל שהמשיבה סבורה כי יש מקום להיענות לבקשות המערערים, ולאפשר למי שמעוניין בכך להשמיע את טענותיו בטרם תיתן המשיבה את החלטותיה החדשות, המשיבה רשאית לעשות זאת. ככל שהמשיבה תגיע למסקנה כי יש מקום לשנות את החלטותיה לגופם של דברים – עניין שלא נדון במסגרת פסק דין זה – המשיבה רשאית לעשות אף זאת."

עש"א 42824-06-17; ע"ו 33390-07-17; ע"ו 30679-07-17; ע"ו 29829-07-17; ע"ו 28194-07-17; ע"ו 23582-08-17  21/12/2017


חלוקת שווי הבניין בין דיירים ובחינת קשר עם המקובל בביטוח

 

השריפה בבניין מרכזיםשופטת העליון השופטת ד' ברק-ארז קיבלה את הערעור על פסיקת המחוזי בעניין בניין מרכזים הרשום כבית משותף שנשרף ונהרס כליל. לאחר שחלק מבעלי הזכויות בו התנגדו להקמתו מחדש פנו הצדדים להליך של פירוק שיתוף. " חורבן מוחלט של בניין אינו מקרה של יום ביומו. קשה עד בלתי אפשרי לצפות את מלוא הנסיבות שאופפות את התרחשותם של מצבים כאלה. דווקא משום כך אין מקום לקבל את טענות בעלי הרוב לפיהן סביר לצפות שההסדרה של חלוקת התמורה בפירוק השיתוף הנובע מהרס הבית המשותף תתבצע מראש בתקנון הבית המשותף.?

בע"א 33851-04-15 שניתן על-ידי כבוד סגני הנשיא י' שנלר ו-ק' ורדי והשופט (כתוארו אז) ח' ברנר 28/12/2017


ניסוח חסר משמעות בחלק מאישורי הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרושה אחידות שפה בחוזי ביטוח -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - מה בכל זאת ניתן לעשות? - כתבה שביעית -  כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שימו לב לחריג סיכוני טרור בביטוחי סייבר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ניסוח תמוהה של השתתפות עצמית בביט אש 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סקר למיגון העסק - לפני או אחרי הכיסוי? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח רכוש ואחריות בגין הפקת אירועים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קיימת הגדרת תביעה בתקנות לביטוח רכב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותה המקצועית של חברת ביטוח בחידוש פוליסה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותו המקצועית כיום של סוכן המחר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


המורכבות של ניהול תביעות בבית משפט  ע"י מבטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תגמולי הביטוח שלא במחלוקת וצד ג' - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח אחריות מקצועית על בסיס אירוע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רשלנות תורמת וחוזר יישוב תביעות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פיתרון יצירתי לסוגיית הביטוח הסיעודי - פיתוח של רובוט סיעודי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתי נכון לעדכן פוליסה?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הנחה ע"ח עמלת סוכן - הויקטימולוגיה של הסוכנים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מילון מונחי הביטוח הנכון ביותר למבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סיעודי משלים לקופות חולים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחייב מבטחים להתלונן במשטרה על הונאה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright