עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הונאות חובה באמצעות בדיקות

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

בדיקות עצבים בשימוש רמאי ביטוח חובה

 

איור של קטה מעמוד שדרה

לפי פרסם באתר של הקואליציה נגד הונאות ביטוח, קיימת מגמה של הונאה בולטת ושימוש לרעה בביטוח בשנים האחרונות הכרוכה בבדיקות מפוברקות לצורך הונאות ביטוח חובה ולעתים קרובות חסרות תועלת כדי לאבחן את בריאות השרירים ותאי העצב השולטים בהם.

 

בדיקות אלו יכולות לסייע באבחון רדיקולופתיה (הפרעה בתפקוד העצב במקום הקרוב למקום מוצאו מחוט השדרה) ופציעות עצבים אחרות בקרב נפגעי תאונות דרכים. 

 

מטפלים רמאים יכול לתפעל ללא קושי רב את תוצאות הבדיקות, תוך פתיחה של שער להונאות ביטוח בסכומים ניכרים.  בעוד שמבחינות רפואיות אלו, המבחנים הללו עוקבים אחר מגמה לאומית גדולה יותר של הונאות נרחבות בתחום הבדיקות האבחנה.  הדבר נכון במיוחד עבור פיצויים לנפגעי רכב ותאונות עובדים.

 

לבדיקות השריר והעצב יש שני חלקים, המשולבים, שנועדו להעריך את הנזק למערכת העצבים ההיקפית.  ראשית, האלקטרומגראפיה (EMG).  במהלך הבדיקה מחדירים אלקטרודה במחט לתוך שריר כדי להקליט פעילות חשמלית במנוחה עם התכווצות שרירים.  בדיקת מוליכים עצביים מהווה את החלק השני, במהלכו מוחל הלם חשמלי על עצב.  הבודק מודד את מהירות ההולכה לאורך העצב, ואת גודל התגובה.

 

להונאות ביטוח קיימת השפעה ניכרת גם על פיצוי עובדים, כיסוי בריאותי כללי.  בין הסיבות:

 • תשלומים גבוהים לנפגעים בתאונות דרכים.
   

 • חוקי המדינה מאפשרים כמעט לכל רופא מומחה בתחום הרפואי, ללא הגבלה, לבצע באופן חוקי בדיקות בתחום התמחותם.
   

 •  מבטחים אינם מעריכים את איכות הבדיקות שהוגשו במסגרת תביעות לתשלום תגמולי ביטוח.
   

 • אין ערובה לביצוע מחקר EMG אפילו כפי שתועד בדוח.
   

 •  רוב החולים שנחקרו הציגו פציעות קלות, ללא בעיה נירולוגית מתמשכת.  עם זאת, EMG מזויף יכול בקלות "לתעד" נזק עצבי ושאר "פציעות" משמעותיות.
   

 • בדיקות לאחר תאונות רכב (מבוימות) נעשות לעתים קרובות על ידי רשתות הונאה מורכבות אשר המשימה היחידה היא לבצע טיפול ובדיקות מוגזמת עבור תשלומי ביטוח גדול.

 

קשה לנתח נתונים על היקף מלא של תוכניות וכסף ביטוח גנוב קשה להגיע.  ובכל זאת, מגמות ההונאה הרחבות יותר בולטות מהביצוע שלי לפחות 800 EMGs בשנה במשך 30 השנים האחרונות, בתוספת ראיות נרחבות מבדיקת תיקים של נפגעי תאונות.

 

תופעות ההונאה והשימוש לרעה בנתוני בדיקות התרחבו באופן דרמטי במהלך 15 השנים האחרונות התפתח שוק חזק עבור בדיקות הונאה התפתח בתחום ביטוח רכב, פיצוי עובדים וביטוחי בריאות כללית.  החזר ביטוחי גבוה לבדיקות וחוסר בקרות איכותיות בתחום תורמות רבות לתופעה זו. 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright