היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 24/12/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

הכתבה בהפלסמדובר על מהלך עסקי של התרחבות שלא עלה יפה. דבר במכונת דומה קרה בזמנו בחברת הביטוח "הסנה" שהיתה חברת הביטוח הגדולה בישראל ובסופו של דבר ה פסיקה את פעילותה בשנות התשעים.  גם שם היה ניסיון לצמצם את הפעילות המורחבת ולמכור ולסגור חברות שנקנו במסגרת הליך ההתרחבות המסיבי של החברה, ניסיון שלא עלה יפה וכולנו מקווים שלא יחזור על עצמו במקרה של טבע.

 

עוד על שורצמן בהפלס


הנגשה לציבור

הנגשת ערוצי ביטוח לציבור ערוצי שירות הפעולה הדיגיטליים יבטיחו את זמינות המידע לציבור ויאפשרו לדרוש מידע אישי וכללי בעזרת דוא"ל, שרות מסרונים (sms) ושרותי צ'אט אנושיים. בנוסף, הגשת בקשה ליצירת קשר, בירור מידע אישי, בקשת מידע כללי והגשת תלונה על חברות הביטוח יתאפשרו בלחיצת כפתור  מאתר הרשות.

 

עוד על הנגשה לציבור


רפורמת המסים של טראמפ והביטוח

איור של דונאלד טראמפהחוק החדש גם סוגר את מה שמכונה "פרשת ביטוחי ברמודה", שאפשרה למבטחים ומבטחי משנה שאינם אמריקאים המחזיקים בחברות בנות בארה"ב להימנע מתשלומי מסים בארה"ב באמצעות העברה של  ביטוח משנה למבטחי משנה שאינם קשורים לארה"ב הפועלים בברמודה ובאיי קיימן. .
 

עוד על טראמפ והביטוח


בולי אור ירוק

מארז בולי אור ירוקארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הנפקת מארז הבולים היא הוכחה לתרומה רבת השנים של אבי נאור חתן פרס ישראל, למלחמה בתאונות הדרכים והתרומה שלו לחברה הישראלית. אלפי מתנדבי ופעילי העמותה קמים בכל בוקר בתחושת שליחות שניתן לנצח במאבק ולהציל חיים".

עוד על בולי אור ירוק


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


פגיעה בעת עבודה על כלי רכב שאינו חייב בביטוח חובה

כיתוב של ביטוח חובה

השופט הבכיר ג'מיל נאסר מבית משפט השלום בעכו קיבל את עתירתה של חברת הביטוח והורה על דחיית התביעה מחמת העדר כיסוי ביטוחי. המדובר בתביעה לפיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע בעקבות מעורבותו בתאונת עבודה שפורטה בסעיף 5 לכתב התביעה המתוקן. התובע טוען כי ביום 26/6/13 עבד בשירות מעבידתו חב' מ.צ. חשמל הצפון בע"מ (להלן: "המעביד") ותוך כדי כך הוא נהג במחפר זחלי הידראולי. במהלך ביצוע העבודה הייתה תקלה במחפר, והתובע פעל להחלפת מים ברדיאטור. לטענתו, הצינור המחובר לרדיאטור ניתק ממקומו ומים רותחים ניתזו על גופו וגרמו לו פגיעת גוף. "מקרה ביטוח" הוגדר בפוליסה לצורכי הרחבת תחולתה כלפי צד ג', כנזק גוף אשר נגרם במקרים של חניית רכב במקום מותר וכן תיקון דרך שנעשה ברכב שלא בידי המשתמש בו. יחד עם זאת, צוין פוליסה כי ההרחבה הנ"ל לא תחול על: "חבות כלפי הנוהג ברכב או למשתמש בו; או חבות המבוטח כלפי עובדיו או חבות שבחוזה".

ת"א 61030-09-16 עבדאללה נ' מנורה  18/12/2017


חברת הביטוח תקנה את הרכב ולא הכירה בתביעה

 

כיתוב רכב רכושהשופטת  אביגיל כהן מהמחוזי בתל אביב – יפו דחתה את הערעור ואת הערעור שכנגד שהוגשו על פסיקת השלום שקבע, כי המערער לא הוכיח במאזן ההסתברות כי התאונה אכן התרחשה כפי שמסר בהודעתו ובכתב התביעה. עלה חשד כבד בדבר מהימנות ואמינות גרסתו.  כוונת מרמה לא הוכחה ברמת ההוכחה הגבוהה הנדרשת, די בתמיהות ובסימני השאלה הרבים והמצטברים בנוגע לגרסת המערער בנוגע לתאונה, על מנת להגיע למסקנה ולפיה, לולא טעות המשיבה, אשר תיקנה את הרכב מבלי שקיבלה אישור התובע מראש לכך, אזי לא היה זכאי לקבל מהמשיבה ולו שקל אחד.

ע"א 28245-10-17 טאהא ואח' נ' שלמה ואח' 17/12/2017


מי נהג ברכב המנועי בעת אירוע התאונה?

 

כיתוב של ביטוח חובההשופט רם וינוגרד מהמחוזי בירושלים דחה את תביעתו של אדם שנפגע בתאונה כאשר רכב על קטנוע וקיבל את עמדתה של חברת הביטוח שטענה, כי הנפגע לא הוכיח שרכש את הקטנוע, ובוודאי שלא עלה בידיו להוכיח כי רכב עליו בעת התאונה. " לא עלה בידי התובע להוכיח שנפגע בתאונת דרכים עת רכב על הקטנוע המבוטח. יתירה מזו: ניתן לקבוע שהוכח כי גרסת התובע היא גרסת מרמה, וכי הטענה לפיה רכב על הקטנוע המבוטח היא גרסה שקרית שנועדה להטיל את נטל הפיצוי על הנתבעת."

ת"א 33193-03-17  מ.ג. נ' הפול 14/12/2017


 

לחדשות קודמות

דרישות ביטוח לפי מכרז

פטיש של שופטיםהשופטת שרה דברת מבית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע דחתה עתירה להורות, כי הצעתה של מסיעי שקמים בע"מ, במכרז לשירותי הסעות של המועצה האזורית יואב הינה פסולה, ומשכך החלטת וועדת המכרזים, לפיה המשיבה 2 זכתה במכרז -בטלה ויש לקיים דיון חוזר בפני וועדת המכרזים. " איני סבורה, כי שינוי נספח הביטוח מהווה הסתייגות שהינה פגם מהותי במכרז, ואין בשינוי כדי להביא לפסילת הצעתה של שקמים. יש ממש בטענת שקמים, כי תנאי המכרז כלל לא דרשו צירוף נספח ביטוח והאישור על קיום ביטוחים הינו תנאי חוזי בלבד, במסגרת החוזה אשר יחתם לאחר הזכייה במכרז."

עת"מ 36875-09-17 מטיילי ירון בר בע"מ נ' מועצה אזורית יואב ואח' 7/12/2017


החוסכים לפנסיה נגד שר האוצר

פטיש של שופטיםשופט העליון י' עמית דחה את שתי העתירות שהוגשו לבג"צ בנושא הפנסיה. "בית המשפט אינו מחליף את שיקול דעתו של השר או של הממונה, ואין לקרוא לתוך חוות דעתי תמיכה או הבעת עמדה אחרת לגבי המדיניות הנוהגת. במילותיו של השופט מ' חשין בעניין ק.א.ל: "בחוות-דעתנו אמרנו לבחון מעשי-ממשלה בכלים-של-משפט. שאבנו נורמות מבאר-המשפט, ועשינו כמיטבנו להעביר את פעילות הממשלה בכור-המצרף של נורמות אלו. ואולם, עיסוקנו לא היה אלא בחוקיות מעשי הממשל. לא העסקנו עצמנו לא ביעילות פעולות הממשלה ולא בשאלה אם טוב או אם רע עושה היא".

בג"ץ  6925/14  בג"ץ  5128/17 פורום החוסכים לפנסיה בישראל ואח', בועז אופלר נ' משרד האוצר ואח'     24/12/2017


נדחתה תביעה של אורנים פרויקטים נגד הראל

 

פטיש של שופטים

השופט  המחוזי בתל אביב – יפו, אליהו בכר, דחה את תביעתה של החברה היזמית נגד הראל לפי הפוליסה לביטוח עבודות קבלניות ע"ס 7.5 מיליון ₪ בשל אובדן רווחים מקדים וזאת לאחר שתגמולי ביטוח בשל הנזק לרכוש כבר שולמו ע"י החברה. השופט קבע, כי החברה הקבלנית לא הוכיחה את הנזק וגם כי הכיסוי הביטוחי לאובדן רווחים מקדים לא חל לפי תנאי הפוליסה לאור העובדה שמדובר בתביעה בגין קנסות שלא היתה מבוטחת במקרה הנוכחי וכן לא בוטח במקרה הנוכחי אובדן רווחים מקדים בגין נזק לפי תוספת לפוליסה, במקרה הנדון תכנון לקוי. מפרט הביטוחים של אורנים נערך ע"י יועץ הביטוח הבכיר, עו"ד אורי אורלנד.          

 

תא"ק 54817-12-12 פרויקט אורנים בע"מ ואח' נ' הראל ואח' 14/12/2017

 


תדמית הביטוח במדיה - מה בכל זאת ניתן לעשות? - כתבה שביעית -  כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שימו לב לחריג סיכוני טרור בביטוחי סייבר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ניסוח תמוהה של השתתפות עצמית בביט אש 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סקר למיגון העסק - לפני או אחרי הכיסוי? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח רכוש ואחריות בגין הפקת אירועים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קיימת הגדרת תביעה בתקנות לביטוח רכב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותה המקצועית של חברת ביטוח בחידוש פוליסה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותו המקצועית כיום של סוכן המחר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


המורכבות של ניהול תביעות בבית משפט  ע"י מבטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תגמולי הביטוח שלא במחלוקת וצד ג' - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח אחריות מקצועית על בסיס אירוע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רשלנות תורמת וחוזר יישוב תביעות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פיתרון יצירתי לסוגיית הביטוח הסיעודי - פיתוח של רובוט סיעודי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתי נכון לעדכן פוליסה?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הנחה ע"ח עמלת סוכן - הויקטימולוגיה של הסוכנים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מילון מונחי הביטוח הנכון ביותר למבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סיעודי משלים לקופות חולים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחייב מבטחים להתלונן במשטרה על הונאה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright