עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 20/12/2017

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 
תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

תבליט

ניהול תביעות ביטוח

 

כל התייעצות כרוכה בתשלום

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2017

 

כתבת השבוע: תדמית הביטוח במדיה - מה בכל זאת ניתן לעשות?

הבלוג השבועי - פוסט השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר

בלעדי לאתר

 

 

 

שימו לב לחריג סיכוני טרור בביטוחי סייבר
שכמעט מרוקן את הביטוח מתוכנו

 

 

 

האתר "ביטוח - מרכז הביטוח בנט" נחטף לתקופה קצרה בשנת 2010 על ידי האקרים

 

נושא ביטוח סיכוני סייבר עלה לכותרות במהלך העשור האחרון. ביטוח זה, ככל ביטוח אחר כולל חריגים לכיסוי הביטוחי, אשר אחד מהם הוא חריג המוציא מכלל כיסוי ביטוחי נזקי טרור.

 

אירועי סייבר שונים נעשים על ידי גורמים העוינים את מדינת ישראל וחלק לא מבוטל של פריצה לאתרי אינטרנט נעשה לאתרים המאוחסנים על גבי שרתים בישראל.

 

ורק לשם דוגמא, גם אתר זה חווה אירוע של "חטיפה" בשנת 2010 על ידי גורמים שעוינים את מדינת ישראל.

 

העניין הוא שהגדרת מעשה טרור, המוצא מכלל ביטוח לפי פוליסה לביטוח טרור, עשויה לכלול גם פעולה שנעשית בידי אדם בודד או קבוצה הפועלים על דעת עצמם ללא קשר לכל ארגון שהוא, כפי שאכן נמצאה הגדרה שכזאת באחת הפוליסות לביטוחי סייבר המשווקות בישראל:

 

" For the purpose of this exclusion, an act of terror shall mean: an act which includes however, is not limited to the use of force, violence, use of atomic, chemical or biological weapons or use of weapons of mass destruction; destruction, disruption or undermining of any communications and information system or infra-structure or anything included therein, as well as sabotage or use of any other means which intentionally or unintentionally cause damage of any type whatsoever,or any threat to initiate any of the activities appearing above, which are perpetrated for political needs, including use of one of the activities appearing above, whose objective is to intimidate the public or any part thereof by a person, group or groupswhether they are acting on their own or on behalf of or in connection with an organization which is hostile to the state (or connected thereto)."

 

וזאת בניגוד להגדרה של פעולת טרור לפי תנאי אש ביט 2013 וכך גם פוליסת ביט 2016, ההגדרה של מעשה טרור מתייחסת רק למעשה שנעשה מטעם ארגון שעוין את המדינה:

 

"טרור" כאמור לעיל משמעו שימוש באלימות לצרכים פוליטיים, -לרבות שימוש באלימות שמטרתו להפחיד את הציבור או כל חלק ממנו על ידי איש או אנשים הפועלים מטעם או בקשר עם ארגון העויין את המדינה".

 

לא רק זאת אלא שבתנאי אש ביט 2013 וגם ביט 2016 קיים סייג לדחיית תביעה ע"י מבטחים בעילה של נזקי טרור (תנאי שאינו קיים בהכרח בפוליסות לביטוח סיכוני  סייבר):

 

" לעניין טרור כהגדרתו לעיל, בשטח מדינת ישראל ו/או השטחים המוחזקים על ידה, רק אישור מפורש של משטרת ישראל או של משרד הביטחון או של מנהל מס רכוש וקרן פיצויים כמוגדר בחוק מס רכוש וקרן פיצויים 1961 על כל תיקוניו, המאשר כי הנזק נגרם במישרין על ידי אחת מפעולות אלו, ישמש עילה לדחיית תביעה - לנזקים לפי סייג זה".

 

הווה אומר, חריג טרור בפוליסות סייבר עשוי להיות רחב יותר ומצמצם יותר את הכיסוי הביטוחי לעומת החריג בפוליסות האש לפי תנאי ביט.

 

המודעות לקיומו של חריג זה, שמצמצם באופן ניכר את הכיסוי, חשובה לכל מי שרוכש או מתכוון לרכוש את ביטוח הסייבר, על מנת להבין את המוצר הביטוחי מבחינת היקף הכיסוי ולתאם את הציפיות מחברות הביטוח ומהסוכנים.

 

בברכה,

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright