היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

סוכן ביטוח

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

תוכן המדריך


על מה ולמה סוכן ביטוח?


מדריך על ולסוכן ביטוח


חוזר יישוב תביעות


עתיד הסוכן


רישוי סוכנים ויועצים פנסיוניים


עבודת סוכנים


יועצים ומשווקים לפנסיה וחיים


אחריות מקצועית של סוכני ביטוח


הקרב האלמנטארי של הסוכנים


שיווק ביטוח באינטרנט


עשה ואל תעשה באתרי סוכנים


שיווק באינטרנט באמצעות סוכנים


הגדרת תפקידו של סוכן הביטוח ותדמיתו


למנוע חריגה מסמכות של סוכן


הסכם מבטח סוכן לטיפוח סוכנים צעירים


חובת הגילוי של המבטח לסוכן
 


 

 

אין להעתיק את המדריכים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

סוכן ביטוח  סקירת המדריכים באתר

 

 

 תוכן המדריך

 

על מה ולמה סוכן ביטוח?

מיהו סוכן ביטוח? סוכן הביטוח מיכאל נחמה, ז"לחוקי הביטוח בישראל מחייבים את כל העוסק בתיווך בין חברות ביטוח לבין מבוטחים להחזיק רישיון תקף מטעם המפקח על הביטוח המתחדש מדי שנה אזרחית. החוק בישראל, כמו גם במקומות אחרים בעולם אינו מחייב לערוך את הביטוח באמצעות סוכן ועל כן מציעים מבטחים שונים לערוך את הביטוח ישירות באמצעותם ללא תיווך של סוכנים.

 

עם כל הניסיון הרב וההכרות האישית שלי עם מנהלים בכירים ביותר בכל חברות הביטוח, איני מוותרת על שירותים של סוכני ביטוח ונכון להיום, עובדת עם ארבעה סוכנים: סוכן לביטוח תכולת הדירה, סוכן המבטח את כל מבנה הבית המשותף, סוכן ביטוח חיים וסוכן ביטוח אחריות מקצועית. בהמשך דף זה, סקירת המדריכים בנושא סוכן ביטוח באתר

                                                                                                                     

 


מדריך על ולסוכן ביטוח

מדריך על ולסוכן ביטוחהמדריך על ולסוכן ביטוח, סוקר את מעמדם ותפקידם של סוכני הביטוח, מאפשר לכם לאתר סוכני ביטוח ובדוק אם הסוכן המציע  לכם ביטוח הוא חבר לשכת סוכני ביטוח ובעל רישיון ביטוח תקף. במדריך זה תוכלו לקרוא על מעמדם ותפקידם של סוכני הביטוח, ללמוד על עמלתם, לבדוק אם סוכן הביטוח מרמה, ללמוד להיזהר שלא ליפול קרבן לרמאי ביטוח ועוד

לעיון נוסף

 

 


עתיד הסוכן

עתידם של סוכני הביטוחמאמר  הבוחן את הצורך בשירותים המוצעים על ידי סוכני הביטוח לאור ההתפתחות הטכנולוגית, עידן המידע הדיגיטאלי ואפשרויות השיווק באמצעות האינטרנט העומדות לרשות המבטחים. הכתבה כוללת המלצה לשקול תגמול סוכני הביטוח גם באמצעות המבוטחים עצמם ולא רק על ידי המבטחים, כפי שהדבר נעשה כיום.

 לעיון נוסף

 

 


חוזר יישוב התביעות ומעמד הסוכן

חוזר יישוב תביעות ומעמד הסוכןחוזרי התביעות אינם מאזכרים את סוכני הביטוח ועל כן, יש מי שטוען, כי לסוכני הביטוח, אין כל אחריות מיוחדת בנושא הטיפול בתביעות וזאת גם לאור העובדה שחוקי הביטוח אינם מתייחסים באופן מפורש לתפקידו של סוכן הביטוח בנושא הטיפול בתביעות ומתמקדים יותר בעניין התיווך ברכישת מוצרי הביטוח.

לעיון נוסף

 

 


רישוי סוכנים ויועצים פנסיוניים

רישוי סוכנים ויועציםהמדריך סוקר את סוגי הרישיונות של סוכני הביטוח והיועצים הפנסיוניים, התנאים לקבל הרישיון, דרישות המפקח והסנקציות כנגד הסוכנים המפרים את תנאי הרישיון. המדריך כולל את תיאור תפקידו של המאמן בתקופת ההתמחות של הסוכן והחובות המוטלות עליו על פי חוק, סקירת הפעולות המחייבות רישיון של סוכן ופעולות שאינן מחייבות רישיון סוכן ורשימת מקורות ללימוד עצמי לבחינות סוכן.

לעיון נוסף

 

 


עבודת סוכנים

מדריך על עבודתם של סוכני ביטוח הכולל טיפים לסוכני ביטוח. המדריך מתאר את החובות המוטלות על סוכני הביטוח במסגרת עבודתם על פי חוק, על סוכנויות ביטוח בבעלותן של חברות ביטוח, גיוס מצבי דחק לשירותו של סוכן הביטוח ועוד

לעיון נוסף

 

 


יועצים ומשווקים לפנסיה וחיים

יועצים ומשווקים ביטוח פנסיה וחייםמדריך על יועצים ומשווקים של מוצרי פנסיה וביטוח חיים הכולל פרוט מוצרי החיסכון הפנסיוני, הנושאים האמורים להיות כלולים בהסכם ייעוץ פנסיוני, מתי רשאי הסוכן לגבות דמי בדיקה, מה המידע אותו חייב הסוכן פנסיוני לגלות לפני השיווק, ההבדל שבין סוכן לבין יועץ ועוד.

לעיון נוסף

 

 


אחריות מקצועית של סוכני ביטוח

אחריות מקצועית של סוכן ביטוחמדריך על האחריות המקצועית של סוכני ביטוח ואפשרויות הביטוח השונות ובכלל זה כיסויים, תנאים מיוחדים, הגבלות הרחבות והתאמת הביטוח לצרכי הסוכן לפי סוג עסקיו של סוכן הביטוח ולפי הקף פעילותו.

 

 

לעיון נוסף

 

 


הקרב האלמנטרי של הסוכנים

יוסי וינשטו', המנכ"ל הראשן של שומרה חברה לביטוחעתידם של סוכני הביטוח לאור השיווק הישיר של המבטחים.. כתבתו של יוסי וינשטוק, בעת כהונתו כמנכ"ל של שומרה חברה לביטוח.  הכתבה שפורסמה בעיתון העסקים גלובס ביום 22-23/6/2005

לעיון נוסף

 

 


שיווק ביטוח באינטרנט

שיווק ביטוח באמצעות האינטרנטכתבה המציעה אפשרות לשיווק ישיר של ביטוחי רכב (ולא רק) באינטרנט באמצעות סוכנים, הקמת בית סוכן וירטואלי שירכז פעילות של סוכני ביטוח באמצעות סוכנויות, באופן שבו הטכנולוגיה החדשה תנוצל לטובת של סוכני הביטוח באופן שיאפשר להם ליתן את מירב השירות למבוטחים.

לעיון נוסף

 

 


עשה ואל תעשה באתרי האינטרנט של הסוכנים

עשה ואל תעשה באתרי סוכניםהצגת תוכן שאינו נכון, העתקה של תכנים, עיצוב ראוותני, תצלומים עם ידוענים, אלו הם רק חלק מהדברים מהם רצוי להימנע באתרים של סוכני ביטוח המדריך כולל גם סקירה של פעולות מומלצות על מנת לקדם את אתר הביטוח של הסוכן ואת תוצאות המכירות והשירות ללקוחות באמצעות האתר, כיצד לבחור את מי שמקים את האתר וטיפים נוספים.

 

עיון נוסף

 

 


שיווק באינטרנט באמצעות סוכנים, שינוי כללי המשחק

שיווק באינטרנט באמצעות סוכניםכתבה הסוקרת את המגמה של שתי חברות ביטוח גדולות המציעות למבוטחים לרכוש באמצעות אתרי האינטרנט שלהן ביטוחי רכב וביטוח נוסעים לחו"ל וגם לבחור באמצעות האתר את סוכן הביטוח מתוך רשימת סוכני הביטוח העובדים עם החברה.

עיון נוסף

 

 


הגדרת תפקידו של סוכן הביטוח ותדמית הסוכן

הגדרת תפקידו של סוכן הביטוח ותדמית הסוכן אם הפיקוח על הביטוח, או בשלב ראשון לשכת סוכני הביטוח יכינו מסמך המפרט את מכלול התפקידים והמשימות של סוכן הביטוח האלמנטארי והסוכן העוסק בשיווק מוצרי חיסכון טווח, ניתן יהיה לקרוע את המסכה של הביטוח הישיר ולהראות, כי קיים מגוון רחב של מוצרי ביטוח פרט.

 

עיון נוסף

 

 


כיצד למנוע חריגה מסמכות של סוכן ביטוח

איור אילוסטרציה של דמות סוכן חצויה לשתיםמוצע גם לבדוק מצבם של סוכני ביטוח קיימים - באמצעות תוכנת ה בי די איי או די אנד או בי שבידי החברה וכן בכלי התקשורת ובעיקר באינטרנט מה קורה עם סוכני ביטוח קיימים – חברות הביטוח נוהגות כמעט בכל המקרים לבדוק את מצבם של סוכני ביטוח חדשים המבקשים לעבוד עם החברה.

 

עיון נוסף

 

 


הסכם מבטח סוכן כמפתח לטיפוח סוכנים צעירים

רישום של עולל עם הכיתוב "סוכן ביטוח"נוהלי עבודה, נוחים ותומכים המעוגנים בהסכמי ביטוח מחייבים וחתומים מול חברת הביטוח, עשויים להקל את חייהם המקצועיים של סוכני הביטוח ומנהלי חברות הביטוח כאחד ולאפשר כניסתם של סוכני ביטוחי צעירים וחדשים לענף

 

עיון נוסף

 

 


הסיפור של שרה בר-לבב וחובת הגילוי של המבטח לסוכן

 

תצלום של עננים עם הכיתוב "חובת גילוי"העניין הוא, שהגישה אינה ייחודית, לדאבוני לחברת ביטוח אחת בלבד, וכבר ראיתי במו עיני נוסח (בחברת ביטוח שאינה הפניקס) שחתמת ניסתה לכלול בפוליסה הקובע, כי התנאי לכיסוי ביטוחי הוא שהמבוטח יעמוד באמצעי המיגון לשביעות רצונה המלא של חברת הביטוח וזאת מבלי לפרט את התנאים למיגון בכלל..

 

עיון נוסף


מימוש זכויות רפואיות וסוכני הביטוח

 

רמזור וענןהואיל והמרכז לזכויות רפואיות אינו פועל לשם שמיים ולפי הפרסומים גובה עמלה בשיעור של 30% או אפילו 35% מהסכומים אותם הוא מצליח להשיג בעבור המבוטחים, מן הראוי אולי לחשוב על תגמול הסוכנים בעד טיפולם בתביעות ביטוח שאופן שיוכר על ידי הרגולציה, כך שמבוטחים הפונים למימוש זכויות מול חברות הביטוח לא יפסידו שליש מהסכום המגיע להם בשל תשלום בעבור הטיפול.

 

עיון נוסף

 

 

 
     

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright