היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 28/11/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

טקס ההוקרה לצ'רנומודריק בוועידת עדיף ה 17אלכס צ'רנומודריק הצטרף לשורה של אישים מובילים שכבר זכו לקבל את פרס מפעל החיים של עדיף תקשורת וביניהם: פרופ' יהודה כהנא, מר שלמה אליהו, מר  לוי יצחק רחמני, ניצב בדימוס זאב אבן חן, עו"ד אורי אורלנד, קלמן שחם ואישים נוספים.

 

עוד על פרס לצ'רונומודריק


עורך חדש לעדיף ביטוח

עופר נוריאל, הדס דרור ורועי ויינברגר רועי ויינברגר, הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה ולימודי מזרח אסיה, אוניברסיטת תל אביב ובוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת" באוניברסיטת תל אביב. עוסק בתקשורת משנת 2010 ושימש בעברו כ עורך חדשות באתר האינטרנט של נענע 10 ,ובשנתיים האחרונות שימש כעורך משנה עד למיניו כעורך ראשי, כפי שהוכרז בוועידת עדיף ה 17 שנערכה באווניו שבקרית שדה התעופה בלוד.
 

על עורך עדיף ביטוח


לימונייד מבקשת משווקים

האתר של למוניידמדובר בהודאה בעצם הפניה של החברה למשווקים פוטנציאליים היא, שגם שיווק ביטוח דירה באמצעות פלטפורמה דיגיטאלית, אינו יכול להיעשות בטווח רחב ולאורך זמן, ישירות באמצעות המבטח ואם ברצונו להגיע לקהלים רחבים יותר, עליו להיעזר בשירותי שיווק של אחרים. גם כאשר המבטח ויתר מראש על שירותיהם של סוכני ביטוח וברוקרים הרי שהוא עדיין נזקק לעזרתם של גופים אחרים אשר מטבע הדברים לא יעניקו את פלטפורמות השיווק שלהם בחינם.

 

עוד על שיווק לימונייד


נפגעי חורף בכביש

רכב בחורף לפי צילום אור ירוקאחת הבעיות של החורף הישראלי, היא המרווחים הגדולים בין הגשמים, הגורמים לכך שכל גשם שיורד הוא כמו "הגשם הראשון" המאופיין בסכנת החלקה רצינית יותר. הסיבה לכך היא, כי טיפות שמן ואבק יחד עם המים, יוצרים שכבה דקה של נוזל צמיגי על פני הכביש.

 

עוד על נפגעי חורף בכביש


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


טריקת דלת על יד כתאונת דרכים

כיתוב של ביטוח חובה

ג'ני טנוס, שופטת השלום בעכו קיבלה תביעתו של תובע שנפגע התובע בידו כאשר פתח את דלת שהרכב שלידו והניח את ידו הימנית על גג הרכב על מנת להישען עליו ולצאת מהרכב, ואילו אשתו התכוונה להמשיך בנסיעה למקום אחר. בעוד התובע משוחח עם אשתו, ירד הבן מהרכב וטרק את הדלת הפתוחה, על ידו של התובע תושב כפר אבו סנאן. השופטת דחתה את טענתה של חברת הביטוח כי אין מדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפלת"ד הואיל והרכב שימש כזירת התרחשות בלבד וקיבלה את גרסתו של התובע לפיה הוא נפצע כאשר התכוון לרדת מהרכב ועל כן מדובר על תאונת דרכים כפי הגדרתה בחוק.

ת"א 55351-05-14 ניס נ' ניס ואח' 22/11/2017


פיצוי שליח על אופנוע שנפגע כאשר ששמו לא נכלל כמבוטח בביטוח חובה

 

כיתוב של ביטוח חובהעינב גולומב, שופטת השלום בנצרת, קיבלה תביעתו של שליח על אופנוע שנפגע בתאונת דרכים ביום  במהלך עבודתו בשליחויות. במועדים הרלוונטיים לתביעה היה הקטנוע מבוטח בפוליסת ביטוח חובה ייעודי המוגבל לנהג ספציפי שאיננו התובע. נהיגתו של התובע בקטנוע לא היתה מבוטחת ועל כן הוא תבע את קרנית. "מידת ההסתמכות של העובד – התובע, על כך שהקטנוע שבבעלות מעסיקיו ואשר הועמד לשימושו בעבודה, מבוטח בביטוח תקף ומתאים, הינה בעלת עוצמה. העובדה כי בעת קבלתו לעבודה חתם התובע מול מעסיקיו על התחייבות כללית לוודא קיומו של ביטוח תקף בקטנוע המעסיקים, איננה שוקלת לכדי שלילת הסבירות של הסתמכות זו בנסיבות המקרה..".          

 

ת"א 43965-03-15 בן חיים ואח' נ' קרנית ואח' 19/11/2017


תאונת דרכים בשטח הרשות

 

כיתוב של ביטוח חובהשלמה מיכאל ארדמן, שופט השלום בקריות אימץ את עמדתו של התובע, ודוחה את עמדת הנתבעים, וזאת הן מטעמי דין מצוי והן מטעמי דין רצוי. התובע טען, כי יש לאמץ את הפרוצדורה החלה על תאונות דרכים בישראל, ע"פי תקנות המומחים ולא הפרוצדורה החלה על מומחים בתקנות סדר הדין האזרחי. כי חוק הביטוח הפלסטיני אינו קובע פרוצדורה להחלתו, אך מטרותיו זהות לחוק הפיצויים. הנתבעים טענו, כי נוכח העובדה שלא חל חוק הפיצויים מאחר והינו חוק טריטוריאלי, על התובע להוכיח את דין המקום, וזאת גם בעניין השאלה כיצד מוכיחים עניין שברפואה.

 

ת"א 28020-01-15 עמאד נ' מדמוני ואח' 16/11/2017


 

לחדשות קודמות

נזק לשער הדירה ולחניה לפי ביטוח דירה

צילום אילוסטרציה של שעוןהשופטת עמיתה,  דרורה בית אור מבית משפט לתביעות קטנות בבאר שבע קיבלה את התביעה בשל נזק לשער הדירה ודחתה את התביעה בשל נזקי ההצפה עקב התיישנות. התביעה הוגשה בגין שני אירועי נזק שנגרמו. הראשון, סופת גשמים חריגה שגרמה לנזקים בסוף שנת 2013 והשני נזק שנגרם לשער החניה. "אחת הסיבות לתקופת ההתיישנות בתביעות נגד מבטח היא הכרה ביכולתן המוגבלת של חברות הביטוח לאסוף ראיות לתקופה ארוכה בשנים מזו הקבועה בחוק. ... למנוע מצב שבו תובע ישן על זכויותיו וימנע מהגשת תביעה במשך תקופה ארוכה. כמו כן, קיים האינטרס הציבורי שהמערכת המשפטית תקדיש זמנה לטיפול בבעיות עכשוויות ולא תתעסק בבירור מחלוקת מן העבר.

ת"ק 57812-01-17 רחמני נ' הראל חברה לביטוח בע"מ 20/11/2017


מכירת פוליסה של חברה זרה בישראל

 

פטיש של שופטיםמרדכי בורשטין, שופט השלום בירושלים קיבל תביעה בגין נזקים שנגרמו לפלפלים וקבע, כי התובע גידל פלפלים לייצוא בחממות ואלה נפגעו עקב רשלנות הנתבעת 2, סאס מכשור מחקר ופיתוח בע"מ, הנתבע 4, נחום פז, שיווק לתובע פוליסת ביטוח של הנתבעת 1 Sinclair insurance company ltd שהיא חברת ביטוח זרה ובכך פעל כסוכן ביטוח  ומכאן קמה אחריותו. מאחר שפוליסת הביטוח לא נמסרה לתובע, מנועים הנתבעים 1,4 להסתמך על חריגים ותנאים שבפוליסה האמורה ועל כן קמה חבות הנתבעת 1 לפצות התובע. לנתבעת 1 לא קמה זכות שיפוי כלפי הנתבעים 2,3 בהעדר זכות לתחלוף ומחמת הכלל שאין חוטא יצא נשכר ועל כן נדחית ההודעה לצד השלישי. הנתבעים חויבו לשלם לתובע סך של 772,033 ₪, הוצ' משפט ושכ"ט עו"ד בסך 200,000 ₪ בנוסף, חויבו המבטח הזר ופז לשלם לתובע סך של 257,345 ₪, סכום המשקף את רכיב האשם התורם שאין לנכותו בעוולה הביטוחית.

 

ת"א 5666-12-12 לאלום ואח' נ' Sinclair insurance company ltd ואח' 22/11/2017


אי כושר לעבודה בשל תאונת אופנוע בביטוח תאונות אישיות

 

פטיש של שופטיםשי משה מזרחי שופט השלום בתל אביב יפו קיבל באופן חלקי את תביעתו של מבוטח לפי פוליסה לביטוח תאונות אישיות בחברת איילון באופן שקיזז מתביעתו של המבוטח את החלק היחסי של הפרמיה אותה היה עליו לשלם לחברת הביטוח ולא נדרשה ממנו בשל מה שנטען ע"י חברת הביטוח כטעות. השופט לא התייחס לעובדה שפוליסת הביטוח שווקה ע"י פקידה שאינה בעלת רישיון סוכן ביטוח ומהעובדה שהטענות של חברת הביטוח בעניין הפרמיה לא נטענו במכתב הדחיה כנדרש לפי הכרעה עקרונית של הפיקוח על הביטוח שביססה את חובת ההנמקה שחלה על המבטח.

 

ת"א 47764-07-16 ב' ח' מ' נ' איילון   14/11/2017


המורכבות של ניהול תביעות בבית משפט  ע"י מבטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תגמולי הביטוח שלא במחלוקת וצד ג' - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח אחריות מקצועית על בסיס אירוע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רשלנות תורמת וחוזר יישוב תביעות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פיתרון יצירתי לסוגיית הביטוח הסיעודי- פיתוח של רובוט סיעודי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתי נכון לעדכן פוליסה?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הנחה ע"ח עמלת סוכן - הויקטימולוגיה של הסוכנים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מילון מונחי הביטוח הנכון ביותר למבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סיעודי משלים לקופות חולים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחייב מבטחים להתלונן במשטרה על הונאה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מהו אתר רפאים? סכנות ופתרונות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ריח הגויאבות מאת אלי אלעזרא – לקרוא וללמוד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפ לנתבעים בתביעות תחלוף חסרי ביטוח אחריות חוקית  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - אינטרנט ומדיה חברתית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סייג הסתכנות מרצון וחוזר ניסוח פוליסות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חגי תשרי ומונחי ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תקופת התחזוקה בביטוח קבלני - מגבלה או הרחבה? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright