היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 23/11/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוחעד לבחירתו שימש רוזנפלד כיו"ר מחוז הצפון של לשכת סוכני הביטוח, תפקיד אליו נכנס לאחר מינויו של יו"ר מחוז הצפון הצפון הקודם, אריה אברמוביץ, לאחר בחירתו לנשיא לשכת הסוכנים.

 

עוד על רוזנפלד נשיא


צמרת מגדל - עופר אליהו ויוחנן דנינוו התפטרו

ההודעה לבורסה יוחנן דנינו, יו"ר דירקטוריון החברה וחברת הבת, מגדל חברה לביטוח בע"מ,  הודיע למר שלמה אליהו, בעל השליטה בחברה, כי לאחר ‏קדנציה של למעלה משנתיים כיושב ראש החברה ומגדל ביטוח  בכוונתו לסיים את תפקידיו ‏בחברה ובמגדל ביטוח בעתיד הקרוב וגם עופר אליהו מנכ,ל החברה הודיע על התפטרות.
 

עוד על צמרת מגדל


ביטוח סיעוד לאומי

איור אילוסטרציה של אדם סיעודיהוצגו עיקרי התכנית לסיעוד לאומי שאמורה להיות מאושרת במסגרת אישור התקציב והתכנית הכלכלית הצפויים בינואר 2018, ותעמוד ליישום בהדרגה החל משנת 2018

 

עוד על סיעוד לאומי


כל שבועיים נהרג ילד

אופניים מעוקמים - צילם אילוסטרציה של קטיה שורצמןארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בכל שנה נמחקת כיתה שלמה בתאונות דרכים. אסור לנו כחברה לקבל את הנתונים הקשים הללו באדישות. מדינת ישראל היא אחת המדינות המסוכנות לילדים ולכן משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להגביר את ההסברה והחינוך בקרב אוכלוסיית הילדים ובעיקר לשפר את התשתיות בדרך לבית הספר.

 
עוד על כל שבועיים נהרג ילד


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


חובת ההוכחה בתביעה נגד קרנית

כיתוב של ביטוח חובה

שי משה מזרחי שופט השלום בת"א קיבל תביעתו של נפגע בתאונת דרכים נגד קרנית. "האם שקד התובע לאיתור הנהג הפוגע? סבורני שכן. התובע העיד כי לאחר התאונה ניסה לאתר את הנהג הפוגע ואף "ארב" לו משך זמן באזור התאונה אולם ללא הועיל. הוא אף פנה לבית החולים בניסיון לאתר את תיעוד המצלמות מיום התאונה אולם גם מאמציו אלה לא נשאו פרי. די בכל אלה כדי לקבוע כי עשה כל שלאל ידו למצוא את הנהג הפוגע. ודוק; אמנם במשטרה לא תיאר התובע את הנהג הפוגע, אולם יש לזכור כי המדובר בהודעה על תאונה ולא בחקירה ו/או עדות שנגבו מהתובע על פי שאלות של חוקר."

ת"א 57850-02-14 י' א' נ' קרנית 16/11/2017


התנאי לפיצוי לפי ערך כינון לפי פוליסת עסק

פטיש של שופטיםהרשמת הבכירה קרן מרגולין פלדמן מבית משפט לתביעות קטנות בחדרה, דחתה את תביעתו של מבוטח נגד חברת ביטוח בשל נזק שנגרם לתכולת מחסן של שוכרים. המבוטח ביקש לחייב את חברת הביטוח בהפרש שבין שווי הושק של הרכוש שניזוק (ערך שיפוי) לבין סכום הפיצוי שניתן להם על ידו שהיה מבוסס לפי שווי כחדש (ערך כינון). "למעלה מן הצורך אציין כי ממילא אף לא הוצגו לעיוני קבלות המעידות על רכישת רכוש חדש תחת זה שניזוק, ועל כן גם לו היה ממש בפרשנותו של התובע ביחס לתנאי הפוליסה (כחלים גם על רכוש צדדי ג' כאן), הרי שיש לקבוע כי זה ממילא לא הרים את הנטל להוכיח כי זכאי לפיצוי הקבוע בפוליסה בגין "ערכי כינון"".    

 

ת"ק 35402-05-17 מרגולין נ' הפניקס  15/11/2017


תביעת תחלוף על נזקי הצפה

 

כיתוב של תחלוףהרשמת הבכירה חן מאירוביץ מהשלום בת"א דחתה תביעת תחלוף של חברת ביטוח בשל נזקי הצפה לחדר כושר ששולמו על ידה למבוטחים. "אין מחלוקת בין הצדדים,  כי האחריות על פי התעודה הסתיימה. משכך, הגם שראיתי לנכון לייחס את חובת הזהירות של הנתבעת כלפי מבוטחת התובעת (והתובעת בשיבוב), הרי שגם אם ניתן לראות את תעודת האחריות כמחייבת את הנתבעת 1 (על פי ההסכם), בהינתן המסקנה, שאין ראיות אשר תצבענה למקור הנזק במכשיר – הרי שאין בתעודת האחריות– כדי לשנות ממסקנת פסק הדין."

 

תא"מ 36113-09-14 מנורה מבטחים נ' אקו סנטר הולנד בע"מ ואח' 16/11/2017


 

נתקבלה תביעה בשל נזק לרכב שנגרם בסמוך לשינוי היקף הביטוח

כיתוב רכב רכושהשופטת  אורנה סנדלר-איתן מבית משפט לתביעות קטנות באשדוד, קיבלה את תביעתו של מבוטח לקבלת תגמולי ביטוח בגין רכב שניזוק לפי כיסוי מקיף שנערך זמן קצר לפני אירוע הנזק. " אני סבורה כי התובע עמד בנטל הנדרש להוכיח את תביעתו, וזאת לכל הפחות על פי מאזן ההסתברויות: על פי הראיות שהוצגו לי עלה בידי התובע להוכיח כי הפוליסה הורחבה לביטוח מקיף טרם קרות התאונה, וכי התאונה אכן אירעה במועד שנטען על ידי התובע ועל ידי גב' בר בהודעה לחברת הביטוח על התרחשותה".        

ת"ק 41621-04-16 סימנה נ' איי אי ג'י ישראל  16/11/2017


העליון אינו מהווה ערכאת ערור לביה"ד הארצי לעבודה

 

פטיש של שופטיםנשיאת העליון ושופטי העליון נ' סולברג וע' ברון דחו עתירה נגד פסיקת ביה"ד הארצי לעבודה אשר דחה בפסק דינו, את ערעורו של העותר וקיבל את ערעורה של המשיבה 1, חברת מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ (להלן: מנורה). " לאחר עיון בטענות הצדדים, הגעתי למסקנה כי דין העתירה להידחות על הסף. בית משפט זה אינו יושב כערכאת ערעור על בית הדין הארצי לעבודה והתערבותו בפסקי דין של ערכאה זו מצומצמת למקרים אשר בהם נפלה בפסק הדין טעות משפטית מהותית, שהצדק דורש את תיקונה".

 

בג"ץ 2310/17 ליאור מועלם נגד מנורה מבטחים ואח' 8/11/2017


תביעה בגין גניבת תכשיטים נתקבלה במלואה

 

תכשיטיםרקפת סגל מוהר מבית משפט לתביעות קטנות בחדרה קיבלה את תביעתו של מבוטח נגד חברת ביטוח לפי פוליסת ביטוח תכולת דירה בשל גניבת תכשיטים. "אכן, בעת חידוש הפוליסה אמור היה התובע להקפיד בקריאת סעיפיה כולם ולבדוק מהו פשר השינוי שנעשה בה, אלא שבנסיבותיו של מקרה בו מדובר בסייג חדש שאף לטעמי לא קל להבין כי גרם לשינוי כה משמעותי בתנאי הפוליסה – ולא לטובת המבוטח, לא הצליחה הנתבעת לשכנעני כי היא הבהירה לתובע את משמעות הסייג הזה כפי שהיה עליה לעשות."  

 

ת"ק 13712-12-16 אלקיים נ' מנורה מבטחים  18/11/2017


לחדשות קודמות

ביטוח אחריות מקצועית על בסיס אירוע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רשלנות תורמת וחוזר יישוב תביעות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פיתרון יצירתי לסוגיית הביטוח הסיעודי- פיתוח של רובוט סיעודי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתי נכון לעדכן פוליסה?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הנחה ע"ח עמלת סוכן - הויקטימולוגיה של הסוכנים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מילון מונחי הביטוח הנכון ביותר למבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סיעודי משלים לקופות חולים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחייב מבטחים להתלונן במשטרה על הונאה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מהו אתר רפאים? סכנות ופתרונות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ריח הגויאבות מאת אלי אלעזרא – לקרוא וללמוד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפ לנתבעים בתביעות תחלוף חסרי ביטוח אחריות חוקית  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - אינטרנט ומדיה חברתית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סייג הסתכנות מרצון וחוזר ניסוח פוליסות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חגי תשרי ומונחי ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תקופת התחזוקה בביטוח קבלני - מגבלה או הרחבה? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright