היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 15/11/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

נשיא כבוד של לשכת סוכני הביטוח בישראל, אברהם רייף, ז"לגם לאחר סיום כהונתו כיו"ר הלשכה, המשיך רייף לפעול למען סוכני הביטוח  בישראל ושימש חבר בוועדות הלשכה ופעל רבות להגנה על מעמדו של סוכן הביטוח בתקופה שבה החלו הבנקים בשיתוף עם חברות הביטוח לשווק באופן ישיר ביטוח ללקוחות ופעל רבות למען הסוכנים.

 

עוד על אברהם רייף, ז"ל


אשר סייפר יוזם קורס לבוררות לסוכני ביטוח

סוכן הביטוח הבכיר, אשר סייפר סייפר קשוב לסבל הרב שהוא לעתים מנת חלקם של מבוטחים המוצאים את עצמם עומדים ברגע האמת מול חברת ביטוח חזקה ואינם יכולים להרשות לעצמם לשכור את עורכי הדין הטובים והיקרים ביותר,
 

עוד על סייפר יוזם בוררות  


16 מיליון מחוסרי ביטוח תכולה בבריטניה

שטר סטרלינג מודבק בפלסטרוועדה של חברי פרלמנט, וארגוני צדקה מצאה, כי ל 60% מבין המשתכרים 15,000 £ או פחות בשנה לא היה כיסוי ביטוחי לתכולת דירה.  אחד הפתרונות שהוצעו היא לכלול את התשלום בעבור ביטוח התכולה באופן אוטומטי עם תשלום שכר הדירה לפי הסכם השכירות. נמצא גם, כי לא מעט דיירים סורבו על ידי חברות הביטוח. על כן הוגשו גם המלצות לפרויקטים שנועדו לשיפור ההבנה של ענף הביטוח.

 

עוד על ביטוח בבריטניה


סקר אור ירוק: הרוב טוענים שהרכיבה על אופניים בישראל מסוכנת יותר מאשר באירופה

אופניים מעוקמים - צילם אילוסטרציה של קטיה שורצמןבכל שנה בישראל נהרגים בממוצע 13 רוכבי אופניים בתאונות דרכים ומעל 300 נפגעים. קהילת 'שים לב לרוכב', ועמותת 'אור ירוק' פועלות לצמצום מספר הנפגעים הגבוה באמצעות הגברת המודעות לנושא בקרב רוכבים ונהגים, ועל ידי קריאה לרשויות לטפל במפגעי הדרך..

 
עוד על סקר אופניים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


בלון בקיבה כניתוח קוסמטי שאינו מבוטח

פטיש של שופטים

השופטת  סימי פלג קימלוב מבית משפט לתביעות קטנות בקריות דחתה את תביעתה של מבוטחת שטענה, כי היא עברה התובעת פרוצדורה של הכנסת בלון לקיבה לצורך דחוף של הורדה במשקל עקב בעיות רפואיות רבות ובהמלצת הרופאים. "המסמכים שהוגשו לבית המשפט מעידים על בעיות אורתופדיות, בעיות גב, ברך וכו' ואולם מסמכים אלה אין בהם כדי לענות על תנאי הסעיף בפוליסת הביטוח המזכה את התובעת בהחזר כספי. אציין, כי עיון במסמכים הרפואיים שהוגשו על ידי התובעת אינם מצביעים על צורך דחוף בפרוצדורה רפואית מהסוג שעברה, גם אם ישנה המלצה על הורדה במשקל."

ת"ק 22342-03-17 שכטר נ' הראל  11/11/2017


גניבת רכב מבלי שהופעלה מערכת איתוראן

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"שופטת השלום בחיפה, סיגלית מצא חייבה את חברת הביטוח לשלם תגמולי ביטוח למבוטח בגין גניבת רכבו, למרות שהמבוטח לא הפעיל את מערכת האיתוראן שהייתה מותקנת ברכב והפעלתה הייתה תנאי לכיסוי הביטוחי. "ראיות הנתבעת אף אינן מתיישבות עם הנחיית המפקחת על הביטוח בעקבות פסק הדין בעניין חתמי לוידס.... בעת יישוב תביעות, חברת ביטוח נדרשת ליישם את הוראות ההסדר החקיקתי הקבוע בסעיפים 18 ו-21 לחוק במלואן. ... חברת ביטוח נדרשת לבחון את תכניות הביטוח בענפי ביטוח רכוש, ולעדכנן כך שלא תכלולנה דרישה או סייג, הקובעים כי קיום או הפעלה של אמצעי מיגון תקינים מכל סוג שהוא מהווים תנאי מוקדם לחבות חברת הביטוח...".

 

ת"א 38459-09-15 ליבוביץ נ' איילון  11/11/2017


נכות תפקודית לעומת נכות רפואית

 

כיתוב של ביטוח חובהשופטת השלום באשדוד, אורנה סנדלר-איתן, קיבלה את תביעתו של נפגע בתאונת דרכים וחייבה את חברת הביטוח לפצות אותו בגין פציעתו תאונת דרכים בשים לב לעיסוקו ולגילו במועד התאונה, שיעור נכותו התפקודית גבוהה משיעור נכותו הרפואית... לפיכך, יש לקבוע כי נכותו התפקודית של התובע עומדת על 40% החל מתום תקופת אי הכושר המלא.

 

ת"א 41094-12-13 קרפוב ואח' נ' הפניקס  22/10/2017


 

אחריות של מי שהתיר נהיגה ברכב ללא ביטוח

כיתוב של ביטוח חובההשופט אבי פורג מהמחוזי מרכז-לוד קיבל את הודעת צד ג' של קרנית כנגד בעל הרכב שהתיר ביודעין נהיגה ברכב ללא ביטוח. " במקרה דנן שבו בעל הרכב, יוסף, התיר את השימוש ברכב למונא מבלי לדאוג לביטוח, אין ביכולתו של יוסף להסיר מעצמו את האחריות לדאוג לכיסוי הביטוחי. גם אם נדרש יסוד האשם המוזכר בפרשת צורדקר, הוא מתקיים, מאחר ולא שוכנעתי כי יוסף סבר שביום התאונה היה לרכב ביטוח חובה תקף. התמונה העולה מן העדויות והראיות היא, כי יוסף ידע בעת שהתיר למונא את השימוש ברכב במועד התאונה שהרכב אינו מבוטח (יצוין שיוסף הודה שהתיר למונא את השימוש ברכב בפעם אחרת ללא ביטוח בתוקף), ולמצער כי הוא פעל בפזיזות ובעצימת עיניים בענין זה."

ת"א 38763-09-13 פלונית ואח' נ' מחאמיד ואח'


תום לב בחוזה

פטיש של שופטיםהשופט גיא הימן מהשלום בתל אביב – יפו הכריע בתיק שבו התובעת טענה, כי הנתבע לא קִיים את החוזה וכי יש לאכוף עליו את ההסכמים כלשונם. המבוטח – התובע שכנגד ביקש לבטל את החוזה מפאת-הפרתה של חובת תום-הלב ומחמתם של הטעיה ושל עושק. "ממצאיו של ההליך הפלילי מחייבים את דחיית-תביעתה של B.G. Assistance. פירוש-הדבר הוא כי מתוך הסכומים, שבהם חויב מר גייר בפסק-דינו של בית-משפט זה, את החלק שתשלומו לא עוכב (שני שלישים) יש להשיב לידיה של יורשתו בצירופם של הפרשי-הצמדה ורבית כחוק. החיוב בשליש שתשלומו עוכב – בטל. בד בבד נותרת על מכונה דחייתה של התביעה הנגדית. זאת, אמנם, שלא מטעמיו של פסק-הדין המקורי אך מן הסיבה, שהסעדים המבוקשים בה לא הוכחו די צורכם."        

ת"א 76419/00 (קודם: 3874/99) B.G. Assistance Ltd. נ' גייר           24/10/2017


חוסר אמינות דוחות של חברת ביטוח

 

מזג אוויר סוערשופט המחוזי בתל אביב – יפו, יונה אטדגי קיבל את התביעה בעיקרה. ההסדר הדיוני אשר קיבל תוקף של החלטה, היה ברור: המומחה, שימונה על ידי ביהמ"ש, יערוך חישוב של חובם של הנתבעים, על סמך כל החומר שיומצא לו על ידי הצדדים. המומחה מונה כדי לבדוק את ההתחשבנות הנכונה של יתרת החוב, אם הוא מצא שלא ניתן להסתמך על הדו"חות השנתיים ששלחה התובעת.. אין לפסוק לתובעת הוצאות, שכן אין להשלים עם כך שמוסד פיננסי הנמנה על המוסדות שאמון הציבור בהם חשוב ביותר לפעילותן ולקיומן ישלח ללקוחותיו דו"חות שנתיים בלתי אמינים.

 

ת"א 28744-07-12 מנורה  נ' יניב ואח' 24/10/2017


לחדשות קודמות

פיתרון יצירתי לסוגיית הביטוח הסיעודי- פיתוח של רובוט סיעודי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתי נכון לעדכן פוליסה?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הנחה ע"ח עמלת סוכן - הויקטימולוגיה של הסוכנים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מילון מונחי הביטוח הנכון ביותר למבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סיעודי משלים לקופות חולים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחייב מבטחים להתלונן במשטרה על הונאה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מהו אתר רפאים? סכנות ופתרונות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ריח הגויאבות מאת אלי אלעזרא – לקרוא וללמוד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפ לנתבעים בתביעות תחלוף חסרי ביטוח אחריות חוקית  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - אינטרנט ומדיה חברתית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סייג הסתכנות מרצון וחוזר ניסוח פוליסות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חגי תשרי ומונחי ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תקופת התחזוקה בביטוח קבלני - מגבלה או הרחבה? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח ראשוני וביטוחים נוספים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עדכון תנאי הביטוח החדשים לנסיעות במדריך הנסיעות לחו"ל - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright