היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 4/12/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

צילום אילוסטרציה של תל אביבאילו ראשי הרשויות המקומיות היו מתייחסים ברצינות לנושא הסיכון, יכלו להציע לחברות הביטוח לקבוע את הפרמיה לפי מנגנון של התאמה לפי ניסיון התביעות והנזקים בתום שנה או תקופה ארוכה יותר ממועד תקופת הביטוח.

 

עוד על ביטוחי הרשויות


השריפה ביפו - חשד להונאה

אלמנט אופייני על דלת ביפו משטרת ישראל, עצרה את  בעל החנות לחומרי בניין ברחוב יפת ביפו, שנשרפה כליל. החשד עלה לאחר בדיקת פוליסת הביטוח של בעל החנות שהגדיל את סכום הביטוח לפי הפוליסה במיליוני ₪ חודשים אחדים לפני אירוע השריפה. שמטרה מעריכים, כי בעל החנות לא שיער, כי ההצתה תגרום להרס המבנה ולאובדן חיי אנוש.

עוד על חשד להונאה


דוחות למבוטחים בדוא"ל ובמסרונים

צילום אילוסטרציה של דואר אלקטרונימההוראות קובעות גם כי חוסכים ומבוטחים המצטרפים לאחד הגופים, יבחרו במסגרת הליך ההצטרפות האם לקבל את הדוח השנתי באמצעי דיגיטלי או באמצעות הדואר. ברירת המחדל למצטרפים חדשים השתנתה כך שככל שלא בחר החוסך אחרת, ויש ברשות הגוף המוסדי כתובת דואר אלקטרוני של החוסך או מספר טלפון נייד, הדוח השנתי יישלח באמצעות אחד מהם.

 

עוד על דוחות בדואל


הרובוט הסיעודי כבר כאן

קרן אטקיןintuition robotics הישראלית, מפתחת טכנולוגית רובוטיקה חברתית לבני הגיל השלישי. ELLIQ, המוצר הראשון של החברה, מאפשר חיבור קל ופשוט עם בני משפחה וחברים, מנגיש טכנולוגיות רלוונטיות, ובנוסף יוזם ומקדם אורח חיים פעיל. חברת טויוטה עצמה מפתחת גם את HSR, רובוט שמטרתו לסייע לאנשים בעלי מגבלה פיזית בתפקוד היום-יומי. רובוט ה-ELLIQ, עוזר חכם וידידותי לבני הגיל השלישי.

 

עוד על רובוט סיעודי


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


איילון נגד מליבו בעליון

פטיש של שופטים

השופט נ' הנדל מהעליון, דחה את הערעור של חברת איילון והערעור שכנגד של חברת מליבו על פסיקת המחוזי לוד שהושארה על כנה. מדובר על נזק שנגרם במהלך העבודות ע"י מי תהום שפרצו לאתר הבנייה התת-קרקעי, הציפו אותו וגרמו להוצאות ולנזקים שונים. "סוגיית מפתח לשם הכרעת הנקודה הנוכחית היא טיב האיטום שביצעה הקבלנית. אם האיטום בוצע כהלכה ולא היה לקוי, סביר להניח שהמים שפרצו דרכו – באופן משמעותי ובהיקף גדול – אינם המים שאת חדירתם נועד האיטום למנוע מראש. ערכאה קמא הכריעה כי האיטום בוצע כהלכה, על יסוד עדויות בעלי המקצוע שהעידו לפניה על טיב האיטום שבוצע ועל יסוד התכתובות בין הגורמים השונים שהיו אחראים על ביצוע האיטום והפיקוח עליו".

ע"א  8776/15 איילון ח נ' מליבו  29/11/2017


האם ניתן לחייב מבטחת מבלי שהנהגת צורפה לתביעה?

 

כיתוב של ביטוח חובהחדוה וינבאום וולצקי, שופטת המחוזי בתל אביב - יפו קיבלה את תביעתו של נפגע בתאונת דרכים. מדובר על תביעה שעילתה משולשת. התביעה העיקרית של התובע הייתה תביעתו בגין רשלנות רפואית נטענת בעת לידתו. התביעות צורפו בשל החשש שכל נתבע יטען שהנזק שנגרם לתובע נגרם מהאירועים האחרים. תאונות הדרכים בהן נפגע התובע התרחשו בעת שהיה ילד בן 11-12. " הפסיקה ראתה לנקוט גישה מקלה ומרחיבה מתוך ראיה כוללת שמקום שאין טענה של ממש בשאלת החבות (העדר כיסוי וכדומה) אין מקום לדקדק עם הנפגעים  גם אם לא נקטו באותה דרך מלך ותבעו את המבוטח ביחד עם חברת הביטוח." 

 

ת"א 40698-03-12 ע. נ' בי"ח הלל יפה ואח' 20/11/2017


אחריות בעלים של מגרש ספורט

 

פטיש של שופטיםהשופט ישעיהו  שנלר, סג"נ- אב"ד המחוזי בתל אביב - יפו דחה את הערעור שהוגש על פסיקת השלום שדחה את תביעת המערער לפיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע כתוצאה מתאונה  במהלך משחק כדורגל שנערך במגרש המוחזק ומנוהל על ידי המשיבה." בית המשפט קבע כי אין בחוות הדעת של מומחי הצדדים, כדי ליתן מענה לשאלת תפקידם של כדורי הגומי. עוד קבע בית המשפט כי שאלה זו אינה מצריכה מענה שכן ללא קשר לתפקידן המערער לא הוכיח כי יש בהן מפגע בטיחותי. " " מעיון בפסק דינו של בית משפט השלום, עולה כי בית משפט השלום נדרש ובחן היטב את העדויות והראיות שהונחו לפניו, ולפיכך, לא נמצאה עילה להתערבות בממצאים אלה ובמסקנה אשר גובשה על בסיסם."

 

ע"א 38631-07-16 נ. נ' גולטיים כפר סבא בע"מ ואח' 27/11/2017


 

לחדשות קודמות

ערעור על תביעת רכב רכוש

כיתוב רכב רכושהשופטת  שרה דותן מהמחוזי בתל אביב – יפו דחתה את הערעור על פסיקת בשלום לפיו חוייב המערער לפצות את המשיבים, הנהג ואת חברת הביטוח שביטחה את הנהג, בגין נזקי רכוש שנגרמו לרכבו של הנהג כתוצאה מתאונת דרכים. השופטת לא מצאה, כי נפלה טעות כלשהי במסקנות השלום לגבי נסיבות התאונה והאחריות לה. "מבחינת מדיניות שיפוטית ראויה, אין מקום לאפשר למבוטחים מחד להחריג מהפוליסה במודע כיסוי ביטוחי לנהג צעיר במטרה לחסוך בפרמיה, ומאידך בפועל להתעלם מהחריג ולאפשר לנהג הצעיר לנהוג, ולהמתין ולראות אם נגרם נזק, ורק אם וכאשר קרתה תאונה ונגרם נזק, לדרוש קבלת פיצוי יחסי מכח סעיף 18(ג) לחוק."   

ע"א 40514-06-17 פיקאלי נ' איי.די.איי. חברה לביטוח   בע"מ ואח' 19/11/2017


אחריותו של בעל אופנוע לנהיגה ללא ביטוח

 

כיתוב של ביטוח חובההשופטת נעם חת מקוב מבית משפט השלום בבאר שבע דחתה הודעת צד ג' של קרנית לבעל קטנוע שנהג בו אדם ללא ביטוח ובשל תאונה שארעה בעת נהיגתו פיצה קרנית את הנפגעת. השופטת קיבלה את  את גרסתו של בעל הקטנוע, כי הוא רכש את הקטנוע ומכר אותו למי שנהג בו בעת התאונה ובהמשך בוצעה העברה של הרישומים.   על כן במועד התאונה הוא לא היה הבעלים של הקטנוע וממילא לא התיר למי שנהג בו לנסוע ללא כיסוי ביטוחי. "למעלה מן הצורך אוסיף, כי מעצם העובדה שויסוצקי ידע היטב מיד לאחר התאונה כי לאופנוע היה ביטוח על שם לוין בלבד, ניתן ללמוד כי לוין הבהיר לו את הדבר ועל כן בכל מקרה אין לומר שלוין התיר את הנסיעה של ויסוצקי ללא כיסוי ביטוחי."

 

ת"א 15559-12-12 יעקובוב ואח' נ' איגוד חברות הביטוח בישראל ("הפול") ואח' 26/11/2017


השתתפות עצמית בתביעת צד ג' בביטוח רכב מעל 3.5 טון

 

כיתוב רכב רכושהרשמת הבכירה, ענת דבי, מבית משפט השלום בהרצליה קיבלה את טענתה של חברת הביטוח, כי בכל הקשור בביטוח צד ג' של רכב מסחרי מעל 3.5 טון לגביו אין תחולה של תנאי הפוליסה התקנית לביטוח רכב פרטי ומסחרי עד 3.5 טון, רשאית חברת הביטוח לנכות את ההשתתפות העצמית של המבוטח מתגמולי הביטוח המשולמים על ידה לצד השלישי. " יוצא, כי צודקות הנתבעות כי יש לחייבן רק בסכום שהינו לסכום ההשתתפות העצמית שנקבע בפוליסות. בפוליסת הביטוח של נתבעת 1 נקבעה השתתפות עצמית בסך 1,500 ₪ ובפוליסת הביטוח של נתבעת 2 נקבעה השתתפות עצמית בסך 5,000 ₪."

תא"מ 34277-01-16 בע"מ נ' הפניקס  ואח' 30/11/2017


אחריותה המקצועית של חברת ביטוח בחידוש פוליסה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותו המקצועית כיום של סוכן המחר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


המורכבות של ניהול תביעות בבית משפט  ע"י מבטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תגמולי הביטוח שלא במחלוקת וצד ג' - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח אחריות מקצועית על בסיס אירוע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רשלנות תורמת וחוזר יישוב תביעות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פיתרון יצירתי לסוגיית הביטוח הסיעודי- פיתוח של רובוט סיעודי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתי נכון לעדכן פוליסה?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הנחה ע"ח עמלת סוכן - הויקטימולוגיה של הסוכנים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מילון מונחי הביטוח הנכון ביותר למבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סיעודי משלים לקופות חולים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחייב מבטחים להתלונן במשטרה על הונאה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מהו אתר רפאים? סכנות ופתרונות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ריח הגויאבות מאת אלי אלעזרא – לקרוא וללמוד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפ לנתבעים בתביעות תחלוף חסרי ביטוח אחריות חוקית  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - אינטרנט ומדיה חברתית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סייג הסתכנות מרצון וחוזר ניסוח פוליסות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright