היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 25/8/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

אביגדור שרמן, ז"לשרמן היה מבכירי סוכני הביטוח בישראל, מקצוען ובעל ידע נרחב ומעמיק בביטוחי חיים וחיסכון ארוך טווח, נודע כאחד האנשים האנושיים הטובים והאהובים ביותר בקרב אנשי הביטוח בישראל.

 

עוד על שרמן הפרידה


כנס פוליסה בנושא ביטוח חובה לרכב במגזר הערבי

איש הביטוח הבכיר, חגי שפיראעל כנס האמור לעסוק בבעיה האמיתית להתמקד בפתרונות אפשריים לבעיה הידועה לכל. המשתתפים צריכים להיות מורים מחנכים מתחום המגזר הערבי, אנשי דת מהמגזר, משווקי טכנולוגיות ואבזרי בטיחות שניתן להתקין אותם על גבי כלי רכב ישנים, ועוד.
 

עוד על הביטוח במגזר


גניבות זהות ופוליסות מזויפות בבריטניה

צילום אילוסטרציה של דמות מתחזהית

במקרים רבים, הקורבנות אפילו אינם מבחינים בכך שהם כבר נמצאים במוקד ההונאה עד שמגיע אליהם חשבון לתשלום בעבור דבר שהם לא קנו, או שהם חווים בעיות עם דירוג האשראי שלהם בעת הגשת בקשה למשכנתא או הלוואה.

 

עוד על גניבת זהות


יותר ילדים נהרגו בשנה"ל הקודמת

איור של רכב מנסה לנשוך ילדלמרות השמחה וההתרגשות ישנו גם פן פחות חיובי ואף מפחיד לפתיחת שנת הלימודים: על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת הלימודים תשע"ז, נהרגו בתאונות דרכים 50 תלמידים (ילדים ובני נוער בגילאי 5-19), עלייה של 35% לעומת שנת הלימודים תשע"ו, במהלכה נהרגו 37 ילדים ובני נוער.

 
עוד על יותר ילדים נהרגו


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


פסיקה בשלום לפיה האופניים חשמליים הם רכב מנועי.

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובה

השופט אלדד נבו מהשלום בכפר סבא קבע בפסק דין כי אופניים חשמליים, אכן מהווים רכב מנועי, כפי הגדרתו בחוק הפלת"ד. כלי התקשרות שסיקרו את הפסיקה התקדימית התעלמו מהפואנטה שבתוצאה אליה הגיע השופט נבו: האופניים החשמליים, נחשבים כרכב מנועי אולם כפועל יוצא מכך, למי שרכב על אופניים חשמליים ונפגע מרכב מנועי אין זכות פיצוי לפי חוק הפלת"ד הואיל ולפי החוק נהיגה ברכב מנועי מחייבת ביטוח (ביטוח חובה לרכב) ומי שנוהג ללא ביטוח חובה  אינו זכאי לפיצוי ממבטחיו של הרכב שנהג עם ביטוח. 

43305-07-16 פלוני נ' ישיר איי.די.איי חברה לביטוח  16/8/2017


תביעה נגד קרנית בגין תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובהשופטת השלום בתל אביב - יפו אורלי מור-אל קבלה בחלקה תביעה בשל נזקי גוף שנגרמו לנפגעת בתאונת דרכים שארעה, לטענתה, בעת שחזרה מעבודתה. צירוף הנסיבות של התרחשות התאונה ועריכת ביטוח בו ביום, 20 דקות לאחריה מעלות שיש קשר בין השניים, הוסף לכך את העובדה שהעסק של צדדי ג', נמצא ברחוב בו התרחשה התאונה והרי כבר מדובר בראיות נסיבתיות המצטרפות זו לזו ומביאות לכדי מסקנה, כי אכן הוכח שהקטנוע בבעלות ובחזקת צדדי ג' הוא זה המעורב. לא ניתן לקבל את טענת הנתבעת שלתאונה אין כל השפעה על תפקודה של התובעת, מדובר בנכות שמשפיעה באופן טבעי גם על התפקוד ואולם מאידך אין לקבל את טענות התובעת לפגיעה תפקודית שהיא גדולה מן הנכות הרפואית שנקבעה.

 

ת"א 51302-02-14 נ.י. ואח' נ' קרנית ואח' 18/8/2017


נזקים עקיפים בשל תאונת דרכים

 

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"הרשמת בכירה  אביגיל ון-קרפלד מבית משפט לתביעות קטנות בירושלים קיבלה את מרבית התביעה של צד ג' נגד חברת ביטוח שביטחה את הפוגע בגין נזקים עקיפים שנגרמו בעקבות תאונה דרכים. נקבע, כי במקרה הנדון התובע זכאי לפיצוי בגין: ביטול הפוליסה, רכישת משקפיים ופתיחת תיק בבית המשפט. התביעה בגין הביגוד של אשת המבוטח נמחקה ונדחו התביעות בגין מקדחה/ג'ק, עגמת נפש והפסד השתכרות וכן נדחה התביעה בגין הפסד העדר תביעות - רכיב שלא נכלל בכתב התביעה.

 

ת"ק 26483-01-17 חגי נ' שומרה   20/8/2017


לחדשות קודמות

תביעה נגד פספורטכארד לפי פוליסה לביטוח נסיעות לחו"ל

מטוס על המסלול

השופטת  אושרית הובר היימן מבית משפט לתביעות קטנות בראשון לציון קיבלה את תביעתה של מבוטחת נגד   פספורטכארד בגין סירובה  לפצות את המבוטחת בשל ביטול נסיעה עקב מצבו הרפואי של בעלה של המבוטחת שבינתיים הלך לעולמו. סוכנות הביטוח טענה כי נסיבות המקרה אינן עולות כדי מקרה ביטוח הואיל וביטול הטיול נבע ממצב רפואי שהיה קיים בעת רכישת הפוליסה ולא בנסיבות רפואיות חדשות. נקבע, כי בנסיבות האמורות, עובר נטל ההוכחה אל כתפיה של הנתבעת, להוכיח כי ההידרדרות במצבו  של מר גת ז"ל נבעה ממצב רפואי שהיה קיים בעת רכישת הפוליסה... המסמכים שהגישה התובעת. כמפורט לעיל מצאתי כי המסמכים שהוצגו ע"י התובעת עולים בקנה אחד עם טענתה בדבר נסיבות רפואיות חדשות שלא היו ידועות בעת רכישת הפוליסה, ועל כן אני קובעת כי אין לא עלה בידי הנתבעת להוכיח התקיימות תנאי הסייג לפיצוי בפוליסה.

ת"ק 13218-01-17 גת נ' פספורטכארד ישראל 20/8/2017


הפיצוי שמגיע לחברת ליסינג מנהג שגרם נזק לרכב וממבטחו הוא לפי שווי השוק של הרכב שנפגע ללא ניכוי ההנחה של חברת הליסינג ברכישת כלי רכב חדשים

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"שופט השלום בראשון לציון, אבי סתיו, קיבל את תביעתה של חברת ליסינג בשל נזק שבעטיו הרכב יצא מכלל שימוש וקבע, כי האחראי לנזק הוא מי שפגע ברכב של חברת הליסינג, והיא זכאית לקבל פיצוי לפי שווי השוק של הרכב, ללא קשר למחיר שבו נרכש הרכב או לזכאותה של חברת הליסינג להנחות בעת קניית רכבים חדשים. הנזק שנגרם כתוצאה מאובדן נכס הוא שווי השוק של הנכס, והמבקש לסטות מנקודת מוצא זו עליו הנטל. חברת הליסינג אינה נהנית מהנחות בעת רכישת רכב משומש. הנתבעים היו אמורים להוכיח, כי יש בהנחה הניתנת לחברת הליסינג בעת רכישה של רכב חדש כדי להוכיח, כי הנזק הנגרם לה נמוך משווי השוק של הרכב המשומש שנפגע. הנתבעים לא עמדו בנטל זה, ולפיכך אין לסטות מנקודת המוצא ויש לקבוע כי התובעת זכאית לפיצוי לפי שווי השוק של הרכב שנפגע.

תא"מ 8084-05-13 ש. שלמה רכב  נ' חגי ואח' 8/8/2013


נדחתה תביעה של מבוטחת נגד חברת ביטוח בגין חיוב בשל פוליסה שלא נרכשה

 

שטרות כסף עם מספרייםהרשם הבכיר צוריאל לרנר בית משפט לתביעות קטנות בכפר סבא דחה את תביעתה של מבוטחת נגד חברת ביטוח בגין חיוב בשל פוליסה שלא נרכשה. מדובר על חיוב שלא כדין בהוראת קבע, בגין פוליסת ביטוח שהתובעת טוענת שלא רכשה מהנתבעות, ואף על פי כן חויבה. "אמנם, אי-הבהירות באשר למתן ההסכמה המודעת והמלאה לרכישת המשך הכיסוי עשויה להוביל למסקנה, כי דין עסקת רכישת הפוליסה להתבטל, וכי על הנתבעת להשיב לתובעת את הפרמיות ששילמה, אולם לא זו התביעה שבפני – שכן הנתבעת כבר נתנה את הסכמתה המלאה לכך, ואף שלחה לתובעת שיק עבור החזר הפרמיות. התביעה שבפני, כפי שכבר נאמר, היא לפיצוי עונשי, כקבוע בחוק, על חיובים שנעשו שלא כדין. חיובים כאלה לא הוכחו, ולמעשה הוכח כי לא היו."

 

ת"ק 1564-02-17 דנש נ' הכלל הראשון  ואח' 26/7/2017


אופניים חשמליים הם רכב מנועי? אל תנהגו ללא ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצגת שמו של סוכן ביטוח שעובד באמצעות סוכנות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת הנמקה של תשלום חלקי בתביעת ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההנמקה גם על תשלום לפנים משורת הדין - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


משבר טבע הקשר לביטוח ומשל הסנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


גבול אחריות לפריצה מעל לסכום ביטוח תכולה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתחת לרדאר - רעידת אדמה בקרנות הפנסיה הוותיקות -  כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר


דרוש נוהל לעדכון יורשי משכנתא - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ממשלת ישראל בישלה דייסה - לשוטרים ולסוהרים לא נתנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טעות נפוצה בביטוח אובדן שכ"ד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האם יש צורך בהתייחסות מיוחדת לתובענות ייצוגיות? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


חשיבות שיתוף המבוטח בניהול תביעות תלויות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בריטניה: סיכול של 2,400 הונאות ביטוח במהלך 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


כיסוי צד ג' בביטוח מבנה דירה בלבד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האירוע במפעל רותם אמפרט ישראל - כסדנה לביטוחי אחריות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצעת ביטוח שלא צורפה לפוליסה - לא רק חובת הגילוי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - ויקטימולוגיה של הענף כתבה רביעית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אישור קיום ביטוחים אינו מחייב הפעלת הביטוח ע"י המבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טעויות שגורות ביחס לביטוח דירות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright