היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 9/7/2019

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

אתר המוזיאון עדיין בהקמה וכבר עלה לאוויר

דף הבית של אתר מוזיאון הביטוח של קטיה שורצמןתוכלו לקרוא באתר איך נראו ומה אמרו גיבורי הביטוח בעבר. מה חשב בזמנו טל ברודי על הענף בתקופה שבה עסק בביטוח (30 שניים). למדור סוכני הביטוח באתר המוזיאון קראתי" "סוכני ביטוח – למי קראת שוקה?". תוכלו למצוא שם גם את סוכן הביטוח מאיר דיזנגוף בנוסף לטל ברודי.

 

עוד על אתר המוזיאון


עוד על הסנה

הכתבה של ליפקין בעניין הסנההכתבה סוקרת את תחילת פעילותה של חברת הביטוח הסנה שהיתה  בזמנה חברת הביטוח הגדולה ביותר בישראל כיצד גדלה והתרחבה ורכשה חברות ביטוח נוספות ומה היתה הדרך שהובילה לנפילתה ומי היו "גיבורי" הפרשה לרבות חברת הכבלים, האחים עופר, בנק הפועלים, הפיקוח על הביטוח, המנכ"לים בתקופות השונות והמפרק.
 

עוד על הסנה


טיוטת חוזר תנאי ביטוח  תאונות

איור של שברהיקף הכיסוי הביטוחי לפי רובד ביטוחי ראשון יכלול: מוות, נכות צמיתה, שברים (כולל שבר חלקי ושבר חוזר), ימי אשפוז (כולל במוסד שיקומי, סיעודי, בית הבראה או החלמה) וימי החלמה מתום האשפוז ועד למשך שלושה חודשים (תקופת המתנה שלא תעלה על 7 ימים).ביטוח מוות או נכות צמיתה בתוך שלוש שנים ממועד קרות מקרה הביטוח.
.

עוד על טיוטת תאונות


בטיחות אופנועים

איור של רכיבה על אופנועמדובר על מערכת התרעה למניעת תאונות בטכנולוגיית רדאר משולבת מצלמה, היחידה בישראל! המערכת מתריעה עד 5 שניות לפני התנגשות ברכב שמלפנים ומתריעה על סכנה מטווח גדול של עד 140 מטר קדימה גם בתנאי מזג אוויר קשים ומורכבים (ערפל, גשם חזק, חושך מוחלט). רכישת המערכת מאפשרת קבלת החזר של 1,500 ₪ בטסט השנתי, 3 שנות אחריות מלאה, התקנה חינם עד הבית 36 תשלומים.
 

עוד על בטיחות אופנועים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


 

האם העובד נהג ביודעין ברכב שאין לגביו ביטוח?

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובה הרכב המחוזי בחיפה בראשות השופטת ב. טאובר, [אב"ד] דחה ערעור על פסיקת השלום שדחה את תביעתו של המערער שנהג ברכב מסוג איסוזו שבבעלות מעבידו בהיעדר ביטוח כדין לשימוש המערער ברכב. "המערער אינו  יכול עוד לחסות בצילה של החזקה אשר פוטרת אותו מעריכת בדיקה אודות קיומו של כיסוי ביטוחי. נוסיף ונציין כי מסקנתנו זו על רקע מערכת היחסים שתוארה, לא הייתה משתנה  גם אם היה בידנו לקבל את גרסתו של המערער כי פנה למעבידו בשאלה בדבר קיומו של כיסוי ביטוחי, ... היה על המערער לנקוט לפחות בצעד אחד נוסף ולבדוק את  התשובה שקיבל לגרסתו  אם אכן יש בידי מעבידו כיסוי ביטוחי לרכב".

ע"א 16468-03-19 עאידי נ' אבו נימר ואח' 30/6/2019


נדחה ערעור בית ספר לקוסמטיקה על אחריות לפציעתה של תלמידה

 

פטיש שופטיםהרכב שופטי המחוזי בחיפה בראשות בטינה טאובר [אב"ד] דחה ערעור על פסיקת השלום שחייב את המערערים לפצות תלמידה שנפגעה בבית הספר לקוסמטיקה. "הגענו למסקנה שאף בהתעלם מהוראות סעיף 41 לפקודת הנזיקין התרשלה המערערת מס' 2 כאשר לא בחנה אם הריהוט המצוי בבית הספר ואשר משמש התלמידות באופן תדיר הוא ריהוט בטיחותי וכי יכלה לעשות זאת באם היתה מתייעצת עם מומחה בטיחות בטרם תזמין את הריהוט שישמש את בית הספר ותלמידיו.  מצאנו עוד כי קיים קשר סיבתי בין התרשלות זו לבין הנזק ומשכך עוולה היא עוולת הרשלנות."

 

ע"א 13173-02-19 הכשרה  ואח' נ' רימאח ואח'  2/7/2019

 


מי אחראי להתפוצצות צינור מים בבית משותף?

פטיש שופטיםנאוה ברוורמן שופטת השלום בתל אביב – יפו קבעה כי התובע שרכושו ניזוק בשל דליפת מים מצינור מערכת מיזוג אויר יפוצה ע"י בעלי הנכס בשיעור של 75% ועל ידי חברת הניהול בשיעור של 25% מנזקו וכי הפיצוי יהיה לפי בסיס שיפוי ולא על בסיס כינון. "בענייננו, הובא בפניי כי המומחה מטעם בית המשפט קבע את הפיצוי בערכי שיפוי, והפחית  בלאי בשיעור של 25%, שהינו סביר לטעמי. בהקשר זה אציין כי בחוות דעת מטעם התובעת, לא נוכה בלאי. לדידי, לאור ההלכות, ולאור חוות דעת המומחה מטעם בית המשפט, השבת מצב התובעת לקדמותו אינו השבה על ערכיה ציוד "חדש", שכן השבה מעין דא משמעה התעשרות התובעת שתשביח את הציוד שהיה באמתחתה, על חשבון הנתבעים. אין חולק כי הציוד שהיה ברשות התובעת לא היה חדש."

ת"א 27132-06-17 דחף, מפעלי ארגון פרסום והפצה בעמ ואח' נ' סגל ואח' 4/7/2019


לחדשות קודמות

אחריות לנזקי גוף שנגרמו למורה שעלתה על כסא להפעיל מזגן

פטיש שופטיםאמיר דהאן שופט השלום בירושלים דחה תביעה של מורה בבית־ספר, בגין נזקי גוף שנגרמו לה בתאונה שאירעה בשטח בית־הספר, עת עלתה על כיסא וממנו עלתה על שולחן על מנת להפעיל מזגן ונפלה. "בנקודה אחת הוכיחה התובעת כי אכן הופרה חובה חקוקה, והיא בהיעדר הדרכת עובדים בהדרכת בטיחות שנתית והיעדר קיומה של ועדת בטיחות. אלא שגם מקביעה זו לא תוכל התובעת להיבנות כדי להוכיח את תביעתה, וזאת בהיעדר קשר סיבתי לתאונה. בעדותו של צד ג', שהוא מדריך בטיחות מוסמך, הוכח כי מעולם לא העביר הדרכת בטיחות בעובדים שבה כלול איסור עלייה על כסאות או שולחנות שגובהם הכולל עולה על שני מטר. הגם שסבור היה שיש להשתמש בסולמות תקניים – עדיין נמנע, אפילו הוא, מלשלב כלל שכזה בהדרכותיו".

ת"א 14309-01-15 וגנר ואח' נ' בית הספר שק"ד המשותף בשדה אליהו ואח' 4/7/2019


קריסת החניון של דניה סיבוס בעליון - עיכוב הדיון בתביעת נזיקין עד ההכרעה בהליך הפלילי

פטיש שופטים י' וילנר שופטת העליון קיבלה את בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי מרכז-לוד שדחתה את בקשת המבקשות לעכב את הדיון בשאלת חבותן הנזיקית עד להכרעות שיתקבלו בהליך הפלילי המתנהל בעניינן במקביל. "אוסיף עוד, כי ככל שהחקירה הפלילית תמשך מעבר לצפוי ולסביר, אזי המשיבים יהיו רשאים לפנות לבית המשפט המחוזי בבקשה לדון מחדש בבקשה לעיכוב הדיון, ובית המשפט המחוזי יבחן האם התשנו הנסיבות באופן המצדיק לבחון את ההחלטה מחדש, ויחליט כחוכמתו."

רע"א  3146/19 דניה סיבוס בע"מ ואח' נ' פלוני ואח' 7/7/2019


תביעה נגד חברת ביטוח בגין הטרדה

 

פטיש שופטים

הרשמת הבכירה אפרת רחלי מאירי מבית משפט לתביעות קטנות בנתניה דחתה תביעה נגד חברת ביטוח בגין משלוח 22 דברי פרסומת.  "יש בנקודה זו דווקא לחזק כי מדובר בהודעת תזכורת ולא פרסומת, ועל כן התובע לא יכול להלין על כך שלא צוינו הפרטים מחד, אולם יש בכך פרסומת לטענתו, מאידך. מכל מקום, אין חולק בין הצדדים כי להודעות המייל התובע לא ביקש הסרה. כמו כן, גם לגישת התובע בעניין המסרונים הוא לא פנה בבקשה מסודרת כי הנתבעת תחדל מליצור עמו קשר. הוא טוען כי יצר קשר ועקב זמן ההמתנה הארוך הוא ניתק את השיחות (או שלח הודעת "השב" ללא ידיעה אם ניתן להשיב לאותו המספר השולח – מספר קווי 1800 ואף לא מספר טלפון נייד)."

 

ת"ק 26090-02-19 שריד נ' איי אי ג'י ישראל  3/7/2019

 


כיצד לקבל תנאי יועץ מחברת ביטוח? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נזקי מהומות לרכב - בחלק מהפוליסות כלול - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האזרח גואטה תקוע בצנרת – ובינתיים..- כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפ בעניין פיקאלי – לא כדאי לשקר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


60 הימים הגורליים לפדיון כספי הפוליסה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תושבי מבוא מודיעין והשריפה הגדולה בלונדון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ממ"ש – מוצר, מחיר, שירות – הם מרכיבי הביטוח  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפ לסוכנים – התמודדות עם מדד השירות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שיפוץ הבית המשותף - סוגיית הביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


אבחון בסיסי מול מרכז מימוש זכויות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בעקבות גל השריפות – לחייב ביטוח אש בסיסי לדירות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ראוי ורצוי שהפיקוח יגיב לעיתונות  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


רפורמה מהפכנית בביטוח רכב רכוש – טיוטת חוזר  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מהו עובד לפי פוליסה לביטוח רכוש? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


הסיפור של למונייד – מה ניתן ללמוד על כך בישראל - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עידוד האינשורטק ושכר המנכ"ל  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


אילו חברות ביטוח שקיימות כיום פעלו כאן בקום המדינה? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright