היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

לחייב ביטוח אש בסיסי לדירות

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 


טיפים |  ניהול סיכונים לעסק   ביטוח עסק רכוש | ביטוח אחריות של עסק | ביטוח אינטרנט ומחשבים


כיתוב "בלעדי לאתר"

 

 

בעקבות השריפות – ביטוח אש בסיסי לדירות

מאת: קטיה שורצמן יועצת לניהול תביעות ביטוח וניהול סיכונים וחברה בוועדה למונחי ביטוח שליד האקדמיה ללשון העברית

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

באמצעות אתר "תשובה ביטוחית" תוכלו לקבל מידע על דרכים

נוספות למחיקת טענות הגנה של חברת ביטוח

 

 

אילוסטרציה של מיניאטורה של בית פרטי עולה בלהבותד"ר גיא רוטקופף, מנכ"ל אגוד והתאחדות המבטחים, אמר בדברי הברכה שלו לכנס אלמנטאר 2016, כי "הביטוח נמצא במקום בו המדינה נעדרת".

 

דבריו של רוטקופף, עשויים להסביר את הסיבה לתופעה הקיימת באותם המקרים בהם המדינה מודעת לצורך חיוני בקיומו של ביטוח ומשיתה אותו על חברות הביטוח כאשר ציבור המבוטחים מחויב על פי חוק לערוך את הביטוח.

 

נכון להיום קיימים ביטוחי חובה שכבר קיימים מספר במדינת ישראל כאשר הידוע והנפוץ ביותר הוא ביטוח חובה לנהיגה ברכב מנועי. ביטוחי חובה נוספים הם ביטוח תאונות אישיות לתלמידים המחויב על פי חוק חינוך חובה. ביטוח תאונות לפי חוק הספורט וחוק הצלילה, ביטוח לפי חוק רישוי מכוני כושר, ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי לפי חוק הגז, ביטוח אחריות מקצועית לפי החוק ותקנות חוקרים פרטיים ושירותי שמירה וחובת ביטוח צד ג' לחברות להשכרת רכב, ביטוח חובה לכלי שיט, ביטוח חובה לכלי טיס ועוד.

 

לדעת הח.מ. - ביטוח אש בסיסי לדירות מגורים ובתי עסק קטנים שמנוהלים על ידי עוסקים מורשים, אמור להתווסף לרשימת ביטוחי החובה במדינת ישראל.

 

על איזה סוג ביטוח מדובר? ביטוח כנגד סיכוני: אש, ברק, התפוצצות בלוני גז ורעידת אדמה בלבד בגבול אחריות בסיסי של נאמר 100,000 ₪ - 150,000 ₪ למבנה ו20,000 ₪ - 40,000 ₪ לתכולה (בעת המצאה בדירה בלבד) על בסיס נזק ראשון ללא ביטוח חסר וללא דברי ערך (וגם ללא הרחבה של צד ג' ואחריות מעבידים) בסף פיצוי של 50,000 ₪.

 

כלומר, ככל שהנזק שווה ל או עולה על 50,000 ₪ ההשתתפות העצמית הופכת להיות 500 ₪. נזק עד 50,000 ₪ לא יהיה מבוטח.

 


בכל הקשור לפעולות איבה, הפיצוי ישולם על ידי חברות הביטוח שיוכלו לקבל את החזר הסכום ששילמו ממס רכוש.


 

הכיסוי יכלול מטבע הדברים, כפי שהוא כולל בביטוח דירה סטנדרטי לפי תנאי המינימום שנקבעו בתקנות החלות מיום 27/7/2015 גם אובדן שכר דירה למבוטח כדייר או כמשכיר עד 15% מסכום הביטוח של המבנה למשך תקופה של 12 חודשים (ולא 10% לתקופה של 6 חודשים כפי שהיה לפני שהתקנות משנת 2015 נכנסו לתוקפן).

הפרמיה מוערכת על ידי בכ 150 עד 200 ₪ לשנה לדירה אחת.

 

המבטחים יצטרכו לוותר על פרמיה מינימום לפוליסה במקרה הנדון אותה ניתן יהיה לשווק באמצעות אתרי המבטחים ואתר הפיקוח כמוצר מדף אחיד וסטנדרטי ללא כל צורך במעורבות סוכנים שאת עמלתם ניתן יהיה לגלגל לצורך הוזלת העלות למבוטחים. סוכני הביטוח יתוגמלו ככל שיעזרו למבוטחים במימוש זכותם לפי הפוליסה, לפי בסיס תגמול שיקבע בלוק.

 

הוצאות המבטחים בהנפקת הפוליסה יצומצמו באופן ניכר לאור העובדה שמדובר על ביטוח אחיד שתנאיו יפורסמו בכל אתרי חברות הביטוח ובאתר הפיקוח ויינתן לגביו פטור ממשולח פוליסה למבוטחים, כאשר הקבלה על תשלום הפרמיה בה יצוינו שם המבטח, שם המבוטח, כתובת הרכוש המבוטח תשמש כפוליסה.

 

כדאיות למבוטחים  - לאור גל השריפות מהימים האחרונים, אין צורך לפרט.

 

כדאיות למבטחים – לפי הערכה הקיימת בשוק כמחצית מהדירות בישראל אינן מבוטחות (או 40% לפי אומדן אחר). מי שמבטח את דירתו כיום סביר שלא יוותר על הכיסוי הביטוחי המלא לטובת ביטוח החובה הבסיסי ובכלל זה נוטלי המשכנתא אשר הבנקים מחייבים אותם בביטוח מלא של המבנה בגובה ההלוואה. גם בעלי התכשיטים, הריהוט, הציוד ויצירות האומנות בדירה שרגילים לבטח את תכולת דירתם, סביר להניח שלא יוותרו על הביטוח המלא.

 

לפי נתוני הלמ"ס מספר משקי הבית בישראל לשנת 2017 עמד על 2,510,300 – אם כמחצית ממשקי הבית אינם מבוטחים – אזי המספר הוא 1,255,000 כפול 200 ₪  אנחנו מגיעים לפרמיה חדשה בביטוח דירות של 251 מיליון ₪ לכל שנה! (נזקי הבתים שנשרפו במבוא מודיעין ובסביבה מוערכים בכ 60 מיליון ₪)

 

מבחינת הרשויות והפיקוח – יהיה צורך בחקיקה מיוחדת ובעדכון התקנות לביטוח הדירה ותכולתה, דבר שיכול להתבצע, ע"י הח"מ בתוך עשרים ימי עבודה כולל ניסוח הצעת חוק ודיונים עם המבטחים...

 

ראו גם:

תושבי מבוא מודיעין - איפה הביטוח?

 טיפים לנפגעי גל השריפות

 


 

לא להסתפק ברכישת ביטוח ברמת הכותרת בלבד ובוודאי שלא לחפש ולהתעקש על קבלת טיפים וייעוץ בחינם.

 

כל שאלה או פניה נוספת - אך ורק באמצעות האתר

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

עודכן ביום 23/6/2019

פורסם ביום 26/5/2019

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright