היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 3/7/2019

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

הפיקוח שוקד על החלת ביטוח חובה על אופניים חשמליים

אופניים חשמלייםנשמע יפה. מסתדר עם הכתבה שלי באתר מינואר 2019: תיקון 4 לחוק הפלת"ד – החשמליים הם רכב מנועי ועוד יותר יפה עם הכתבה שלי  מחודש אפריל 2016 חשמליים בחובה - אינטרס המבטחים, לפיה הצעתי למבטחים ולפיקוח להחיל את ביטוח החובה על אופניים חשמליים תמורת פרמיה של 1,000 ₪ לשנה ...

 

עוד על חשמליים בחובה


שאלת 2 מיליון

איור של ארמון בחוללפי תגובת הפיקוח על הביטוח המבטחים אינם מחויבים להביא לידיעת המבוטח את גובה גבול האחריות בביטוח אחריות חוקית באתרי הביטוח, כך שהמבוטחים בפועל אינם יכולים להתייחס לעניין גובה גבול האחריות כשיקול לגבי רכישת ביטוח.
מה שכן ניתן ללמוד לפחות לגבי חלק מהתוכניות לביטוח דירה שמופיעות בהשוואה של הפיקוח על הביטוח הוא גבול האחריות כלפי צד שלישי לפי פוליסות הדירה של המבטחים.
 

עוד על שאלת 2 מיליון


ליברה ביטוח נגד ליברה פייסבוק

הלוגו של הביטוח, הפייסבוק והמזל האסטרולוגיהלוגו (הסמליל) של החברה והמטבע אינם זהים או אפילו דומים. הזהות היא רק בשם שהוא אגב, גם שמו הלועזי מזל מאזניים. לאחרונה פורסם, כי חברת הביטוח פנתה במכתב לחברת פייסבוק בבקשה לשנות את שמו של המטבע החדש באיום לתביעה משפטית מתוך חשש להטעיה של צרכנים.
.

ליברה נגד פייס


תאונות עד יולי 2019

טבלת ההרוגים של הרלב"ד עד יולי 2019נרשמה עליה של שבעה הרוגים במספר ההרוגים בתאונות הדרכים לחודשי ינואר - יוני 2019 לעומת ינואר - יוני 2018. בהתפלגות לפי מגזרים ניתן לראות שחלה ירידה מרשימה במספר ההרוגים שאינם ערבים (יהודים ואחרים) מ 105 ל 98 (7 הרוגים פחות) אולם במקביל נרשמה עליה במספר ההרוגים הערבים מ 40 ל 45 (5 הרוגים יותר!).

עוד על תאונות יוני 2019


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


 

התקשרות בביטוח על סמך שיחה טלפונית

איור של אפרכסת טלפון אמיר לוקשינסקי-גל שופט השלום בפ"ת דחה תביעה של מבטח לתשלום פרמיה בעבור שלוש פוליסות חיים ותאונות אישיות, שהוקמו אצל חברת הביטוח בעקבות שיחת מכירה טלפונית. "הנתבעת נתנה הסכמתה לעריכת הפוליסה הראשונה בלבד, ... מכאן, הפוליסות השנייה והשלישית לא נכרתו, ואין בסיס לדרישת התובעת לתשלום בגינן. לכאורה ניתן היה לחייב את הנתבעת בתשלום דמי הביטוח בגין הפוליסה הראשונה. אולם, ביחס לכך אני מקבל את טענת הקיזוז ... הנתבעת שילמה במשך מספר שנים, מאות ₪ בכל חודש, בגין שתי פוליסות שלא הסכימה לעריכתן, ושכריתתן לא השתכללה. ברור לחלוטין, כי סכומים אלה, ... עולים בהרבה על סכום החוב הנמוך שנותר."

תא"מ 27577-03-18 איי.די.איי.  נ' קסה 26/6/2019


תביעה ייצוגית על ביטול פוליסות על ידי סוכנות ביטוח

 

השופטת רחל לביא ברקאיהשופטת הבכירה רחל ברקאי מבית המשפט המחוזי בתל אביב – יפו קיבלה את בקשתם של הנתבעים, סוכנות ביטוח וחברות ביטוח לסלק את התביעה נגדם והבקשה לאישורה כתובענה ייצוגית, על הסף "ביטול פוליסות הביטוח, שלא בהסכמה פרטנית של כל אחד מחברי הקבוצה, על נסיבותיו האישיות, יכול להסב להם נזק רב, מאחר ולכל מבוטח סיפור חיים משלו ולכל מבוטח עילת תביעה, ככל שהיא קיימת, משלו, וההתאמה או חוסר ההתאמה של הפוליסה צריכה להבחן באופן פרטני בבחינת קיומו של קשר סיבתי ספציפי בין העוולה הנטענת לבין הנזק שנגרם, אם נגרם."

 

ת"צ 31028-09-18 סטמקר ואח' נ' ניוקום סוכנות לביטוח פנסיוני ואח' 24/6/2019

 


אחריות בית השקעות בגין הפסדים

פטיש שופטיםהשופט חאלד כבוב, סגן נשיא המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב – יפו קיבל באופן חלקי, תביעה של משקיעים כנגד בית השקעות בגין הפסדים מהשקעות, זאת לאחר שבית המשפט ייחס לתובע אשם תורם ביחס להפסדיו. פסק הדין עוסק באחריותם של שומרי הסף על ההשקעה – יועצי ומנהלי ההשקעות, גם לגבי משקיע שנהג ברשלנות. נקבע, כי בית ההשקעות ושלושת עובדיו שנתבעו הפרו את חובת הנאמנות והזהירות המוטלת עליהם כלפי המשקיעים. רואה החשבון המבקר, פעל בניגוד לסטנדרט המצופה מרואה חשבון מבקר. בנק הפועלים דרכו הועברו הכספים נושא אחריות בגין ההשקעה אלמלא התרשלות הבנק ניתן היה להפחית מן הנזק שנגרם. נדחתה יש התביעה כנגד הבנק הבינלאומי. לא הוכח כי ניתן לתובע ייעוץ ביחס להשקעה בקרנות פורום.

ת"א 26522-06-14 מנדזיצקי ואח' נ' סופריור בית השקעות בע"מ ואח' 30/4/2019


לחדשות קודמות

מחיקת נימוקים מכתב הגנה של מבטח

פטיש שופטיםצבי דותן שופט המחוזי מרכז-לוד קיבל באופן חלקי את בקשתו של המבוטח למחוק סעיפים מכתב ההגנה של חברת הביטוח שלא נכללו במכתב הדחיה. " אני מוחק את המלים "ואת דרישות הסוקר". ענין זה לא נכלל ולא נזכר כלל בנימוקי הדחייה... אני מוחק את המלים "בכפוף לחידוד מערך האבטחה", טענה שאין לה זכר במכתב הדחייה... אני מוחק מסעיף 13(א) לכתב ההגנה החל מהמילים: "ולחצו באמצעותו על לחצן" ועד המילים "לכבות את המתג בעת יציאה מהרכב"... את המילים: "ושהמנגנון החשמלי של הרכב נותר דולק".... את המילים: "תוך ניטרול מנגנון הנעילה של הדלת". ... את המילים: "החשמל נותר מופעל לאחר שהמאבטחים יצאו מהרכב, פעולה שאיפשרה את קרות האירוע באמצעות לחיצה על מתג פתיחת הדלתות החשמלי". ...את המילים: "ומערכת החשמל של הרכב הייתה פעילה. שילוב של שני נתונים אלו". וכן את הפיסקה השניה ..: "יובהר כי "המעקף" שאיפשר הותרת מערכת החשמל פעילה חרף כיבוי המנוע, לא הובא בשום שלב לידיעת הנתבעים ולא אושר על ידם". אני מוחק ... את המילים: "והמערכת החשמלית של הרכב מופעלת" ועוד..."     

ת"א 28296-11-18 מודיעין אזרחי בלדרות מאובטחת  נ' חברי לוידס חברי סינדיקס מס XLC2003 ואח'      14/5/2015


תביעה בגין נזק רכוש לאוטובוס באתונה

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכוש הרשם בכיר  מוהנד חליאלה מבית משפט השלום בנצרת קיבל את התביעה נגד נהג המשאית ודחה את התביעה כנגד המבטחים. מדובר על נזק שנגרם לאוטובוס באתונה כאשר  נסע האוטובוס בכביש נזרק לפתע קרש לעבר ארגז המשאית של הנתבעים שחנתה בצדי הכביש, הקרש פגע ברכב והסב לו את הנזקים מושא התביעה. "המסקנה המתבקשת מדחיית גרסתו של הנתבע  היא שהפועלים שהעמיסו את הקרשים על המשאית של הנתבע וגרמו לנזק עבדו אצל הנתבע ו/או עבורו ו/או מטעמו ומשום כך נושא הנתבע באחריות. אשר לאחריות של  המבטחת – לא הוכח לפני כי הפוליסה מכסה נזק שנגרם בפריקה וטעינה . משום כך יש לדחות את התביעה  נגדה."

תא"מ 41455-02-18 סופרבוס העמקים בע"מ נ' מוחמד ואח' 24/6/2019


לבית הדין לעבודה אין סמכות לדון בתביעה לפי ביטוח תאונות אישיות

פטיש שופטים

צבי ויצמן שופט בית המשפט המחוזי מרכז-לוד קבע, כי הסמכות לדון בתביעת המשיב נגד הנתבעת לקבלת תגמולי ביטוח מכוח פוליסת בריאות פרטית הכוללת נספח "תאונות אישיות" ובו כיסוי למקרה של נכות צמיתה מתאונה, נתונה לערכאה האזרחית הדנה בתביעות ביטוח חוזיות, ולא לביה"ד לעבודה, שכן אין עסקינן בתביעה כנגד "קופת גמל". לפיכך, הדיון בתביעה הוחזר לבימ"ש השלום.

 

רע"א 49111-03-19 הראל חברה לביטוח  נ' נ. 2/4/2019

 


האזרח גואטה תקוע בצנרת – ובינתיים..- כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפ בעניין פיקאלי – לא כדאי לשקר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


60 הימים הגורליים לפדיון כספי הפוליסה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תושבי מבוא מודיעין והשריפה הגדולה בלונדון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ממ"ש – מוצר, מחיר, שירות – הם מרכיבי הביטוח  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפ לסוכנים – התמודדות עם מדד השירות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שיפוץ הבית המשותף - סוגיית הביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


אבחון בסיסי מול מרכז מימוש זכויות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בעקבות גל השריפות – לחייב ביטוח אש בסיסי לדירות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ראוי ורצוי שהפיקוח יגיב לעיתונות  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


רפורמה מהפכנית בביטוח רכב רכוש – טיוטת חוזר  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מהו עובד לפי פוליסה לביטוח רכוש? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


הסיפור של למונייד – מה ניתן ללמוד על כך בישראל - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עידוד האינשורטק ושכר המנכ"ל  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


אילו חברות ביטוח שקיימות כיום פעלו כאן בקום המדינה? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הכי נכון להתייעץ אתי מיד לאחר שקרה הנזק – מקרה לדוגמה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


האם ביטוח צד ג' מכסה השחתה של אתרים? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright