עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

כנס אינשורטק

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

 

כנס אינשורטק של נשיץ ברנדס אמיר

מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

איזי כהן, מנכ"ל כלל ומגדל, בעברו

ביום 23/6/2019 נערך כנס "אינשורטק  עכשיו" באולם הכנסים שבמשרדי נשיץ ברנדס אמיר. הכנס נערך בתמיכה שך חברת הביטוח הראל, KPMG, IATI- Israel Advanced Technology Industries, Viola Fintech . הכנס נערך בשפה האנגלית.

 

את הכנס פתח איזי כהן, המנכ"ל לשעבר של חברות הביטוח מגדל וכלל אשר עסק בתפקידיו הקודמים בתחום החדשנות וההייטק ושימש, בין שאר תפקידיו כראש תחום החדשנות של תאגיד ג'נרלי העולמי שהיה הבעלים של חברת מגדל לפני מכירתה לחברת אליהו.

 

עם "נדוניה" של 45 שנות ניסיון הוזמן איזי כהן לשמש כמנטור בתחום האינשורטק על ידי KPMG במטרה לסייע בגיבוש אסטרטגיה עסקית.

 

כהן נפגש עם נציגים של בערך 30 חברות ועכשיו לאחר פרישתו מתפקיד המנכ"ל היה בידו להקדיש לנושא שעניין אותו מאז ומתמיד את הזמן הדרוש שלא יכול היה להקדיש לו בעבר בשל אילוצי תפקיד המנכ"ל של חברת ביטוח מובילה שהיה מוטל על כתפיו.

 

כהן פגש בחברות עם פוטנציאל עסקי, אנשים כישרוניים, טכנולוגיות גבוהות. הוא שמח לשוב הביתה ולספר לאשתו את גאוותו במוחות הישראלים.

 

הוא לא יכול היה שלא לראות את הפער הגדול שבין הטכנולוגיה הקיימת לבין תוכניות הביטוח. המפתחים הודו שטרם פגשו אנשים מעולם הביטוח ועולם הביטוח אמור להקדיש יותר לאינשורטק ולסטרטאפ בתחום הביטוח.

 

החדשנות דרושה בכל תחומי ענף הביטוח החל מהחיתום ועד לתביעות ועובר בגביה. קיים צורך גדול ביעילות ובהתייעלות תלויה בטכנולוגיה.

 

על מנת להגיע לאינשורטק, נדרש שינוי בתוכניות הביטוח דבר שדרש מתן הסבר למשקיעים. לחלק מהמשקיעים היה קושי להבין את הכיוון האם הטכנולוגיה אמורה להגיע לנישות או להקיף באופן גורף את כל הענף.

 

יש צורך בהתערבות של ענף הביטוח על מנת להציג ליזמים הצעירים את צרכי הענף. הוא ציין כי בישראל פועלות כיום כ 400 חברות אינשורטק. קיימת שאלה של הפצה ופיתוח טכנולוגיה בכיוון הנכון ובמודל התמחור הנכון.

 

מכירה בריטיינר אינה נכונה לדעתו אלא שהמכירה אמורה להיות בשותפות עם חברת הביטוח, או כפעילות עצמאית או בדרך של תחרות.

 

חדשנות  משמעה לעשות את הדברים בדרך אחרת, יעילה יותר ויותר רווחית. מדוע לא להתחרות בחברות ביטוח מסורתיות שפועלות באותה דרך כבר 400 שנה?

 

על מנת שנשגשג יש צורך בטכנולוגיה ובהבנה על מנת להביא את התעשייה להגדלת הרווחים. כשמדברים על ההשקעות יש לעשות את החיתום באופן יותר אפקטיבי בדרך של ניצול נכון ומהיר של הנתונים ויישוב תביעות באופן מהיר יותר.

 

בסיום דבריו ציין איזי כהן את חברת למונייד שסוגרת תביעות בתוך שלוש דקות ואמר שהיה מקווה ורוצה שנוכל לסגור תביעות בתוך שלושה ימים.

 

במהלך הכנס נערכו פאנלים בין אנשי טכנולוגיות וביטוח. ניתן היה ללמוד בין היתר על הסיוע לטיפול בתחום הרפואה וגם בתחום יישוב תביעות רכב כאשר מצלמה מצלמת בזמן את האירוע ואת הסביבה, באופן שמתייתר תפקידו של חוקר הביטוח וקרוב לוודאי גם של השמאי.

 

לגבי התאונה המפורסמת של הרכב האוטונומי, שהרג הולכת רגל תמימה באוקלהומה למדנו שמקור התקלה היה נמצא במערכת הבלמים של הרכב.

 

עוד למדנו, כי ענף ביטוח הרכב הפרטי הולך וגווע לאור המגמה של אזרחי העולם המערבי להימנע מהחזקה בבעלות של רכב פרטי.

 

בין מאות אורחי הכנס ניתן היה לזהות את גדעון המבורגר, נשיא הראל, את מאיר שני המפקח על הביטוח לשעבר, את חוה פרידמן שפירא, מנכ"לית AIG לשעבר, אנשי אינשורטק ואנשי ביטוח בכירים.

 

ראו גם:

הקלות הפיקוח למשקיעים במיזמי אינשורטק

לימוניייד מגיעה לגרמניה

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright