היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

מימוש זכויות הביא לחובות

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 


טיפים |  ניהול סיכונים לעסק   ביטוח עסק רכוש | ביטוח אחריות של עסק | ביטוח אינטרנט ומחשבים


כיתוב "בלעדי לאתר"

 

 

אבחון בסיסי מול מרכז מימוש זכויות

מאת: קטיה שורצמן יועצת לניהול תביעות ביטוח וניהול סיכונים וחברה בוועדה למונחי ביטוח שליד האקדמיה ללשון העברית

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

באמצעות אתר "תשובה ביטוחית" תוכלו לקבל מידע על דרכים

נוספות למחיקת טענות הגנה של חברת ביטוח

 

 

איור של תשלום העולה על התוצאהשילם למימוש זכויות  4,300 ₪ דמי רישום וקיבל החזר של 1,200 ₪ בלבד

 

מה שמבוטחים רבים וטובים אינם יודעים ואינם שמים לב, הוא שמרכזים ויזמים שונים למימוש זכויות ביטוח שפועלים "על בסיס הצלחה" גובים "דמי רישום" ללא קשר לתוצאה ובנוסף לגמי הרישום מחייבים את המבוטחים שפונים אליהם לשלם עשרות אחוזים מהסכום אותו הם מצלחים להשיג למבוטחים.

 

התוצאה שמתקבלת לפעמים עשויה להיות עגומה מאוד לאותם מבוטחים שמגלים בסופו של יום שהסכום ששילמו למרכז מימוש זכויות הוא יותר מכפול מהסכום אותו הצליח מרכב הזכויות להשיג בעבורם מחברת הביטוח וכך יצא שכרם בהפסדם.

 

כך למשל אפשר ללמוד מפסק הדין שניתן ביום 21/4/2019 על ידי השופטת  אילונה אריאלי מבית המשפט המחוזי בנצרת רת"ק 2363-04-19 ברלינר נ' המרכז למימוש זכויות ואח'.

 

סיפור המעשה

 

בית המשפט המחוזי דחה ערעור על פסיקת בית המשפט לתביעות קטנות בצפת שקיבל באופן חלקי בלבד את פנייתו של מבוטח נגד המרכז למימוש זכויות.  

 

המבוטח הגיש תביעה קטנה נגד מרכז למימוש זכויות ומנהלו בשל טיפולם המוצלח בהחזר כספי של 1,200 ₪ מחברת הפניקס. לטענת המבוטח הוא הסכים לעסקה לאחר שנמסר לו, כי נמצאו לזכותו כספים בסך 12,700 ₪.

 

בעבור הטיפול נדרש המבוטח לשלם 4,300 ₪ עבור פתיחת תיק לצורך בדיקה בלבד וכן 20% + מע"מ מסך הכספים שיאותרו ועוד 5% דמי טיפול ככל שהמבקש יחתום על בקשה לפדיון הכספים.

 

בפסק דינו של בית משפט השלום נקבע, כי היה על המבקש לשלם למרכז סכום של 4,300 ₪ כדמי פתיחת תיק. מצד שני, נקבע, כי המרכז לא נתן כל הסבר לחיוב נוסף בסך של 3,724 ₪ בו חויב חשבון המבוטח ועל כן חויב המרכז להשיב למבוטח סכום זה, בתוספת החזר אגרה והוצאות משפט. התביעה נגד המנהל מטעם המרכז נמחקה.

 

הערעור של המבוטח בבית המשפט המחוזי, כאמור נדחה.

 

סיבות הדחיה:

 

המקרה הנדון איננו נמנה על אותם מקרים חריגים המצדיקים התערבות בפסיקה של  בית המשפט לתביעות קטנות.

 

טענות המבוטח בעיקרן, חולקות על קביעותיו העובדתיות של בית המשפט קמא, לאחר שניתח את חומר הראיות שעמד לפניו. אין זו דרכה של ערכאת הערעור להתערב באותן קביעות.

 

המבקש לא הצביע על טעות שנפלה בפסק הדין, כזו המצדיקה התערבות של בית המשפט המחוזי. הטענה כי ההסכם זויף לא הוכחה על ידי המבקש. בהסכם, התחייב המובטח לשלם למרכז סכום של 4,300 ₪ "עבור פתיחת תיק לצורך ביצוע בדיקה בלבד"." בדין לא קיבל בית המשפט לתביעות קטנות כראיה הקלטה שנעשתה שנתיים לאחר אותו הסכם, עם לקוח אחר (בנו של המבקש).

 

המסקנה

 

גם לאחר התערבות בית המשפט נדרש המבוטח לשלם למרכז למימוש זכויות סכום של 4,300 ₪ כאשר בפועל קיבל באמצעות המרכז סכום של 1,200 ₪ בלבד.

 

באמצעות המיזם "אבחון ביטוח בסיסי" אינכם נדרשים לשלם דמי הרשמה או תשלום עבור פתיחת תיק.

 

האבחון הבסיסי נעשה תמורת תשלום סמלי של 585 ₪ (כולל מע"מ) תמורתו אתם מקבלים חשבונית, כך שהעלות נטו לעוסק מורשה מגיעה לכדי מחצית התשלום.

 

גם כאשר אתם מבקשים להתקדם לחוות דעת מלאה או טיפול מול חברת הביטוח התשלום אינו נקבע באחוזים מהסכום שתקבלו מחברת הביטוח (20% + מע"מ, כפי שנקבע במקרה הנוכחי), אלא בסכום מוסכם וידוע מראש.

 

נכון שקיימת לצערי תופעה של מבוטחים וסוכנים שמעוניינים לקבל ייעוץ ביטוח ומידע בחינם שאינו מחייב את מי שמייעץ.

 

כפי שראינו בטיפ השבוע שעבר, קורבנות של גל השריפות האחרון קיבלו מידע שגוי באתר ynet לפיו תקופת הפיצוי בגין אובדן שכר דירה שמגיעה להם לפי ביטוח הדירה היא עד שישה חודשים ולא עד 12 חודשים (בדיוק מחצית מהזמן המבוטח) כאשר בכל מקרה חברת הביטוח אחראית להעריך את התקופה כאשר מדובר על עיכוב שנגרם באשמתה. כאשר הבסיס הוא עד 12 חודשים ולא שישה.

 

ראו גם: ראוי ורצוי שהפיקוח יגיב למידע שגוי על ביטוח בעיתונות


 

לא להסתפק ברכישת ביטוח ברמת הכותרת בלבד ובוודאי שלא לחפש ולהתעקש על קבלת טיפים וייעוץ בחינם.

 

כל שאלה או פניה נוספת - אך ורק באמצעות האתר

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

פורסם ביום 2/6/2019

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright