עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 22/5/2019

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

היועצת קטיה שורצמן

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

הקמה וניהול  אתרי ביטוח


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 כל הטיפים לשנת 2019

 

כתבת השבוע: 

רפורמה מהפכנית בביטוח רכב רכוש – טיוטת חוזר


הבלוג השבועי - פוסט השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר

כיתוב "בלעדי לאתר"

 

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

מיהו עובד לפי פוליסה לביטוח רכוש?

 מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

 

 

 

אילוסטרציה של איור חפצים אישיים עם הכיתוב "עובד" וסימן שאלהלפי תנאי פוליסת ביט 2016 לביטוח סיכוני אש מורחב, ניתן, בין היתר, כיסוי לחפצים אישיים של עובדי המבוטח ושל אורחים הרשאים להימצא בחצרי המבוטח כשהכיסוי לחפצי אורחים מוגבל לחצרי המבוטח.

 

אלא שהפוליסה אינה מבהירה מי נחשב כעובד לצורך כיסוי זה ומי נחשב לאורח. למשל האם מי שעובד בעבור המבוטח ומועסק באמצעות חברת כח אדם ייחשב לעובד או לאורח?

 

כל ניסוח שאינו ברור מהווה קרקע פורייה לאי הבנות עם חברת ביטוח במקרה של נזק.

 

ההבדל בכיסוי הוא שההגבלה לכיסוי בחצרי המבוטח שחלה לגבי אורחים בלבד כך שאם נגרם נזק לחפצים אישיים של עובד קבלן משנה בעת שהוא נשלח לבצע עבודות בעבור המבוטח מחוץ לבית העסק, אפשר שלא יהיו מבוטחים ככל שאותו אדם אינו נחשב ל"עובד" של המבוטח ויכול להיות גם שחפציו האישיים לא יהיו מבוטחים בכלל הואיל ולפי הנוסח הכיסוי הוא לחפצי אורחים הרשאי להימצא בחצרי המבוטח ולא לחפצים של כל מי שהוא בעל רשות להימצא בחצרי המבוטח. להזכירכם, כי בשפה העברית המילים "אורח", "מבקר", "שוהה באופן זמני" אינן מילים נרדפות.

 

גם המושג "חפצים אישיים" אינו מוגדר בפוליסה כפי שאינו מוגדר בפוליסות נוספות לביטוח רכוש וגם כאן קיימת קרקע פורייה לאי הבנות עם חברת ביטוח במקרה של תביעה וכבר הגיע להכרעה של בתי המשפט במספר מקרים.

 

כך למשל:

 

בפס"ד שניתן ביום 12/6/2017 בת"ק 47462-11-16  חן נ' מנורה - נקבע, כי " לא הייתה מחלוקת בין הצדדים כי המונח "חפצים אישיים" לא הוגדר במופרש בפוליסה. ... הגדרה זו בוודאי כוללת פרטי לבוש של המבוטח ובנוסף גם חפצים המשמשים אותו להגדרתו באופן אישי כדוגמת מכונת גילוח, משקפיים,  תפילין, אפטרשייב וכלי איפור... אין מן הנמנע כי הגדרה זו תכלול בחובה גם חפצים כגון אופניים אשר נוהג המבוטח לרכב עליהם, סקייטבורד, לפטופ מצלמה וציוד ספורט."

 

בפסק דין מיום, 12/4/2018 קבע הרשם הבכיר נועם רף מהשלום ברמלה בתא"מ 23325-10-14 צאלח נ' שומרה, כי "הפוליסה התקנית אינה מגדירה מפורשות מהם "החפצים האישיים" שיהיו מכוסים במסגרת הפוליסה... מתוך התכולה שניזוקה יש לכלול במסגרת ההגדרה של "חפצים אישיים" את המזוודה ועגלת הילדים בלבד. חפצים אלו ניתנים לנשיאה כציוד אישי. יתר התכולה שניזוקה אינה נכללת בגדר חפצים אישיים שכן המדובר בחפצים שאינם מטיבם וטבעם חפצים שאדם נושא עמו כציוד אישי."

 

 


רמז (לא כל כך) דק: למי שמנסה "להתחכם" אתי ולשלוח לי שאלות במייל בתקווה לקבלת תשובה או התייחסות בחינם - הנושא מועבר ל"רשימה השחורה" שאני מנהלת לגבי טיפים, כך שנשוא שמופיע בשאלתו לא יזכה לכל התייחסות שהיא מצדי במשך חמש השנים הבאות!

 

מי שידו משגת, יכול לקבל אבחון ביטוח בסיסי (בתשלום סמלי) באמצעות אתר: "אבחון ביטוח בסיסי".

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

.

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright