היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 9/1/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

דורית סלינגר הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכוןבמאמר מוסגר נציין, כי דווקא בתקופה זו, כאשר אלפי אנשים מפוטרים מעבודתם בתאגיד טבע ובמקומות עבודה נוספים, מן הראוי לשאול, אם נבון וכדאי למבוטחים עצמם וגם לחברות הביטוח, לקבל ולהעביר מידע באופן ישיר למבוטחים ללא תיווכם ותמיכתם המקצועית של סוכני ביטוח העשויים להסביר למבוטחים את ההשלכות האפשריות מפדיון פוליסות שאינו תמיד הכרחי.

 

עוד על איסור כפל ביטוח


מבטחים ומבוטחים בבתי המשפט

פטיש של שופטביטוחים עסקיים וביטוחי מוסדות כאשר תביעות בסכומי של מיליוני שקלים מתבררות במחוזיים ובעליון בליווי של עורכי דין מהשורה הראשונה המועסקים הן על ידי חברות הביטוח והן על ידי המבוטחים וזאת כאשר חברות הביטוח השכילו לרתום לשורותיהן את עורכי הדין המובילים בתחום הביטוח ועל כן בכל הקשור בניהול תביעות בסכומים גבוהים מלאכתם של המבוטחים מול חברות הביטוח אינה קלה כלל ועיקר.

 

עוד על מבטחים במשפט


תעריפי רכוש 2018 עלו פחות מהצפוי

עננני סערה עם סמל דולרבארץ, מצאו המבטחים דרך יצירתית לניצול חרדת המבוטחים מפני עליית מחירים צפויה לשנת 2018 והציעו חידוש ללא שינוי או אפילו עריכת ביטוחים חדשים למשך תקופה של שנה וחצי. כלומר, 180 יום. הח.מ. אינה ממליצה על שיטה זו מסיבות שונות ובין השאר הגדלת הוצאות הביטוח, כאשר פער של עד 15% בעלויות ביטוח ניתן לסגור במסגרת מו"מ של מבוטחים מלווי ייעוץ אפקטיבי  מול חברות ביטוח.
 

עוד על תעריפי 2018


יותר צעירים נהרגו בתאונות בשנת 2017

הטבלה של אור ירוקסקר חדש שביצעו חניכי קבוצות הנוער של עמותת אור ירוק חושף את הרגלי הנסיעה המדאיגים של הנהגים הצעירים ובני הנוער של ישראל. מהסקר עולה תמונה עגומה המראה כי בני נוער רבים נוהגים ונחשפים לנהיגה במהירות מופרזת, לדיבור בטלפון הסלולארי בזמן נהיגה, וכו'.

 

עוד על יותר צעירים נהרגו


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


גניבת חפצים אישיים באיסטנבול

ארמון באיסטנבול

השופט משה אלטר (שופט עמית) מבית משפט לתביעות קטנות בעכו חייב את פספורט כארד לשלם למבוטח 600 ₪ בגין הוצאות נסיעה לקונסוליה + 400 ₪ הוצאות משפט בשל גניבת נגנב התיק של האשה, שהכיל פריטים אישיים לרבות דרכונים, ת.ז. של האשה, טלפון נייד, מטען וכסף מזומן. המבטחת שילמה תגמולי ביטוח עבור הטלפון הנייד, המטען, התיק של אשתו, הדרכונים ועלות הוצאת תעודות. מה ל שנותר במחלוקת הם תגמולי ביטוח בגין גניבת הכסף המזומן, תעודת הזהות של אשתו והנסיעות במונית לקונסוליה.

ת"ק 58910-02-17 כאמל נ' פספורטכארד  4/1/2018


על המבוטח להוכיח שקרה מקרה הביטוח

 

כיתוב רכב רכוששופטת  המחוזי בתל אביב – יפו, אביגיל כהן דחתה את ערעורי המבוטח והמבטחת על פסיקת השלום וקבעה, כי המבוטח הוא שצריך להוכיח את קרות האירוע הביטוחי עליו דיווח ואין די בכך שנגרם נזק על מנת שתחול החובה לפצותו. אין להתערב בקביעת השלום, כי המבוטח לא הוכיח את התרחשות האירוע הביטוחי. המקרה שלפנינו הוא המקרה שבו בעל דין שזכה בדינו, אינו זכאי לקבלת הוצאות מהצד שכנגד. בכתב התביעה התבקש פיצוי מכח הפוליסה ובגין ימי עמידה של הרכב ובפועל – נפסק פיצוי מטעם אחר – טעותה של חברת הביטוח בכך שתיקנה את הרכב וחוסר היכולת להשיב את המצב לקדמותו.

 

ע"א 28245-10-17 טאהא ואח' נ' שלמה  ואח' 17/12/2017

 


העליון דחה ערעור של נפגע בתאונה שנגרמה ע"י אשתו נגד קרנית

 

כיתוב של ביטוח חובהנשיאת העליון, אסתר חיות, דחתה ערעור של נפגע בתאונת דרכים על פסיקת המחוזי לפיה נדחתה תביעתו נגד קרנית בשל תאונת דרכים במהלכה נפגע כאשר נסע ברכב שהיה נהוג ע"י אשתו ולא היה מבוטח בביטוח חובה לרכב. " אנו סבורים כי בית המשפט קמא בחן וניתח כנדרש את התשתית הראייתית שעמדה לפניו, תוך התייחסות מפורטת וממצה לטענות הצדדים. עוד אנו סבורים כי הממצאים העובדתיים שקבע מבוססים היטב ותומכים במסקנה המשפטית שאליה הגיע. במסקנה זו אין לגלות טעות שבחוק."

 

ע"א  8107/16 פלוני נ' פלונית וקרנית 4/1/2018


 

לחדשות קודמות

נדחתה ייצוגית נגד חברות ביטוח בעניין המשתנים המפחיתים

כיתוב רכב רכושהשופטת צילה צפת, סגנית נשיא המחוזי בתל אביב – יפו דחתה תביעה ייצוגית נגד הפניקס בעניין שווי הרכב. הטענה היתה, כי המשיבות מבצעות חיוב יתר בעת שהן מוכרות פוליסות ביטוח מקיף לרכב לפי שווי רכב הגבוה משווי הרכב בפועל, כפי שהוא משוקלל על ידן בעת מקרה ביטוח (כגון אובדן גמור). ובפרט –  כאשר הרכב הנרכש על ידי המבוטח מחברת השכרה או מחברת ליסינג. נקבע, כי המבטחות פעלו בהתאם לחוזר המפקחת ולא עומדת כנגדן עילה בשל אי גילוי מתאים מאחר וציינו בפוליסה את ההבדל בפיצוי. מה חבל שבית המשפט לא התייחס או שלא נתבקש להתייחס לעובדה שהחוזר של הפיקוח מחייב את חברות הביטוח לגלות את נושא המשתנים המפחיתים כבר בשלב הצעת הביטוח ולא רק בפוליסה עצמה.  

ת"צ 16089-01-14 אברהם ואח' נ' הפניקס חברה לביטוח בע"מ ואח' 27/12/2017


המבוטח לא פעל להקטין את הסיכון של חברת הביטוח בניהול תביעה ופוצה ב 75% מהנזק

כיתוב רכב רכושהרשמת הבכירה גילה ספרא - ברנע מהשלום בחיפה חייבה את חברת הביטוח לפצות מבוטח שניהל תביעה מול צד ג' מבלי לערב את חברת הביטוח בשיעור של 75% מהסכום שבו חויב לפצות את צד ג' בשל מקרה הביטוח. "בנסיבות העניין, סבירה הטענה כי ניהול התיק על ידי הנתבעת, כמי שמנוסה בניהול הגנה בתביעות כאלה, כולל התמריץ שלה להקטין את סכום התשלום לצד ג', היה מקטין את הנזק, והימנעות התובע מלאפשר לה זאת, מצדיקה להטיל עליו הכשלת חבות חלקית בשיעור מוערך של עשרים וחמישה אחוז."

תא"מ 15929-10-16 כבהא נ' מנורה  29/12/2017


אחריות המועצה האזורית לנפילת עץ

 

צילךום של עץהשופט  אמיר לוקשינסקי-גל מבית משפט השלום בפתח תקווה חייב את המועצה האזורית חבל מודיעין בתביעת פיצויים ושיבוב בגין נזקים שנגרמו לרכב התובעים עקב נפילת ענף של עץ אקליפטוס המצוי בשטח השיפוט של הנתבעת. "אף שהוגשו למועצה תמונות ממקום האירוע, הממחישות נפילת ענף גדול של אקליפטוס, בחניה מוסדרת במקום הניתן לזיהוי, במהלך יום שמשי, המועצה לא הביאה בפני בית המשפט כל נתון ביחס לאירוע, נמנעה מלהעיד עדים, והתייחסה לכל התביעה כאל תביעה טורדנית ו"בשיטת מצליח" כפי שטען בא כוח המועצה."

 

תא"מ 29386-09-16 הראל חברה לביטוח בע"מ ואח' נ' מועצה אזורית חבל מודיעין 4/1/2018


ביטוח חובה אחד לנהג יחיד בשני רכבים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חריגים לכיסוי נזקי טבע בביטוח רכוש עסקי  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ניסוח חסר משמעות בחלק מאישורי הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרושה אחידות שפה בחוזי ביטוח -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - מה בכל זאת ניתן לעשות? - כתבה שביעית -  כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שימו לב לחריג סיכוני טרור בביטוחי סייבר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ניסוח תמוהה של השתתפות עצמית בביט אש 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סקר למיגון העסק - לפני או אחרי הכיסוי? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח רכוש ואחריות בגין הפקת אירועים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קיימת הגדרת תביעה בתקנות לביטוח רכב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותה המקצועית של חברת ביטוח בחידוש פוליסה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותו המקצועית כיום של סוכן המחר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


המורכבות של ניהול תביעות בבית משפט  ע"י מבטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תגמולי הביטוח שלא במחלוקת וצד ג' - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח אחריות מקצועית על בסיס אירוע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רשלנות תורמת וחוזר יישוב תביעות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פיתרון יצירתי לסוגיית הביטוח הסיעודי - פיתוח של רובוט סיעודי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתי נכון לעדכן פוליסה?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright