היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 6/1/2019

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

איור שיוויון בין גבר לאישה בביטוח רכבהמפקח על הביטוח בקליפורניה, קבע, כי  חברות הביטוח לא יוכלו עוד להשתמש במגדר לצורך חישוב הפרמיה לביטוח רכב פרטי. "העדיפות שלי כמפקח על הביטוח היא להגן על כל הצרכנים בקליפורניה, והתקנות האלה נועדו להבטיח כי תעריפי ביטוח רכב מבוססים על גורמים שבשליטה של ​​הנהג, ולא על המאפיינים האישיים על הנהגים אשר לגביהם אין לו שליטה".

 

עוד על איסור הפליה מגדרית


מיזוג איגודי מבטחים בארה"ב

איור של שני פינגוויניםגם בישראל מדברים בענף הביטוח על מיזוג של שני הארגונים שמייצגים חברות ביטוח שפועלים כבר שנים תחת הנהלה משותפת והם איגוד חברות הביטוח ע"ר (אגודה רשומה) והתאחדות חברות ביטוח חיים בע"מ (ח"ץ). שני הארגונים ספגו בשנת 2017 מכה קשה עם פרישתה של חברת הביטוח "מגדל" מהאיגוד ומההתאחדות. בנוסף חברות ביטוח קטנות יותר ממגדל כמו AIG  ישראל, שירביט וביטוח ישיר, אינן חברות באיגוד חברות הביטוח. גם חברות הביטוח החדשות ליברה ווי שור, אינן חברות באיגוד.

 

עוד על מיזוג איגודי מבטחים


חוק דחיית  משכנתה באבטלה

איור של כסף מזומןלפי תיקון לחוק,  אדם שנוטל הלוואה לדיור לשם רכישת דירה יחידה, יוכל לבחור במסלול שמאפשר לו לדחות את מועד הפירעון החודשי של ההלוואה בשלושה חודשים, אם הכנסתו נפגעה בשל אבטלה, מחלה או לידה. הלווה יוכל לעשות זאת פעם אחת בשנה, ולא יותר משלוש פעמים בתקופת ההלוואה.

 

עוד על דחיית  משכנתה באבטלה


שלושה נפגעים בתאונות דרכים מדי שעה

הטבלה של אור ירוקלפי פרסום של עמותת אור ירוק המבוסס על נתוני הלמ"ס והרלב"ד, נתוני תאונות הדרכים לשנת 2018 מראים על 315 הרוגים לעומת 364 בשנת 2017 –ירידה של 13%.

עוד על שלושה נפגעים בשעה


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


תאונה במהלך קורס לקוסמטיקה

פטיש שופטיםמירב קלמפנר-נבון, שופטת השלום בחיפה קיבלה תביעה בגין נזקי גוף שנגרמו לתלמידה בקורס קוסמטיקה מקצועית כאשר פתחה דלת זכוכית של ארון והדלת נפלה על ידה הימנית. " הגעתי לכלל מסקנה כי יש לחלק את האחריות בין הנתבעים באופן כזה שהנתבעת 1 (והמבטחת מטעמה – הנתבעת 2) כבעלי בית הספר מקום התאונה, תישא ב 25% מהנזק והנתבעת 3 כיצרנית הארונית נשוא התובענה, תישא ב 75% מהנזק. לקחתי בחשבון את העובדה כי הארונית נשוא התביעה תוכננה, הורכבה והותקנה על ידי הנתבעת 3 אשר שימשה כגורם המקצועי בכל הנוגע לרכיבי הארונית והתאמתה לייעודה, זאת בעוד שהנתבעת 1 וסמכה בעניין זה על הנתבעת 3 שתספק לה מוצר בטיחות המתאים לייעודו."

ת"א 17683-03-13 רימאח ואח' נ' נאוה קולאז קוסמטיקס בע"מ ואח' 23/12/2018


הסתלקות מייצוגית בעניין שירות עד הבית בביטוח שבר שמשות

פטיש שופטיםמיכל נד"ב שופטת המחוזי מרכז-לוד אישרה את בקשת האישור של המבקשת להסתלקות מתביעה ייצוגית בחיוב הוצאות בסך 13,000 ₪ לכל משיבה. " כאשר ענייננו בתובענות ייצוגיות, חובתם של התובע המייצג ובא הכוח לפעול בתום לב, אינה מופנית כלפי חברי הקבוצה בלבד. אכן, חובת תום הלב כלפי חברי הקבוצה היא מרכז הכובד של חובת תום הלב לפי חוק תובענות יצוגיות, והדבר נובע כאמור מן המאפיינים הייחודיים של כלי התובענה הייצוגית ומהיעדרם של מרבית חברי הקבוצה מניהול ההליכים בפועל."         

ת"צ 30748-04-17 סולטאן נ' איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ ואח' 25/12/2018


דחיית תביעה בגין נזקי שריפה למבנה

שריפה בבנייןאמיר ויצנבליט שופט השלום בהרצליה דחה תביעה נגד חברת הביטוח וחייב את התובע לשלם הוצאות הוצאות המשפט בסך 70,000 ₪ ושכר-טרחת בא-כוח המבטח, וכן לשלם למבטחת הוצאות משפט בקשר לשכר העדים. "כלומר, גם בנושא זה האמור בחוות-דעתו של מר מרטין לא נסמך על כל תשתית עובדתית מהימנה שהיא. האמור בחוות-דעתו של מר מרטין לא נסמך על מכתבה של העירייה שכן זה לא היה בפניו בעת עריכתה. בחוות-דעתו של מר מרטין לא מפורט מה נאמר לו בעל-פה בעירייה ועל-ידי מי. אין תיעוד ואין ידיעה כלל מהן אותן בחינות שעשה מר מרטין בעצמו בביקורו במקום, ועניין זה אינו נזכר בחוות-דעתו. מר מרטין הפנה לבסוף בחקירתו לסדקים הקיימים במבנה, אולם הודה שאינו יודע מה הגורם להם."

ת"א 13092-07-16 מסיקה נ' הראל  23/12/2018


דחיית תביעה בגין תשלום יתרת תגמולי ביטוח לשעון יד יוקרתי

תצלום של שעון ידהרשם הבכיר אבי כהן מבית משפט השלום בתל אביב – יפו דחה תביעה של מבוטח לתשלום יתרת תגמולי ביטוח לשעון יד יוקרתי שנגנב מדירתו במהלך פריצה. "אני מקבל את עמדת הנתבעת לפיה התובע לא זכאי לתגמולי ביטוח בערך של כינון, מאחר שלא קוימו תנאי הפוליסה והדין באשר לכינון (התובע לא רכש שעון חדש/חלופי בתוך הזמן הרלוונטי הקבוע לכך), ולפיכך הוא זכאי לתגמולי הביטוח בשיעור שקיבל, שמגלם ערכי שיפוי מוכחשים וסבירים, בהתאם לחוות הדעת של שמאי הנתבעת, אותה אני מקבל."

ת"א 4988-04-16 מוסקוביצי נ' מגדל חברה לביטוח בע"מ 24/2/2018


נדחתה תביעה בגין תאונה בפארק המים בשפיים

הלוגו של פרק המים בשפייםטל חבקין שופט השלום בתל אביב - יפו דחה את תביעתו של נפגע בפרק המים בשפיים. "הגרסה שהוכחה כמסתברת שונה מגרסתו של התובע. התובע נפל ונחבל לאחר שניסה לעבור מעל חבל הביטחון, תוך כני ניסיון לעקוף אחרים, כפי שנכתב בשני מסמכים שנערכו בזמן אמת, כשאולי נדחף גם על ידי אחר (כגורם בלעדי לנפילה או כגורם נוסף), הכל כשבעל תפקיד מפקח מטעם פארק המים שהה בצמוד להתרחשות. די בהימצאותו של גורם מפקח בכניסה למתקן ובצמוד לתובע כדי לקיים את חובת הפיקוח, וזו לא הופרה.”

ת"א 28515-04-15 אלמוני נ' פארק המים שפיים 23/12/2018


פירוק שותפות בסוכנות ביטוח

 

צילום אילוסטרציה של היפרדות ענניםרויטל באום שופטת השלום בחיפה דחתה תביעה של סוכן נגד שותפתו לשעבר שהוגשה לבית המשט לאחר הליך בוררות במהלכו ויתרו הצדדים על תביעות הדדיות. " כאשר בעלי דין, בהליך אזרחי, מגיעים ל"פשרה" – כל צד קונה בכך את סיכוניו ואת סיכויו, מוותר על תביעתו הנוכחית או חלק ממנה, ובחלק מהמקרים - גם על זכות תביעה עתידית, כאשר למשל מדובר על כספים עתידיים אשר עשויים להתקבל בהתאם לחוזה שנחתם בעבר ואשר הפרתו היוותה עילה להגשת תביעה. גם בכך אין כל פגיעה "חוקתית" בזכות הגישה לערכאות, וכך היה להבנתי (בשינויים המחויבים וכמפורט לעיל) במקרה שלפניי."

 

ת"א 35543-06-16 פחימה ואח' נ' שוקייר 25/12/2018


לחדשות קודמות

תיקון 4 לחוק הפלת"ד – החשמליים הם רכב מנועי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


פוליסות ללא השתתפות עצמית למי כדאי? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תשובה ביטוחית - התייעצות במחיר השתתפות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


סוכן הביטוח ותביעות בביטוח חובה לרכב  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההסבר והוידוא של המבטח והסוכן בעידן השיווק המקוון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


לא עושים מספיק למאבק בתאונות דרכים  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שיחה עם עו"ד יוסף שטח על העברית והביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


פוליסות באנגלית כחרב פיפיות לסוכנים ולחברות ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בין רשלנות תורמת לבין אשם יוצר אחריות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתי לבטל את ביטוח המבנה? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


במלאת 20 שנה לעדיף ביטוח ראיון עם עופר נוריאל מייסד הקבוצה  - כתבת השבוע, ראיינה קטיה שורצמן


איך להתמודד עם חוקרי ביטוח? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נזקי שריפות הפרא בקליפורניה ודרכי מניעה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


תאונות באתרי בניה ואחריות המדינה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נזקי צנרת וסוגיית (היעדר דרישה ל) ציוד בדיקה  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סוכנים ומבטחים היזהרו מ"סגירת שוק" שמשמעו יצירת הגבל עסקי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright