עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 4/11/2018

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 
תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 כל הטיפים לשנת 2018

 

כתבת השבוע: 

נזקי צנרת וסוגיית (היעדר דרישה ל) ציוד בדיקה


הבלוג השבועי - פוסט השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר

כיתוב "בלעדי לאתר"

 

 

 

 

סוכנים ומבטחים היזהרו מ"סגירת שוק" שמשמעו יצירת הגבל עסקי

 

מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

 

 

 

אילוסטרציה של הגבל עסקימדי פעם נתקלת הח.מ. כמו גם סוכני הביטוח לא מעטים בתופעה של "סגירת שוק", למה הכוונה, מבוטח פונה למספר סוכני ביטוח במטרה לשפר את תנאי הביטוח ומחירי הביטוח לקראת החידוש, כל אחד מהסוכנים פונה לחברת ביטוח עמה הוא עובד או למספר חברות ביטוח, כפי שהונחה ע"י המבוטח ומטעם חברות הביטוח הוא מקבל סירוב למתן הצעת מחיר מהסיבה שסוכן ביטוח אחר (בד"כ הסוכן הקיים שמבטח את העסק, אך לא בהכרח) סגר את העסק לטובתו בחברת הביטוח והיא מנועה מליתן הצעה לחידוש ביטוחי העסק באמצעות סוכני ביטוח אחרים.

 

בפועל מדובר על מצב של יצירת "הסדר כובל", כאשר הסוכן הפונה וחברות הביטוח פוגעים בתחרות שבין סוכני הביטוח ובחופש ההתקשרות של המבוטח.

 

הכוונה כמובן היא לאותם מקרים בהם פונה סוכן הביטוח ביזמתו לחברות הביטוח מבלי שקיבל לפנייתו מינוי מפורש מהמבוטח.

 

ככל שיעלה על דעתם של מנהלי הרשות להגבלים עסקיים לערוך ביקורת בנושא במחשבים של חברות הביטוח ולאתר ללא קושי רב את המקרים בהם נחסמה האפשרות להגשת הצעות מחיר ע"י סוכני ביטוח לטובת סוכן ביטוח מסוים שלא קיבל לשם כך מינוי מהמבוטח, חסימה שנשארת בעינה גם כאשר הסוכן החוסם נמנע מלהגיש הצעה בשמה של חברת הביטוח החוסמת.

 

בטווח הקצר, נראה כאילו אפשרות החסימה יכולה לפעול לטובתו של הסוכן החוסם ולמנוע ממנו אובדן לקוחות או גם ירידה בשיעורי הפרמיות והעמלות (שנגזרות מגובה הפרמיה המשולמת ע"י המבוטח).

 

הסיכון לטווח היותר רחוק,הוא עצום!

ככל שתתעורר הרשות להגבלים עסקיים (למשל במקרה של חסימה של לקוח שהוא מקורב או מיודע למי מבכירי הרשות) הוא בקנסות כבדים לחברות הביטוח וגם לסוכנים (קנסות אינם מכוסים לפי ביטוחי האחריות המקצועית של הסוכנים).

 

כך למשל נקנסו בשנת 2016 חברת הראל וסוכנות הביטוח "מדנס" וזאת במסגרת הסדר שהגיעו עם הרשות לגבי ביטוח אחריות מקצועית של רופאים בסכום של 4 מיליון ₪ להראל ו2.4 מיליון ₪ לסוכנות מדנס.

 

מבחינת סוכני הביטוח כציבור, ככל שחברות הביטוח יינזקו בתשלומי קנסות בשל התופעה, סביר להניח שהדבר רק יחזק את ידיהם של אותן הגורמים בפיקוח על הביטוח ובחברות הביטוח הטוענים לצורך בשינוי מעמדם של סוכני הביטוח לברוקרים או ליועצים, שינוי שיביא את הקץ לפרנסת הסוכנים בכל הקשור לענפי ביטוח רכב  ודירה כאשר מבוטחים לא יסכימו לשלם עבור יעוץ לביטוח מצד אחד ומצד שני ככל שיוגדר מעמד הסוכן כברוקר תוכלנה חברות הביטוח להציע עמלה אחידה בשיעורים נמוכים ביותר לסוכנים.

 

בברכה 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright