היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 26/12/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

איור של שריג, מגדל וסימן שאלהמדובר על הבדלים שבאישיות. שריג מצד אחד הוא אדם שקול ומדויק שנוהג לקבל את החלטותיו על סמך נתונים ועובדות בשטח. אליהו מהצד השני, גם הוא שקול ומדויק, אלא שלאחר שקיבל את כל הנתונים והעובדות נוהג אליהו לחשוב מחוץ לקופסה.

 

עוד על פרישת שריג ממגדל


קסדות בחשמליים בלי קשר לגיל

איור של קסדה על חשמלייםמדובר על אישור הצעת משרד התחבורה לתקן את פקודת התעבורה במספר נושאים, כאשר בין היתר אושר לחייב רוכבי אופניים חשמליים מעל גיל 18 לחבוש קסדה גם בדרכים עירוניות ולהרחיב את סמכויות בית המשפט להחרים רכבים של נהגים עבריינים. עם זאת, הוועדה סירבה לאשר את הרחבת סמכויות המשטרה להחרים רכבים בגין אי ציות לרמזור אדום.

 

עוד על קסדות בחשמליים


תביעת דיבה רוזנפלד נגד סייפר

הסמליל של לשכת סוכני הביטוחרוזנפלד, טוען, כי סייפר פרסם בפייסבוק טענה לפיה רוזנפלד עושה שימוש בכספי הלשכה לצורך מימון הליכים משפטיים שהמתנהלים בבית הדין הארצי שלה. מדובר על הליכים בנושא שבמחלוקת שבין ליאור רוזנפלד לבין אורי צפריר, יו"ר ועדת התקנון של הלשכה, בנוגע לשינויים בתקנון וכינוס אסיפה כללית של הלשכה לאישורם.

 

עוד על רוזנפלד נגד סייפר


שיקום אחרי הוריקנים בארה"ב באמצעות הקמה של בניינים גדולים יותר מאלו שנהרסו

מפת הוריקו בארה"בההשפעות המזיקות של אסונות על קהילות פגיעות יכולות להשאיר אותם פגיעים - ואולי אף נדחפים בסופו של דבר - על ידי שוקי נדל"ן ספקולטיביים עם משקיעים שקונים חבילות של קרקעות הרוסות כדי להשיג רווחים בהתאוששות כלשהי. בנייה של בתים גדולים יותר, מייצרת עומס גדול יותר על מימון ביטוח מסובסד עבור נכסים באזורי סיכון


עוד על שיקום אחרי סערות


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


העליון על אופן בירור תביעה בביטוח תאונות אישיות

פטיש שופטיםהשופטת י' וילנר מהעליון קיבלה ערעור של תובע נגד מבטחת לפי ביטוח תאונות תלמידים. התובע נפגע בהיותו תלמיד, בראשו ובאפו בעת אירוע בבית ספרו. המבטחת שילמה פיצויים לפי שיעור נכות שנקבע בחו"ד של מומחה רפואי מטעמה בתחום אף אוזן גרון אבל לא הפנתה את התובע לבדיקה על-ידי מומחה נפשי מטעמה חרף תלונותיו. "למבטחת נתון שיקול דעת להחליט אם להפנותו לבדיקת רופא מטעמה, או לדחות את התביעה, אותו עליה להפעיל בתום לב. דחיית תביעת המבוטח מבלי להפנותו תחילה לרופא מטעם המבטחת, במקרים בהם המבוטח הניח תשתית ראייתית מספקת ... לאפשרות שנותרה לו נכות כתוצאה ממקרה הביטוח, עשויה לעלות כדי הפעלת שיקול הדעת בחוסר תום לב.. "

רע"א  3046/18  פלוני נכלל חברה לביטוח בע"מ


קבלת תביעת השבה של קרנית כלפי מעביד בשל נהיגת עובד ללא רישיון

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובההשופט הבכיר מנחם (מריו) קליין מבית משפט השלום בתל אביב – יפו קיבל תביעת השבה של קרנית בגין פיצויים ששילמה לנפגע שנסע ברכב בבעלות המעביד שעה שברכב נהג עובד ללא רישיון בתוקף.  "אני סבור שבקבלת העובד לעבודה התרשלה נתבעת 2 ולא בדקה את רישיונו של הנהג כנדרש היות והעובד משובץ לעבוד בתור נהג. גם אם המעבידה אכן בדקה את רישיונו בקבלה לעבודה, היה עליה לבצע בדיקות רישיונות תקופתיות לכלל עובדיה אשר מועסקים בתור נהגים בחברה זאת כדי למנוע או לפחות להקטין את הנזק באירועים מסוג זה, ואף לצלם את רישיון הרכב ולצרפו לתיק העובד."

ת"א 55925-06-17 קרנית נ' מרקו בן ציון ואח'  19/12/2018


פיצוי בגין נזקים לרשת החשמל ע"י משאית

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהרשמת הבכירה, שרונה צור גינור מבית משפט השלום בנצרת קיבלה תביעה של חברת החשמל נגד החברה בעלת המשאית שגרמה לנזק. החברה הנתבעת הגישה הודעה לצדדים שלישיים כנגד נהג המשאית ומבטחת הרכב. "אין מקום לקבל את הטענה בדבר העדר כל כיסוי ביטוחי ואולם ... יש לקבל את טענת המבטחת .. כי חבותה עולה כדי מחצית הסכום ... כי בהתאם לעדויות, הנגרר הוא אשר פגע בעמוד. ממחצית זאת יש להפחית כדי מתן ביטוי לאי קבלת הודעה בזמן והעובדה כי הנתבעת לא יכלה להוכיח כי העסיקה נהג משאית לו רישיון נהיגה בר תוקף. "

תא"מ 53123-02-17 חברת החשמל לישראל בעמ ואח' נ' נ.א. נדב הובלות בע"מ ואח' 20/12/2018


דחיית תביעה בגין גניבת משאית על ידי עובד

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושמיכל שרביט, שופטת השלום בירושלים, דחתה תביעה של חברה העוסקת בין היתר בגרירת רכבים, בגין גניבה של משאית כשעליה שני רכבים נגררים. הגנב היה אדם שנשכר לעבודה כנהג לאחר שהתחזה לאדם אחר. "משלא הוכחה אופציה ביטוחית ישימה לרכישת כיסוי ביטוחי לגניבת משאית התובעת כשזו מבוצעת על-ידי עובד או מורשה, וזאת הן עובר לעריכת הפוליסות הנדונות הן על-פי מעקב מימוני לאורך השנים; ולאחר שמימוני אישר כי ידע מבעוד מועד על החריג הקיים בפוליסות בנוגע לגניבה כזו קודם לאירוע הגניבה הנדון - כך שלא נפגעה יכולת התובעת לכלכל את צעדיה ולנקוט בצעדים נדרשים להקטין את סיכון התממשותו, בפרט כאשר התובעת חוותה אירוע גניבה קודם בידי עובד ותביעתה נדחתה בעטיו של חריג דומה".     

ת"א 8758-12-14 אבי את ישראל בע"מ נ' ק.ש חתמים בינלאוממים סוכנות לביטוח כלל (2010) בע"מ ואח' 20/12/2018


פיצוי תלמיד ישיבה בגין תקיפה בדרכו מהכותל

פטיש שופטיםהשופט משה דרורי, סגן נשיא המחוזי בירושלים קיבל את התביעה בחלקה. שני הנתבעים הם מעוולים במשותף לכלל נזקיו של התובע, ואחריותם היא ביחד ולחוד. ולכן התובע רשאי לגבות מכל אחד מן הנתבעים את המקסימום שיצליח, ובלבד שלא יעלה על 100% מסך הפיצויים להם הוא זכאי. העובדה שלתובע היו קשיים נפשיים עוד לפני התקיפה, אינה מסירה את האחריות מעל תוקפיו. התובע הוכיח רק חלק מנזקיו הנטענים, ובעיקר לא הצליח להוכיח את אובדן ההכנסות העתידיות; אין מקום לחייב את הנתבעים בתשלום פיצויים עונשיים.

ת"א 19833-09-15 ות"א 19755-09-15 פלוני נ' אחמד מונה ואח' 9/12/2019


ביטוח חובה מזויף

 

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהחדוה וינבאום וולצקי, שופטת המחוזי בתל אביב – יפו דחתה תביעה לפי ביטוח חובה של רוכב אופנוע שבעת התאונה נהג עם תעודת ביטוח חובה שחותמת הבנק שעליה היתה מזויפת. " התובע כשל בהוכחת תביעתו. משכך אני מורה על דחיית תביעתו. פועל יוצא מכך נדחית גם תביעת המוסד לביטוח לאומי. חרף העובדה שהתביעה הראשונה שהגיש התובע נמחקה בהסכמתו, בשל טענת המאגר כי הפוליסה שהציג הינה מזויפת, לא ויתר התובע ופנה בתביעה נוספת שנדונה בפניי. הנתבעות השקיעו עבודה רבה בשל הצורך להדוף את טענות התובע ודומני שאין זה המקרה להורות על דחיית התביעה ללא צו להוצאות מחמת מצבו האישי של התובע."         

 

ת"א 29789-04-11 ל.ס.ג. ואח' נ' הפול ואח' 17/12/2018


לחדשות קודמות

תשובה ביטוחית - התייעצות במחיר השתתפות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


סוכן הביטוח ותביעות בביטוח חובה לרכב  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההסבר והוידוא של המבטח והסוכן בעידן השיווק המקוון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


לא עושים מספיק למאבק בתאונות דרכים  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שיחה עם עו"ד יוסף שטח על העברית והביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


פוליסות באנגלית כחרב פיפיות לסוכנים ולחברות ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בין רשלנות תורמת לבין אשם יוצר אחריות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתי לבטל את ביטוח המבנה? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


במלאת 20 שנה לעדיף ביטוח ראיון עם עופר נוריאל מייסד הקבוצה  - כתבת השבוע, ראיינה קטיה שורצמן


איך להתמודד עם חוקרי ביטוח? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נזקי שריפות הפרא בקליפורניה ודרכי מניעה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


תאונות באתרי בניה ואחריות המדינה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נזקי צנרת וסוגיית (היעדר דרישה ל) ציוד בדיקה  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סוכנים ומבטחים היזהרו מ"סגירת שוק" שמשמעו יצירת הגבל עסקי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright