היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

שיקום נזקי הוריקנים בארה"ב

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

 

 

 

שיקום נזקי ההוריקנים בארה"ב – בונים בתים גדולים יותר

 

 

הנתיב של הוריקן פלורנסמחקר בנושא שיקום אזורים שנפגעו מסופות הוריקן שפרצו בארה"ב חשף מגמה של שיקום הנזקים באמצעות בניה של בתים גדולים יותר שנבנו במקום הבתים הקטנים יותר שנהרסו על ידי הסערה.

 

המחקר, נערך באוניברסיטת סאות'המפטון (בריטניה) ופורסם בכתב העת Nature Sustainability, מראה כי הגדלים של בתים חדשים שנבנו לאחר הוריקן לעתים קרובות גימד את גודלם של הבניינים  שאבדו.

 

צוות של מדענים מבריטניה ומארצות הברית מדד שינויים בעקבות בנייה למגורים בחמישה מיקומים על האוקיינוס ​​האטלנטי ומפרץ המפרץ, אשר סבלו יחד מהשלכותיהן של שש מערכות הוריקן בין השנים 2003 ו -2012. הם השוו תמונות לוויין מלפני הסופות הגדולות שפגעו עם הדמיה המקבילה משנת 2017.

 

המחקר, נערך בשיתוף עם מדענים מאוניברסיטת החוף של קרוליינה, המכון הגיאולוגי של ארצות הברית, אוניברסיטת צפון קרוליינה ואוניברסיטת קרדיף, הראה דפוס כולל של בתים גדולים יותר המחליפים בתים קטנים יותר בכל חמשת אתרי החוף.

 

"הממצאים שלנו מדגישים מגמה של "בנייה אחורה " יותר באזורים המוכרים לנזק מתנאי רוח קיצוניים והצפת נחשולי סערה", אמר החוקר הראשי ד"ר אלי לזרוס מבית הספר לגיאוגרפיה ומדעי הסביבה באוניברסיטת סאות'המפטון . "פרקטיקה זו יוצרת הגברת הסיכון החופי - באמצעות הגדלת החשיפה של רכוש בעל ערך גבוה שנחשף לנזק או להרס גדול".

 

האזורים שנבדקו היו Mantoloking (ניו ג'רזי), Hatteras ו Frisco (צפון קרוליינה), סנטה רוזה איילנד (פלורידה), Dauphin איילנד (אלבמה) ובוליבר (טקסס). בכל אחד מהמקומות פותחו מחסומי חוף באזורי שיטפונות ייעודיים, הכוללים בעיקר בנייני מגורים יחידים.

 

ככלל, בתים בארה"ב הולכים וגדלים, עם זאת, הגידול בשטח הבנוי של הבתים במחקר עולה על הגידול הממצע בשטח הבניה בארה"ב והוא מתרחש למרות צעדי המדיניות שנועדו לרסן אותם.

 

"ההשפעות המזיקות של אסונות על קהילות פגיעות יכולות להשאיר אותם פגיעים - ואולי אף נדחפים בסופו של דבר - על ידי שוקי נדל"ן ספקולטיביים עם משקיעים שקונים חבילות של קרקעות הרוסות כדי להשיג רווחים בהתאוששות כלשהי. בנייה של בתים גדולים יותר, מייצרת עומס גדול יותר על מימון ביטוח מסובסד עבור נכסים באזורי סיכון", אמר לזרוס.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright