היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

התייעצות עם מומחה במחיר סמלי

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 


על ביטוח  | ספרות ולימוד  |  ביטוח עסקים |  ביטוחי פרט  |  סיכונים  | סוכנים ומבטחיםטיפים |  ניהול סיכונים לעסק   ביטוח עסק רכוש | ביטוח אחריות של עסק | ביטוח אינטרנט ומחשבים


 

תשובה ביטוחית - התייעצות במחיר השתתפות

מאת: קטיה שורצמן יועצת לניהול תביעות ביטוח וניהול סיכונים

 

 

בעידן היצף המידע שבו אנו חיים כולנו רגילים לצרוך מידע חינמי שמתפרסם באינטרנט כדבר שבשגרה. ניתן למצוא המלצות בחינם לחופשות בחו"ל, דיאטות, כושר, בריאות, עיצוב, ואפילו רפואה.

 

תחום הביטוח המושרש בדעת הציבור כמוצר סטנדרטי או אפילו אחיד לגביו יש לבדוק ולהשוות מחירים בלבד נופל לתוך אותה תפיסה.

 

כל זה טוב ונכון כל עוד לא קרה מקרה הביטוח. למרבה המזל, מקרה הביטוח בדרך כלל אינו קורה, כך שאין לדעת אם הביטוח הזול שרכשנו הוא אכן הטוב והמתאים לנו ביותר וכל עוד הצלחנו לחסוך בעלות נראה, כי קיבלנו את ההחלטה הטובה ביותר שהרי בסיכום החשבון חסכנו מאות שקלים.

 

אלא שבכל הקשור בביטוחי הפרט בביטוח כללי (למעט ביטוח חובה לרכב וביטוח תאונות אישיות לתלמידים) אין פוליסות אחידות והניואנסים בין הפוליסות השונות עשויים לבוא לידי ביטוי במימוש הביטוח בסכומי כסף קטנים עד גדולים ואפילו בהיעדר כיסוי ביטוחי בכלל.

 

מספר דוגמאות מתחום ביטוח הדירה ותכולתה:

  • קיימת פוליסה לפיה ניתן לקבל בתנאים מיוחדים כיסוי ביטוחי ללא תשלום השתתפות עצמית (כולל בגין נזקי צנרת אך לא בגין רעידת אדמה). הכיסוי אינו כרוך אפילו בתשלום פרמיה נוספת, אלא שיש צורך לעמוד בתנאים מיוחדים שמהווים תנאי לכניסה לתוכנית.

  • לפי פוליסה אחרת הכיסוי המשלים לשווי השוק של הדירה שנמצאת בבית משותף (שנקרא גם: סכום ביטוח נוסף, ערך חליף או ערך קרקע) ניתן רק למקרה של רעידת אדמה כאשר לפי פוליסות אחרות ניתן לרכוש את הכיסוי גם כאשר הבניין נהרס מסיבה אחרת שמבוטחת לפי הפוליסה כמו אש, התנגשות כלי טיס במבנה, נזק בזדון,  נזקי טבע וכו'.

  • לפי תוכנית ביטוח מסוימת לא ניתן לרכוש כיסוי לתיקון נזקי צנרת על ידי שרברב מטעם המבטח והברירה היחידה היא לרכוש כיסוי לתיקון נזקי צנרת על ידי שרברב מטעם המבוטח.
     

  • בכיסוי צד ג' לפי פוליסות תכולת דירה ניתן למצוא הבדל של מיליוני שקלים בין גבולות האחריות שמוצעים לפי תוכניות הביטוח השונות.

 

למעשה ניתן למצוא ניואנסים רבים שונים בתוכניות גם לביטוחי רכב כאשר המשמעות כרוכה בהפסד כספי גדול או קטן במקרה של נזק.

 

התוכנית הטובה והרחבה ביותר, אינה כרוכה תמיד בתוספת פרמיה אלא בבחירה של תוכנית הביטוח המתאימה ביותר לצרכיו של המבוטח.

 

הטיפ היחיד שניתן להציע למבוטחים הוא לבקש ולקבל מסוכן הביטוח בעת רכישת הביטוח או חידושו השוואה של תוכנית הביטוח החדשה או המחודשת לעומת תוכניות ביטוח מקבילות שקיימות במועד הרכישה או החידוש בשוק הביטוח הישראלי.

 

סוכני הביטוח אינם ששים לעשות פעולה זו בלשון המעטה מהסיבה שהיא דורשת השקעה של זמן והתעמקות בתנאי הפוליסות השונות שקיימות בשוק ואפשר כי סוכן הביטוח אינו מכיר את כל תוכניות הביטוח הקיימות בשוק.

 

הלחץ של המבוטחים על סוכני הביטוח, כאמור, הוא בתחום הפרמיה. כך שעיקר המאמץ מושקע בהפחתה של הפרמיה על מנת שהמבוטח ירכוש את הביטוח ונושא הצורך במתן הסבר למבוטח אינו בא לידי ביטוי.

 

על מנת לעמוד בייעוץ לרשות המבוטחים ממועד הרכישה של הביטוח הראשון, החידוש ומימוש הזכויות, הקמנו את אתר "תשובה ביטוחית" העומד לרשות המבוטחים בפוליסות הפרט שאינם יכולים להרשות לעצמם לשכור שירותי ייעוץ בביטוח כללי שעלותם מתחילה (אך אינה מסתיימת) בעשרות אלפי שקלים.

 

באמצעות האתר ניתן לקבל התייחסות בסיסית תמורת תשלום סמלי הדומה לסכום ההשתתפות העצמית בביטוחי דירה שהוא 585 ₪ בלבד.

 

ניתן לקבל באמצעות האתר "תשובה ביטוחית" התייחסות מקצוענית ואובייקטיבית בכל תחומי הביטוח השונים ממומחים מובילים בענף: ביטוח ימי, ביטוח בריאות וסיעוד וביטוחי פנסיה חיים ופרישה.

 

נכון שגם לאחר הקמת האתר עדיין מגיעות לא מעט פניות של גולשים למספר הטלפון שאינו מפורסם באתר במטרה לברר אפשרות לשיתוף פעולה, או הפניית תשומת הלב לסיפור "מאוד מעניין" תוך מתן מחמאות לאתר...

 

התשובה האחידה לכל הפונים "החכמים" במקרה הנדון היא שמדובר על שרות מקצועני שניתן תמורת תשלום בלבד (ובכלל זה פרטי תוכניות הביטוח המובאות כדוגמאות בכתבה).

 

פורסם ביום 21/12/2018

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright