עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

פרישת שריג ממגדל

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

פרופ' עודד שריג פרש ממגדל - ועל הבדלי האישיות שבינו לבין שלמה אליהו

 

 

אילוסטרציה של שריג, סימן שאלה ותמונת מגדל ביום 24/12/2018 הודיעה חברת מגדל לבורסה לניירות ערך בתל אביב על הודעתו של יו"ר דירקטוריון  מגדל  ביטוח, פרופ' עודד שריג,  בדבר התפטרותו מדירקטוריון מגדל ביטוח ומתפקידו כיו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח, אשר תיכנס לתוקף עם מינויו של דירקטור ויושב ראש חדש לדירקטוריון מגדל ביטוח.

 

יש מי שאומרים שבסך הכל מדובר בהבדלים שבאישיות הבסיסית שבין שריג לבין אליהו וכי המשבר ביניהם היה פורץ ממילא בשלב כזה או אחר.

 

במכתב ההתפטרות הסביר יו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח, כי ההתפטרות הינה, בין היתר, על רקע האחריות שהוא רואה כמוטלת עליו, ועל רקע העובדה ששינויים שקיווה שיחולו במגדל ביטוח ובהתנהלותה, לרבות בניית אסטרטגיה חדשה, איוש תפקידי מפתח במגדל ביטוח וייעול עבודת החברה, לא קרו בשל מבנה הבעלות של מגדל ביטוח ובשל הממשל התאגידי הנגזר ממנו, ומגדל ביטוח פועלת על פי שיקולים קצרי טווח, ללא תכנית פעולה מוגדרת ובשגרת העבודה הקודמת. לאור כל האמור הסביר יו"ר  דירקטוריון מגדל ביטוח, כי הוא אינו יכול לפעול לטובת מגדל ביטוח ולקוחותיה כנדרש, ומשכך הוגשה התפטרותו.

 

ביום 25/12/2018 פורסמו בכלי התקשרות דבריו של מנכ"ל מגדל, דורון ספיר כפי שהם באו לידי ביטוחי במכתב לעובדי החברה, בו ציין בין היתר שהוא מתחייב ל "שמירה חסרת פשרות על כספי המבוטחים הרבים" וכי הוא "גאה לעמוד בראש חברת הביטוח" שהיא "חברה איתנה, יציבה ובעלת ותק וניסיון של שנים בטיפול בטובתם של מבוטחי ישראל ובשמירה על כספי העמיתים".

 

אירועים קודמים:

וועדה מייעצת - הודעה לבורסה מיום 17/12/2018 על ביטול הקמת ועדת דירקטוריון של החברה לפי החלטה מיום7/11/2018 שחבריה הם מר שלמה אליהו, מר אברהם ביגר וגב' רונית בודו, המכהנים כדירקטורים חיצוניים. הועדה היתה אמורה לגבש המלצות בפני הדירקטוריון בעניינה של מגדל ביטוח ולא כוועדה בעלת סמכויות אופרטיביות, כפי שתואר בכלי תקשורת שונים.

הפיקוח על הביטוח ביקש לבחון את משמעות וזימן את חברי דירקטוריון מגדל לצורך בירור הדברים, תוך שהוא מציין במכתבו כי הוא רואה באי קיום הדיון בטווח הזמנים שהתבקשה מגדל ביטוח, משום הקלת ראש בחשיבות העניין ובהנחיה היוצאת מהרשות וכי הוא סבור שבהתנהלותם כאמור, הדירקטורים שוכחים את חובתם כדירקטוריון מגדל ביטוח ובוחנים את סבלנותו של הרגולטור לרפיון בהתנהלותם.

ביום 16 בדצמבר החליט דירקטוריון החברה לבטל את הקמת ועדת הדירקטוריון, זאת חרף חוות הדעת המשפטית שקיבל, לפיה אין מניעה בדין להקמתה ולפועלה כוועדה מייעצת לדירקטוריון החברה כפי שהוגדר מראש.

 

התפטרות המבקרת הראשית - לפי הודעה לבורסה מיום 13/12/2018 מיכל לשם הודיעה באותו יום, על רצונה לסיים את כהונתה כמבקרת ראשית של קבוצת מגדל, לאחר כ-20 שנות עבודה בקבוצת מגדל, ולפנות לאתגרים חדשים.

 

הבדלים שבאישיות בין אליהו ושריג

נקודת מבט מקורית על המשבר שבין אליהו לשריג ניתנה בהתייחסות בלעדית לאתר זה מגורם שמכיר את שני הצדדים. מדובר לדעתו על הבדלים שבאישיות. שריג מצד אחד הוא אדם שקול ומדויק שנוהג לקבל את החלטותיו על סמך נתונים ועובדות בשטח. אליהו מהצד השני, גם הוא שקול ומדויק, אלא שלאחר שקיבל את כל הנתונים והעובדות נוהג אליהו לחשוב מחוץ לקופסה ולא פעם נוקט בצעד שנוגד את דעת הרבים. ללא קשר לגילו הכרונולוגי יש באישיותו של שלמה אליהו, כך אומרים, ממאפייני הילד הנצחי שרואה את מה שהאחרים אינם טורחים לראות, כזה שאינו סוגד למוסכמות ולפרות קדושות. אדם כזה, מטבע הדברים, מושך אליו אש ביקורת של מי שמחפש את הקונצנזוס ושביל הזהב.

 

כך למשל היה זה אליהו שיזם את העברת ביטוח החובה ב 100% לחברות הביטוח וסגירתו של תאגיד אבנר, חברת מגדל פרשה זו בפעם השניה מאיגוד והתאחדות חברות הביטוח בישראל וניתן למצוא לא מעט עמדות מקוריות וחדשניות של אליהו. אותו גורם טוען גם שהטעות הגדולה של אליהו היתה בתחילת הדרך כשוויתר על שירותיו של יונל כהן, כמנכ"ל מגדל ולא אמד את תרומתו החיונית לחברה שהתגמדה לעומת השכר שקיבל. הגורם ציין שהמפתח להצלחת מגדל הוא בקבלת יעוץ מגורם מקצוען יחיד מסוגו ונחבא אל הכלים בתחום ביטוח המשנה לביטוח חיים שעשוי לעזור להקלת נטל הרזרבות של הרגולציה על החברה (הפרטים שמורים במערכת האתר).

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright