היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

חדשות הביטוח ליום 16/12/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

נעילת ועידת עדיף ה 18כהן סיפר על עצמו כאדם שאינו חושש לקחת סיכונים מבלי לחשוש מטעויות מהן ניתן ללמוד. לגבי מעמדם של סוכני הביטוח אמר, כי "ללא סוכנים אין ענף ביטוח". הוא סקר את עידן  הטכנולוגיה והדיגיטציה, וציים שגם בתקופה הזו סוכן הביטוח נמצא במרכז הבמה של ענף הביטוח והוא זה שמביא לרכישה של מוצרי הביטוח שאינם ביטוח חובה לרכב כגון ביטוחי חיים ובריאות.
 

עוד על פרס מפעל חיים לאיזי כהן


לאומי קארד תיכנס לביטוח?

לאומי קארדמי שאמור לגייס את המהל החדש הוא  אוהד מימון, סמנכ"ל האסטרטגיה והפיתוח העסקי של לאומי קארד שנמכרה בחודש יולי 2018 לקרן ההשקעות ורבורג פינקוס ונראה שמנהליה תרים אחר אפיקי רווח חדשים כאשר תחום הביטוח הוא לגיטימי בהחלט. מאגר הלקוחות הגדול של חברת כרטיסי אשראי מקנה ללאומי קארד יתרון ברור בכניסה לעולם שיווק הביטוח שיכול להיעשות באמצעות שיתוף פעולה עם סוכנות ביטוח..
 

עוד על לאומי קארד וביטוח


תביעות מוזרות בביטוח נסיעות לחו"ל

איור של נסיעות לחו"להוכפל השנה מספר הנוסעים שהגישו תביעה לאחר שלא נוצר עמם קשר מחברת הנסיעות, נרשמה עליה בשיעור של 75%בנזקים שנגרמו ל וע"י מכוניות שכורות שנגרמו או ניזוקו ו עלייה בשיעור של 56% לתביעות בגין עיכובים בנסיעות. תביעות בגין מחלות בחו"ל הגיעו למקום החמישי ברשימה.

 

עוד על תביעות חו"ל מוזרות


ליגת הכדורגל בשיתוף אור ירוק למניעת תאונות

ליגת הכדורגל בשיתוף אור ירוק. צילום באדיבות אור ירוקארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "אנו באור ירוק רואים בהסברה לבטיחות בדרכים נדבך חשוב ומכריע בצמצום התאונות והנפגעים. שחקני הכדורגל, בהיותם מושא להערצה ומודל לחיקוי עבור צעירים רבים ובהיותם צעירים בעצמם יוכלו לשמש שגרירים משמעותיים מאוד לתחום הבטיחות בכבישים.

עוד על כדורגל מניעת תאונות


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


כעס על נפילת מטען אינו תאונת דרכים

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהחנה קיציס שופטת המחוזי מרכז-לוד דחתה בפסק דין חלקי תביעה לפיצוים לפי חוק הפלת"ד בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע בתאונה, בטענה כי כעסו על נפילת מטען במשאית בה נהג, הוביל לאירוע מוחי. נשלל הקשר הסיבתי, השימוש במשאית לא תרם להתרחשות האירוע המוחי. התובע נפגע כתוצאה מכעסו על כך שהמטען נפל, בגמר השימוש התעבורתי, בעת שהוא שהה מחוץ למשאית, כאשר המשאית היוותה זירה בלבד להתרחשות האירוע.

ת"א 23591-09-16 פלוני נ' מנורה ואח' 28/11/2018


נתקבלה תביעת נזיקין של רוכב אופנוע ללא ביטוח חובה

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובההשופטת הבכירה יעל הניג מבית משפט השלום בתל אביב – יפו קיבלה תביעת נזיקין של רוכב אופנוע שלא היה מבוטח בביטוח חובה. "בהנחה (בלבד) שהתובע סטה מרמת זהירות, האם מוטלת עליו חובה לדעת שהנתבע יתפרץ לצומת באור אדום? האם נהג סביר היה נזהר יותר ממנו, מאט או עוצר באמצע הצומת? סבורני שהתשובה שלילית. אין לדרוש מנהג הנוסע בצומת פנוי באור ירוק, לצפות התפרצות של נהג אחר לצומת באור אדום. ולסיום, הנתבע מעולם לא טען שלא הבחין באופנוע. מכאן, שאפילו נמצא אשם כלשהו בהתנהגות התובע, אין לייחס לו אשם תורם שכן אשם הנתבע  במישור ההתנהגותי ובמישור המוסרי מכריע ומאפיל על אשמו "        

ת"א 62679-03-14 פלוני ואח' נ' חמיאס ואח' 9/12/2018


מה על חברת הביטוח להוכיח כשהיא טוענת לנהיגה ללא רישיון?

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושמיה רויזמן-אלדור, שופטת השלום בתל אביב – יפו קיבלה את תביעתו של מבוטח נגד חברת הביטוח ודחתה את תביעתה של חברת הביטוח שטענה, כי בעת אירוע מקרה הביטוח, המבוטח נהג ללא רישיון. "ועל אף שפרטי הנתבע נהאד מוחמד לא מולאו בדיוק רב בטופס ההודעה מטעם נהג רכב התובעת ועל אף שלא זכר את צבעו המדויק של רכב התובעת, הרי מששאר הפרטים בעדותו תאמו את נסיבות התרחשות התאונה ואת מוקדי הנזק באופן כללי – אינני סבורה כי יש בעדותו כדי לסייע לנתבעת מנורה להוכיח שלא הוא נהג ברכב או להוכיח שנהג ברכב אדם נטול כיסוי ביטוחי."

תא"מ 60628-06-16 ש. שלמה נ' מסארוה ואח' 28/11/2018


לחדשות קודמות

פיצוי על תאונה ביום כיף בפעילות אקסטרים

פטיש שופטיםסיגל דומניץ סומך שופטת בית משפט השלום בתל אביב – יפו, קיבלה את תביעתו של עובד לתשלום פיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לו במהלך פעילות מסוג ספורט אתגרי ביום כיף שארגן המעסיק. "יש לקבל את גרסתו של התובע ביחס לנפילתו במסגרת פעילות סקי המים ולקבוע כי הוא עמד בנטל הנדרש להוכיח את התרשלותן של הנתבעות במקרה דנן. הוכח, כי הנתבעת הפרה את חובת הזהירות המוטלת עליה כלפי התובע ובשל כך נפגע. נזקו של התובע היה בתחום הסיכון שיצרה ההתנהגות הרשלנית של הנתבעת והיה עליה לצפות כי התרשלותה זו תוביל לנזק.... המבטח חב כלפי הניזוק – הצד השלישי רק בתשלום שמעבר להשתתפות העצמית. "

ת"א 13918-03-15 פלוני  נ' פוינטר טלוקיישן בע"מ ואח' 3/12/2018


פיצוי על תאונה בחנות בגדים במסגרת מבצע מכירות

פטיש שופטיםמוחמד עלי שופט השלום בקריות קיבל באופן חלקי תביעה של לקוח נגד חנות בגדים בשל פציעה  בעת דוחק שנוצר במסגרת מבצע מכירות. פסק הדין ניתן לפי סע' 79(א) לחוק בתי המשפט. "הנתבעת ביקשה בסיכומיה לדחות את התביעה. לדבריה, אין לקבל את גרסת התובעת כי היתה צפיפות במקום, שכן מדובר בטענה לא נכונה עובדתית שנולדה לצורך המשפט. בעניין זה מפנה הנתבעת לכך שמטעמה לא העיד אף עד בשל קשיים באיתור עדה שכנחה במקום, וכי היא הסכימה לטעון על דרך הפשרה רק מסיבה זו... לאחר שעיינתי בטענות הצדדים וכן בראיות שהוגשו על ידם, אני מחליט לקבל את התביעה בחלקה ומחייב את הנתבעות, ביחד ולחוד, לשלם לתובעת סך של 10,000 ₪, בצירוף שכ"ט עו"ד בסכום כולל של 2000 ₪ וכן הוצאות בסכום כולל של 2,500 ₪."

ת"א 18548-01-16 פלוני נ' אמריקן איגל ואח' 2/12/2018


נדחתה תביעה נגד איתוראן בגין גניבת קטנוע

 

פטיש שופטיםהרשמת הבכירה נעמה פרס מבית משפט השלום בתל אביב – יפו, דחתה תביעה נגד איתוראן בגין גניבת קטנוע. "המסקנה העובדתית, כי לא הייתה לנתבעת חובת זהירות כלפי התובעת המתבטאת במתן התראה – ולו לשם הזהירות – על כל אירוע שעשוי להתרחש לקטנוע, ובין היתר ניתוק המתח שבו, ולא טלטולו. בהינתן האמור, הרי שהנתבעת לא הפרה כל חובת זהירות כלפי התובעת."

 

תא"מ 33162-09-16 מרקוס רחמים נ' איתוראן 5/12/2018


חובת ההסבר והוידוא של המבטח והסוכן בעידן השיווק המקוון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


לא עושים מספיק למאבק בתאונות דרכים  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שיחה עם עו"ד יוסף שטח על העברית והביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


פוליסות באנגלית כחרב פיפיות לסוכנים ולחברות ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בין רשלנות תורמת לבין אשם יוצר אחריות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתי לבטל את ביטוח המבנה? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


במלאת 20 שנה לעדיף ביטוח ראיון עם עופר נוריאל מייסד הקבוצה  - כתבת השבוע, ראיינה קטיה שורצמן


איך להתמודד עם חוקרי ביטוח? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נזקי שריפות הפרא בקליפורניה ודרכי מניעה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


תאונות באתרי בניה ואחריות המדינה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נזקי צנרת וסוגיית (היעדר דרישה ל) ציוד בדיקה  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סוכנים ומבטחים היזהרו מ"סגירת שוק" שמשמעו יצירת הגבל עסקי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח כל הבית המשותף לעומת ביטוח חלקים משותפים בלבד - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להתאים את תקופת הכינון להיקף הנזק למבנה המגורים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright