היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

כשלושה נפגעים בשעה בתאונות 2018

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

חיתום בביטוח חובה לרכב

למדריך תביעות ביטוח רכב

ביטוח חובה

 

 

 

 

סיכום 2018 בכביש: כשלושה נפגעם בשעה

 

 

 

טבלת ההרוגים בתאונות דרכים בשנת 2018 - פרסום אור ירוק

 

לפי פרסום של עמותת אור ירוק המבוסס על נתוני הלמ"ס והרלב"ד, נתוני תאונות הדרכים לשנת 2018 מראים על 315 הרוגים לעומת 364 בשנת 2017 –ירידה של 13%.

 

לעומת הצמצום בהרוגים השנה, מדובר בעוד שנה של כישלון של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים שלא עמד ביעד שהוצב בתכנית הלאומית לבטיחות בדרכים – ירידה אל מתחת ל-300 הרוגים בשנת 2015 והמשך ירידה בכל שנה. 

 

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "שנת 2018 מסתיימת עם צמצום במספר ההרוגים בהשוואה לשנה שעברה, נתון שמוכיח לנו כי תאונות דרכים הן לא גורל משמים אלא מאבק להצליח בו. תוספת ניידות התנועה כפי שהתחייב השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הן הסיבה לצמצום מספר ההרוגים השנה בהשוואה לשנה שעברה וזה מוכיח את הטענה שלנו שניתן לנצח את תאונות הדרכים כל עוד המדינה משקיעה משאבים לטובת הצלת החיים.

 

2018 היא עוד שנה שממשלת ישראל נכשלת ביעד שהציבה לעצמה – ירידה אל מתחת ל-300 הרוגים מתאונות דרכים. עוד שנה שלמעלה מ-300 משפחות הצטרפו למשפחת השכול ההולכת ומתרחבת. שנת 2019 חייבת להיות שנת המשך בצמצום מספר ההרוגים באמצעות שיפור התשתית בכבישים האדומים, חיזוק האכיפה המשטרתית והתמקדות באוכלוסיות הנמצאות בסיכון גבוה להיפגעות בתאונות דרכים. תאונות דרכים הן מחדל שגובה את חייהם של מאות בני אדם בכל שנה, את המציאות הזו אפשר וצריך לשנות כי אין דבר חשוב יותר מאשר הצלת החיים".

 

דוח מיוחד שהוכן בעמותת אור ירוק המנתח את נתוני הלמ"ס לסיכום שנת 2018 חושף כי בכל יום נפגעו בממוצע 62 בני אדם בתאונות דרכים, שלושה מהם בכל שעה.

 

הולכי הרגל הם אוכלוסייה הנמצאת בסיכון גבוה להיפגע בתאונת דרכים ומניתוח הנתונים עולה כי 56 הולכי רגל נפגעו בכל שבוע בממוצע, שמונה בכל יום.  אוכלוסיות נוספות הנמצאות הם ילדים ונהגים צעירים. שבעה ילדים נפגעו בכל יום בתאונת דרכים בממוצע בשנת 2018 וכמו כן נפגעו גם שבעה נהגים צעירים בכל יום בממוצע. (ינואר-אוקטובר).

 

בעמותת אור ירוק ניתחו את נתוני ההרוגים על בסיס נתונים הרלב"ד ומהם עולה כי מתוך  315 בני אדם שנהרגו בתאונות דרכים, 205 בני אדם היו מהחברה היהודית ו-95 בני אדם מהחברה הערבית ו-15 זרים.

 

האוכלוסייה הערבית מונה כ-20% מסך האוכלוסייה בישראל אבל הערבים נהרגו בשנת 2018 בשיעור של 30% (כל הרוג שלישי), למעשה הערבים נהרגים בשיעור של 50% יותר מאשר חלקם באוכלוסייה.

 

מדינת ישראל לא שומרת על הילדים שלה וגם 2018 הייתה שנה קשה כאשר 31 ילדים (0-14) נהרגו בתאונות דרכים - אחד מכל עשרה הרוגים מתאונות דרכים הוא ילד. פילוח הנתונים בשנת 2018 חושף כי 19 ילדים מהחברה היהודית נהרגו ו-12 מהחברה הערבית.

 

69 צעירים (15-24) קיפחו את חייהם בתאונות דרכים בשנה שחלפה כאשר בולטים לרעה הצעירים מהחברה הערבית ששיעורם בהרוגים כפול מחלקם באוכלוסייה. 44 נהגים צעירים נהרגו השנה בתאונות דרכים כאשר גם בקרב אוכלוסייה זו ניתן לראות כי נהגים צעירים מהחברה הערבית מעורבים בתאוות דרכים בשיעור גבוה יותר מאשר חלקם במצבת הנהגים.

 

72 קשישים (65+) נהרגו בתאונות דרכים בשנת 2018 ולמעשה כל הרוג רביעי השנה היה אזרח ותיק. פילוח הנתונים חושף כי 90% מההרוגים הקשישים הם יהודים ושיעורם בהרוגים הוא למעלה מכפול מאשר חלקם באוכלוסייה.

 

97 הולכי רגל נהרגו מתחילת השנה בתאונות דרכים, כ-30% מסך ההרוגים (כל הרוג שלישי). שתי אוכלוסיות הנמצאות בסיכון גבוה להיפגעות כהולכי רגל הם קשישים וילדים, פילוח הנתונים מראה כי כ- 45% מהולכי הרגל ההרוגים הם קשישים (43 הרוגים) ו-15% הם ילדים (15 הרוגים).

 

שנת 2018 הייתה שנת שיא בשיעור רוכבי האופניים החשמליים ההרוגים מתאונות דרכים. 19 רוכבים נהרגו השנה  -יותר מפי שניים מאשר שנת 2017 שבמהלכה נהרגו שמונה רוכבי אופניים חשמליים. שנת 2018 הייתה שנה קשה גם  בקרב רוכבי האופניים הרגילים כאשר 16 רוכבים נהרגו בתאונות דרכים, לעומת 12 רוכבים שנהרגו בשנת 2017 – 33% יותר.

 

הערה: נתוני ההרוגים מתאונות דרכים נכונים ל-30 בדצמבר 2018, אינם סופיים ואינם כוללים פטירות מאוחרות עד 30 יום. ממוצע נתוני הנפגעים נכון לחודשים ינואר-אוקטובר.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright