היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 23/2/2021

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

ביטוח המנהלים של מגדל

סימן אש עתיק של מגדל

חגבולות האחריות בפוליסה של מגדל עומדים על 100 מיליון דולר למקרה ובסך הכל לתקופת הביטוח.


 

עוד על מגדל ביטוח מנהלים


כלל רוכשת את סוכנות דוידוף

הלוגו הישן של חברת כלל

דוידוף היא סוכנות הסדרים פנסיוניים שפעילה כבר 15 שנים ומתמחה במתן שירותי תפעול ושיווק במוצרי ביטוח, פנסיה ופיננסים. דוידוף עובדת עם מרבית חברות הביטוח ובתי ההשקעות בישראל והיא משרתת מאות מעסיקים ואלפי לקוחות.תמורת רכישת המניות תשלם כלל  68.5 מ' ₪.
 

עוד על כלל ודוידוף


ליאור הורנצ'יק פרש מתפקידו בלשכה

ליאור הורנצ'קהורנצ'יק הודע על התפטרות בפוסט מצולם בדף הפייסבוק שלו ומאוחר יותר התראיין אצל רועי וינברגר, העורך הראשי של "עדיף תקשורת". הורנצ'ק שהוא דור שני לביטוח (אביו, רפי הורנצ'יק ז"ל., הקים את סוכנות הביטוח "יושרה" אותה מנהל ליאור).

 

עוד על הורנצ'יק פרש ביטוח


תורת ההנמקה וצמצום הנזק

עוה"ד רחל רטוביץטענות מסוג אי הקטנת הנזק או אשם תורם הן טענות שיש להעלותן ואף נדרש לפרטן כדבעי בכתב ההגנה (ר' ע"א 42/53 יחזקאלי נ' שפושניק ואח' (פורסם במאגרים, 24.2.55) פסקאות 11- 12; ת"א (ת"א) 64581-05-16 בנק לאומי לישראל בע"מ נ' פרידמן (פורסם במאגרים, 28.6.20) פסקאות 56- 57). לכן, בהתאם להלכה מבטח לא יוכל להעלות לראשונה בהליך המשפטי טענות נוספות מסוג אשם תורם או אי הקטנת הנזק."
 

תורת ההנמקה וצמצום הנזק.


בלוג השבוע:

צד ג' בסוכה - יכול להיות שאין לכם ביטוח אם לא ביטחתם את תכולת הדירה


תפקידו של סוכן נסיעות

פטיש שופטיםהרשמת בכירה יונת הברפלד-אברהם מבית משפט לתביעות קטנות בקריות חייבה חברת נסיעות בפיצוי תובע אשר רכש באמצעותה כרטיסי נסיעה בחברת תעופה שפשטה את הרגל ולא יוכל לקבל את כספו חזרה. "לו היתה פועלת הנתבעת תוך הפעלת חובת הזהירות המוטלת עליה, היה יכול התובע לקבל חלק מכספו מחברת טריפ גרנטי. התובע לא היה מקבל כל תוספת מעבר ל80% מעלות הכרטיסים כגון העמלות אותן שילם ולכן אין מקום להורות על תשלום נוסף לתובע מעבר ל80% מעלות הכרטיסים. אין גם מקום לחייב את הנתבעת בפיצוי בשל עוגמת נפש. הנתבעת לא פעלה בסבירות הנדרשת ממנה".         

ת"ק 31229-01-20 סלע נ' איסתא  14/1/2021


החלקה בקניון

 

פטיש שופטיםצבייה גרדשטיין פפקין, שופטת השלום בראשון לציון קיבלה תביעה בגין החלקה בקניון וקבעה מי מהנתבעים או מהצדדים השלישיים צריך לשאת בפיצוי התובעת על נזקיה הגופניים שנגרמו כתוצאה מהחלקה על חתיכת 'קרפ צרפתי' שהושלכה על ידי מאן דהוא על רצפת קניון "לב אשדוד" – האם הקניון, חברת הניקיון או דוכן ממכר הקרפים? " יש לקבוע כי לדוכן שיעור משמעותי באשם לקרות המפגע ולמניעתו. ואני אומדת השיעור על 45%. ...אני אומדת שיעור האחריות שמוטל על הקניון ועל חברת הניהול ב- 45%. נותרה חברת הניקיון שחלקה באשם הוא מינימלי וראיתי להעמידו על 10%."

 

ת"א 44482-12-16 פלונית נ' מלירסון בע"מ ואח' 20/1/2021


אחריות לגניבה של רכב בהשכרה

פטיש שופטיםמיה רויזמן-אלדור שופטת השלום בתל אביב – יפו קיבלה תביעה של חברה להשכרת רכב בליסינג שהוגשה נגד שוכר הרכב ומבטחת הרכב בשל גניבת רכב עת שהיה בחזקתו של שוכר הרכב. "לא זו בלבד שפוליסת הביטוח שהנפיקה הנתבעת בקשר עם הרכב לא נקבה בסכום ביטוח אלא שהפוליסה הפנתה מפורשות לשוויו של הרכב ביום קרות מקרה הביטוח, בהתבסס על מחירון המכוניות המשומשות של לוי יצחק המעודכן לחודש בו אירע מקרה הביטוח והוא כולל משתנים מיוחדים אשר משפיעים באופן מצטבר על ערך הרכב ... לא ברור כיצד מבקשת הנתבעת מהתובעת להגיש חוות דעת שמאית לעניין שווי הרכב מקום בו מקרה הביטוח הנטען הוא גניבה, ... משהרכב לא היה בחזקתה של התובעת מאז נמסר לידי השוכר ודווח על גניבתו, שמאי ממילא לא יכול היה לבדוק את הרכב מטעם התובעת."

ת"א 10747-09-18 וואן (1) ליס בע"מ נ' אי די אי חברה לביטוח בע"מ ואח' 7/2/2021


ביטוח סדקים במבנה לפי פוליסת הדירה

פטיש שופטיםגלעד הס שופט השלום בהרצליה קיבל באופן חלקי תביעה לפיצוי לפי פוליסת הביטוח בשל סדקים במבנה. " בית המבוטח במצבו ערב מקרה הביטוח היה בית אשר כבר ניזוק. ודוק, אין מדובר בפגמים בתכנון או בבניה (אשר לצערי אף הם קיימים בבית זה), אלא בנזקים ממש שנגרמו כתוצאה מתפיחת הקרקע החרסיתית ופגיעה ביסודות טרם הנזילה...               כלומר על המבטחת לשלם תגמולים המשקפים שווי תיקון של אותו נזק נוסף שנגרם ליסודות כתוצאה ממקרה הביטוח, כך שלאחר התיקון (או תשלום שווי התיקון) יהיה בידי המובטח בית אשר יסודותיו פגומים ברמה כזו שחסר נזק נוסף בשיעור של 15% על מנת לחייב את הריסת הבית ובנייתו מחדש."           

ת"א 43944-01-17 שמוחי נ' מנורה  12/1/2021


סוכן שעבד כשכיר בסוכנות ביטוח

פטיש שופטיםאידית קליימן-בלק שופטת השלום בבת ים דחתה תביעה של סוכן ביטוח כנגד סוכנות הביטוח בה עבד כשכיר. "לאור כל המקובץ לעיל, ולנוכח המסקנות אליהן באתי לעיל בדבר היעדר עילה, היעדר חבות והיעדר קשר סיבתי בין האירוע מושא התביעה לבין פרוץ המחלה בהתאם לנטל השכנוע הדרוש במשפט האזרחי, לא כל שכן על רקע משקלם המצטבר, מתבקשת המסקנה כי דין התביעה להידחות. לנוכח מסקנתי הנ"ל מתייתר מאליו הדיון בסוגיית הנזק, מה גם שהתובע עצמו כלל לא דן בראשי הנזק במסגרת סיכומיו?

ת"א 50584-10-14 פלוני נ' סגנון סוכנות לביטוח (1992) בע"מ ואח' 12/1/2021


נתקבלה תביעה להחזר הוצאות המבוטח במסגרת משא ומתן מול חברת הביטוח

 

פטיש שופטיםשרי סנדר מקובר שופטת השלום בבת ים קיבלה תביעתו של מבוטח לחייב את חברת הביטוח בהוצאות שהוציא לצורך ייצוגו כלפיה אותם נאלץ להוציא במסגרת משא ומתן שניהל מול הנתבעת לתשלום תגמולי ביטוח פוליסת תאונות אישיות שהגיעו לו ממנה. "תוצאת האמור היא שאני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובע סכום של 6,000 ₪ בגין ייצוגו בהליכים מול הנתבעת שקדמו לתביעה. לסכום זה יש להוסיף שכר טרחת עו"ד והוצאות בהליך הנוכחי, בהתחשב בכך שבהליך התקיימו ישיבה מקדמית וישיבת הוכחות והוגשו סיכומים בכתב, בסכום נוסף של 4,000 ₪ הכולל החזר אגרה."

 

תא"מ 45449-07-19 כהן נ' אילון חברה לביטוח 7/1/2021


לחדשות קודמות

ביטוח רכוש ואחריות של מתחם מגורים  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חידוש ללא שינוי - לציין בטופס - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


להתאים ביטוח המשכיר לחוזה השכירות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תשלום נזקים בתחום ההשתתפות העצמית שומרה מגדל וסוכן הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הר הביטוח והר הכסף, ההבדלים והמתחזים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


משרד ביתי ללא נייר - צו השעה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


העליון בבריטניה לטובת המבוטחים בערעור קורונה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הבהירו את נושא חריג הקורונה למבוטחים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


פסיקה תקדימית של העליון בביטוח לשנת 2020 והצפוי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קורונה והפסקת עבודה בביטוח עבודות קבלניות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ויתור על תחלוף לפי פוליסות ביטוח או חוזה  - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי נכות זמנית לתלמידים בבית בתקופת הקורונה   - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חברות ביטוח שהוקמו בידי סוכנים - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן


מהו אתר אינטרנט מסחרי?  - טיפ השבוע מאת איתן אבניאון וקטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עו"ד שמעון כץ, האביר שעל המקלדת הלבנה של איגוד האופניים בישראל  - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright