היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 
 

הר הביטוח והר הכסף, ההבדלים והמתחזים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

טיפים |  ניהול סיכונים לעסק   ביטוח עסק רכוש | ביטוח אחריות של עסק | ביטוח אינטרנט ומחשבים


 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

הר הביטוח והר הכסף – ההבדלים והממתחזים

 

מאת:  מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

 

 

רישום של משקפייםהר הביטוח והר הכסף הם שני אתרים ממשלתיים שנועדו לסייע לאזרחים לאתר כספים השייכים להם שהם אינן מודעים לקיומם שנמצאים בידי חברות ביטוח והבנקים. מקור נוסף לאיתור כספים היא המסלקה הפנסיונית.

 

קיימים לא מעט אתרים מתחזים שקוראים לעצמם בשם הר הביטוח או הר הכסף. עניין זה קשור בעובדה שמשרד האוצר לא טרח לרשום במשרד המשפטים הגנה כסימן רשום של "הר הכסף" ושל "הר הביטוח". לעומת זאת המילים "המסלקה הפנסיונית, הקשר שלך לעולם הפנסי ", כן נרשמו בסימן רשום ע"י חברת סוויפטנס בע"מ שמפעילה את המסלקה ועל כן השימוש בהן באתרי סוכנים ומשווקים הוא פחות שכיח מהשימוש במונחים הר הביטוח או הר הכסף.

 

ובכל זאת איך מזהים שמדובר באתר ממשלתי ולא במתחזה?

 

פשוט מאוד, לפי הסיומת בכתובת האתר באינטרנט: gov.il

או אם תרצו, הכתובת המדויק של אתר הר הביטוח היא https://harb.cma.gov.il

ושל הר הכסף: https://itur.mof.gov.il/#/main/landing

 

יוצא מהכלל היא המסלקה הפנסיונית מופעל על ידי מפעיל פרטי ועל כל הכתובת אינה כוללת את הסיומת הממשלתית והיא:  https://www.swiftness.co.il/

 

השימוש באתרים הר הביטוח והר הכסף אינו כרוך בתשלום והשימוש לאדם פרטי במסלקה הפנסיונית כרוך בתשלום סמלי.

ההבדלים

 

בהר הביטוח ניתן למצוא פרטים על ביטוח אלמנטרי שלא ניתן למצוא בשני האתרים האחרים. מדובר על ביטוחי רכב, דירה, בריאות וגם ביטוחי אובדן כושר עבודה וביטוחי חיים.

 

בהר הכסף ניתן למצוא פרטים על אודות חשבונות ללא פעילות בקופות גמל, בקרנות פנסיה, בביטוחי חיים עם חיסכון ובקרנות השתלמות, וכן פוליסות ביטוח למקרה מוות (ללא חיסכון).כמו כן ניתן למצוא פרטים על אודות כספים של קרוב משפחה שנפטר: חשבונות עם פעילות וללא פעילות הרשומים על שם הקרוב שנפטר בקופות גמל, בקרנות פנסיה, ביטוחי חיים עם חיסכון ובקרנות השתלמות, וכן פוליסות ביטוח למקרה מוות.

 

בתוצאות החיפוש תופיע רשימה של גופים מוסדיים שבהם קיימים ככל הנראה חשבונות או פוליסות על שמכם או על שם קרובכם שנפטר, וכן יפורטו סוגי המוצרים (קופות גמל, קרנות פנסיה וכדומה) שבהם נמצאו החשבונות או הפוליסות. הרשימה אינה מפרטת כמה חשבונות או פוליסות יש בכל אחד מסוגי המוצרים ואינה מציינת מהי יתרת הכספים הצבורה בהם או מהן הזכויות הקיימות בהם (לדוגמה, זכות לקבל תגמולי ביטוח בעקבות פטירת המבוטח). כדי לברר פרטים אלה יש לפנות לגופים המוסדיים המופיעים ברשימה ולבדוק באתר האינטרנט של כל אחד מהם לפי מספר תעודת הזהות שלכם או של קרוב המשפחה שנפטר.

 

מה לא ניתן למצוא באתרים? פוליסות שאתם מבוטחים לפיהן ללא ציון שימכם. כך למשל ביטוח תאונות אישיות של תלמידי בתי הספר, ביטוח מבנה דירה או ביטוח חיים שנערך באמצעות הבנק המלווה, ביטוח מבנה דירה שנערך על ידי נציגות הדיירים (וועד הבית) ו/או חברת הניהול שמבטח את כל הדירות בבניין ועוד.

 

השימוש באתר הר הביטוח מאפשר גילוי של כפל ביטוחים, שכרוך מהסתם בתשלום כפול ומיותר ומאפשר לכם לפעול לביטולו של הביטוח שנראה לכם מיותר.

 

הפניה לחברת הביטוח היא הדבר הפשוט ביותר הואיל וכיום ניתן להיכנס לאתר של כל חברת ביטוח במדור הכניסה ללקוחות, להקיש את מספר תעודת הזהות ומספר הטלפון הנייד לקבלת הקוד ולהמשיך משם.

 


כל שאלה או פניה נוספת - אך ורק באמצעות האתר

 

פורסם ביום 24/1/2021

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright