היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 9/8/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

הטבלה בעדכון למבוטחים ההוראות קובעות כי הגילוי הנאות למועמד לביטוח, דף פרטי הביטוח והדוח השנתי יהיו פשוטים, קצרים וברורים. בנוסף, המבוטח יבחר את הדרך הדיגיטלית העדיפה עליו לקבלת המידע. ההוראות קובעות כי הדיווח יישלח באמצעות מסרונים במטרה להגביר את שקיפות וזמינות המידע למבוטח

 

עוד על תעריף בריאות


הסדרת תביעות רכב

מכוניות הרוסות, ציור שאול נמריעל מנת להגן על האינטרסים של המבוטחים, מן הראוי היה שמשרד התחבורה יחייב את כל השמאים בחברות באיגוד שמאי ביטוח רכב רכוש, כך שניתן יהיה לחייב אותם לעמוד בתנאי אתיקה נאותה, לחייב בהשתלמות מקצועית ואולי גם בבחינות לאור השינויים החלים בטכנולוגיות הרכב חדשות לבקרים וביתרונות נוספים שיכולים לצמוח לציבור המבוטחים בשל העלאת הרמה המקצועית של שמאי ביטוח הרכב.
 

עוד על הסדרת תביעות רכב


הכרעת פיקוח - יש לנמק גם תשלום חלקי של תביעה

שטרות כסף עם סימן שאלה - צילום אילוסטרציההרשות מצאה כי חברת הביטוח לא פרטה בפני הפונה כיצד חושב הסכום ששולם לו. הרשות קבעה כי תשלום סכום שאינו שנוי במחלוקת שבוצע בהתאם להוראות סעיף 27 לחוק חוזה הביטוח, התשמ"א-1981 אינו פוטר את חברת הביטוח מחובת ההנמקה כיצד חושב סכום זה ביחס למכלול רכיבי תביעת הביטוח.

 

עוד על נימוק תביעות


עליה בהרוגי תאונות במחצית 2017

הטבלה באתר אור ירוקמתוך כלל ההרוגים בתאונות דרכים בחציון הראשון של השנה, 67 משתייכים לחברה הערבית, כלומר – למעלה משליש. מדובר על עלייה של 56% במספר ההרוגים בחברה הערבית לעומת התקופה המקבילה בשנת 2016, במהלכה נהרגו 43 בני אדם מהחברה הערבית בתאונות דרכים.

 
עוד על הרוגי מחצית 2017


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


העליון שכ"ט עו"ד בתביעת פלת"ד

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובה

השופטת ד' ברק-ארז מהעליון דחתה את הערעור על החלטת המחוזי  בחיפה שדחה בקשת רשות ערעור על החלטת השלום בעכו שדחה את תביעתו של עו"ד שהחל לייצג את בגין פציעתו של נפגע בתאונת דרכים. עו"ד המערער  טען כי הוא זכאי לשכר טרחה בגין עבודתו, ואילו גרסת המשיבים היא שהוחתמו על הסכם שכר טרחה בבית החולים שבו היה מאושפז הנפגע מבלי שהוסבר להם במה מדובר. לאחר מכן המשיבים יוצגו בהמשך ע"י עו"ד אחר, והוכרה זכאותו של המשיב 1 לפיצויים כלפי קרנית. וזאת בשל הכלל לפיו רשות ערעור ב"גלגול שלישי" תינתן רק במקרים שבהם עולה שאלה עקרונית החורגת מעניינם של הצדדים או כאשר עלול להיגרם למי מהם עיוות דין חמור ומקרה הנדון אינו נופל בגדר אותם מקרים.

רע"א 5629/17 עו"ד עבאס סאמר נ' מחמוד בן כמאל איוב ואח'         9/8/2017


דריסה של תינוקת ע"י הסב ערעור לעיכוב ביצוע תשלום שהתקבל חלקית בעליון

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובהשופטת העליון ד' ברק-ארז קיבלה באופן חלקי בקשה לעיכוב ביצוע פס"ד של המחוזי בבאר שבע במובן זה שיעוכב ביצוע תשלום סך של 150,000 שקל בלבד מתוך הסכום שעליו הורה בית המשפט המחוזי עד להכרעה בערעור. הצו שניתן בהחלטתי מיום 18.7.2017 מבוטל. בנסיבות העניין אין צו להוצאות. מובר בתאונת דרכים שארעה כאשר הנפגעת הייתה בת 13 חודשים והיא נדרסה על-ידי סבה בעת שהסיע את רכבו לאחור. וכתוצאה מכך נגרמו לה פגיעות גוף קשות ביותר. המחלוקת היתה רק בשאלה של היקף הנזק.

 

ע"א  5802/17 - א' הפניקס חברה לביטוח בע"מ ואבנר איגוד ביטוח נפגעי רכב בע"מ נ' פלונית ופלוני   6/8/2017


פשרה בתביעה ייצוגית נגד AIG ישראל בשל אי מתן הנחה בפרמיות חובה בביטוח כלי רכב שמותקנות בהם טכנולוגיות מתקדמות למניעת תאונות דרכים

 

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופטת דפנה בלטמן קדראי מהמחוזי מרכז-לוד קבלה בקשה לאישור הסדר פשרה בתביעה ייצוגית  נגד  AIG  בטענה אינה מתחשבת בקביעת דמי ביטוח רכב חובה בהימצאותן של מערכות בטיחות שונות המותקנות ברכב ההסדר מעניק פיצוי ראוי לחברי הקבוצה, הכולל החזר מלא של ההנחות במקרים שנמצא כי אמנם נשללו, ואף מאפשר החזר חלקי לאותם מקרים שלא ניתן היה לבררם ביעילות. ההסדר אף כולל הטבה לעתיד.

ת"צ 22782-02-16 זעירא נ' איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ 3/8/2017


לחדשות קודמות

חלק מגג שעף ברוח ופגע בדוד שמש של השכן – הצד השלישי אינו מחויב לתבוע את חברת הביטוח של המזיק

שטרות כסף עם מספריים

השופט  דניאל מרדכי דמביץ בית משפט לתביעות קטנות בירושלים חייב את בעל המבנה אשר הגג המתכתי שלו מתוספת בניה עף על גג הבית המשותף של השכנים  וגרם לנפילת דוד שמש וקולט שמש אשר שימשו את דירת התובעת בבניין. הדוד והקולט וכן המעמד של הדוד נפלו על הגג ויצאו מכלל שימוש. ביטוח צד ג' הוא תמיד ביטוח של המבוטח - של מי שהתקשר מול חברת הביטוח בחוזה ביטוח. במקרה דנן, גם אם יש לנתבעים ביטוח כזה או אחר, הרי שהחבות הישירה בגין הנזק שנגרם היא עדיין של הנתבעים עצמם. ...  הנתבעים אינם יכולים לאחוז בגישה של "תתבעו את הביטוח". אין לכך כל צידוק. המזיק הוא האחראי ועליו לפצות את הניזוק. אם למזיק יש ביטוח אזי יתכבד להפעיל אותו בעצמו.

ת"ק 43274-05-17 זך נ' היררי ואח'   3/8/2017


השבת פרמיות מסוכנות הביטוח בעקבות ביטול הביטוח

שטרות כסף עם מספרייםהשופטת שולמית ברסלב מהשלום בחיפה חייבה את סוכן הביטוח להשיב לתובעת סכום של 7,781 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית בשל פרמיות ששולמו לסוכן ע"י מבוטח שביטל את הפוליסות שהוציא באמצעותו בעקבות דרישות המיגון של חברת הביטוח. סוכן הביטוח שלח לתובעת חשבונית מס/קבלה בגין סכום ההמחאה (10,444 ₪) בה נכתב: "עבור ייעוץ ביטוחי וליווי". המבוטח השיב לסוכן: "שאינני מבין איזה ייעוץ קבלת ההיפך הוא הנכון עובדה שחברת הביטוח הכשרת הישוב בעצמה ביטלה את הפוליסה מכיוון שלא עמדתי בדרישות שלהם"; וביקש לקבל קבלה עבור תקופת הביטוח "כמו שזה סוכם" ולא ייעוץ.

תא"מ 44234-10-15 ב.ד.ס.י. השקעות בע"מ נ' דוד לוקסמבורג (צמדים סוכנות לביטוח)             3/8/2017


תביעה בגין פגיעה של עובד לפי ביטוח אחריות מעבידים

 

איור של כלי עבודההשופט יוסף סוהיל – סגן נשיא השלום בנצרת קיבל תביעה של עובד לפיצויי בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע כתוצאה מפגיעתו בתאונת עבודה עת עסק בחיתוך בשר על מסור חשמלי. התובע טען בתצהירו כי כתוצאה מפגיעתו בתאונה הוא נזקק לעזרת צד ג' בעבודות משק הבית ואחזקת הבית, ואף בעבודות פשוטות וקלות, שנהג לבצע בביתו קודם לתאונה. העזרה סופקה לו ע"י בני משפחתו, ולהערכתו יזדקק לעזרת צד ג' לכל ימי חייו. התובע מעריך כי מאז התאונה ולמשך שנתיים נזקק לעזרת צד ג' בהיקף של 20 שעות לחודש, ואחרי תקופה זו, ולעתיד, נזק ויזדקק לעזרת צד ג' בהיקף של 16 שעות לחודש. השופט קבע רשלנות תורמת לעובד בשיעור של 40%.        

 

ת"א 20766-01-12 ויאצסלב נ' קשת טעמים בע"מ ואח' 4/8/2017

 


משבר טבע הקשר לביטוח ומשל הסנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


גבול אחריות לפריצה מעל לסכום ביטוח תכולה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתחת לרדאר - רעידת אדמה בקרנות הפנסיה הוותיקות -  כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר


דרוש נוהל לעדכון יורשי משכנתא - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ממשלת ישראל בישלה דייסה - לשוטרים ולסוהרים לא נתנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טעות נפוצה בביטוח אובדן שכ"ד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האם יש צורך בהתייחסות מיוחדת לתובענות ייצוגיות? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


חשיבות שיתוף המבוטח בניהול תביעות תלויות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בריטניה: סיכול של 2,400 הונאות ביטוח במהלך 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


כיסוי צד ג' בביטוח מבנה דירה בלבד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האירוע במפעל רותם אמפרט ישראל - כסדנה לביטוחי אחריות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצעת ביטוח שלא צורפה לפוליסה - לא רק חובת הגילוי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - ויקטימולוגיה של הענף כתבה רביעית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אישור קיום ביטוחים אינו מחייב הפעלת הביטוח ע"י המבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טעויות שגורות ביחס לביטוח דירות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סוגיית ביטוח אובדן שכר דירה בדירות במגדלים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האבסורד של כחלון: הוזלת חובה לדו גלגלי, לא תועיל לחסרי רישיון נהיגה  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright