היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 2/8/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

שני כהן בקמפיין שוקה פסק הדין מושא הבקשה לכל היותר מהווה פיתוח הלכתי שאין בו כדי להצדיק דיון נוסף. יתר טענותיהם של המבקשים היו למעשה ניסיון לערער על פסיקתו של בית המשפט, וכידוע, הליך של דיון נוסף לא נועד למטרה זו.

 

עוד על שוקה - הסיום


יהודה בן אסייג מנכ"ל מנורה החדש

בן אסייג מנכ"ל מנורה מבטחים החדשדירקטוריון מנורה מבטחים ביטוח דן במינוי מנכ"ל לחברה והחליטו למנות לתפקיד את יהודה בן אסאייג, המכהן כמנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ. בן אסאייג מכהן בתפקידים בכירים בקבוצת מנורה מזה כ- 12 שנים, ובכלל זה גם כמנהל אגף ביטוח חיים במנורה מבטחים ביטוח, והחל משנת 2011 כמנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
 

עוד על בן אסייג מנורה


מחקר באוסטרליה על מתנות קטנות כמקדם לרכישת ביטוח בריאות

צילום אילוסטרציה של מתנההאמור בחוזר המתנות בישראל אינו מיושם לגבי חברות ביטוח, סוכני הביטוח וסוכנויות ביטוח שתורמים סכומי עתק לגופים ולמוסדות המבוטחים על ידם או באמצעותם, כפי שניתן ללמוד מהדוחות השנתיים בחלק לא מבוטל של המקרים.

 

עוד על מתנות וביטוח


הרוגי קיץ וחורף בתאונות 2016

ילדים על אופניים בקיץ, צילום אור ירוקארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בחודשי הקיץ החמים הנהיגה מסוכנת במיוחד: גם רמת העייפות גבוהה מהרגיל וגם הרבה יותר אנשים נמצאים ברחובות ובנסיעות, ביניהם ילדים ובני נוער רבים. בכדי למנוע תאונות ואבידות בנפש, על המדינה להגביר את האכיפה בכבישים וכן להסביר לנהגים ולהעלות את מודעותם לסכנות אלו הקיץ. תאונות דרכים הן לא גורל אלא מחדל מתמשך שחייבים להילחם בו. אנו מאחלים לכל עם ישראל חופשה בטוחה וחזרה ממנה בשלום".

 
עוד על הרוגי קיץ 2016


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


התיישנות תביעה בגין נזק לרכב

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"

השופטת מי-טל אל-עד קרביס מבית משפט לתביעות קטנות בתל אביב – יפו דחתה מחמת התיישנות תביעה לתשלום הפרש תגמולי ביטוח בסך 15,000 ₪ בגין נזק מתאונה לרכב שאירע בשנת 2010. המבוטח הגיש את תביעתו בחודש נובמבר 2016, למעלה משש שנים לאחר התאונה, תביעתו התיישנה זה מכבר. התובע לא הצביע על כל נסיבות חריגות בעטיין יש לדחות את תחילת מרוץ ההתיישנות. מדובר ברכב שהיה בבעלות בלו ליסינג שלא נגרם לה כל נזק, שכן שווי הרכב שולם במלואו ע"י חברת הביטוח, ואילו לתובע לא נגרם נזק מאחר שיתרת חובו לבלו ליסינג סולקה ללא מע"מ גם כן.

ת"ק 56541-11-16 זנדברג טובלי נ' מגדל   16/7/2017


ביטול מכרז לביטוחי עריית ערד

נוף עירוניהשופטת  גאולה לוין מבית משפט לעניינים מנהליים בבאר שבע קיבלה את העתירה לביטול זכייתן של הפניקס וכהן - גבעון סוכנות לביטוח במרכז לביטוח רכוש וחבויות של עיריית ערד. נקבע, כי שתי ההצעות כללו הסתייגויות, באופן שאינו תואם לכאורה את הדין וההלכה הפסוקה כאשר ביטול המכרז לא יביא לדחייה במימוש התכלית הציבורית ולא יוביל להתקשרות שלא על פי מכרז הואיל ואין קושי בפרסום מכרז חדש והתקשרות על פיו, בתוך זמן קצר. המשיבים חרגו מההוראה להגיש הצעת מחיר כנגד ביטול ההסתייגויות, הייתה לכך תרומה לתקלה שנוצרה בהליכי המכרז. 

 

עת"מ 28891-04-17 גבאי סוכנות לביטוח  נ' עיריית ערד ואח' 26/7/2017

 


מהם חפצים אישיים המבוטחים לפי פוליסת הדירה?

 

צילום של חפצים אישייםהרשמת הבכירה דליה אסטרייכר מבית המשפט לתביעות קטנות בראשון לציון קבעה, כי הפוליסה התקנית לביטוח הדירות ותכולתה מכסה במסגרת סעיף כיסוי לבגדים, תכשיטים וחפצים אישיים מחוץ לדירה גם ציוד הגלישה אישי של מבוטח שנשרף במהלך שריפה שהתרחשה במועדון גלישה בחוף הים הצפוני בראשון לציון בו חבר המבוטח ונוהג לגלוש. " לא הייתה מחלוקת בין הצדדים כי המנוח "חפצים אישיים" לא הוגדר במופרש בפוליסה. אני מקבלת כי המושכל הראשון הוא כי הגדרה זו בוודאי כוללת פרטי לבוש של המבוטח ובנוסף גם חפצים המשמשים אותו להגדרתו באופן אישי כדוגמת מכונת גילוח, משקפיים,  תפילין, אפטרשייב וכלי איפור. אלא שלשיטתי, אין מן הנמנע כי הגדרה זו תכלול בחובה גם חפצים כגון אופניים אשר נוהג המבוטח לרכב עליהם, סקייטבורד, לפטופ מצלמה וציוד ספורט."

 

עוד על ביטוח חפצים אישיים באתר   

 

ת"ק 47462-11-16 חן נ' מנורה    12/6/2017


לחדשות קודמות

מה הפיצוי המגיע מהסוכן הביטוח בשל ביטוח נוסף מיותר וכפול?

שטרות כסף עם מספריים

הרשמת הבכירה יונת  הברפלד-אברהם בית משפט לתביעות קטנות בקריות, לא קיבלה את תביעת המבוטח לפיצוי בגין עוגמת נפש שנגרמה לו בעקבות שכנוע של סוכן ביטוח לבצע ביטוח נוסף, כפול, בעלות של 140 ₪ לחודש, למשך 36 חודשים. נקבע, כי המבוטח אינו זכאי לפיצוי בשל עוגמת נפש, אולם הוא זכאי להוצאות בשל הגשת התביעה, מה שהביא לביטול חיוביו, וכן להוצאות עבור אבדן זמנו עקב הפניות לחברת הביטוח.

ת"ק 36622-10-16 אסייג נ' אקו סנטר הולנד בע"מ 18/7/2017


תגמולי ביטוח בשל נזק לרכב  שנפגע על ידי צד שלישי

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"השופט  אילן בן-דור מבית משפט השלום בראשון לציון קיבל את התביעה תביעה לפיצוי בגין נזק רכוש לרכב, שנגרם בתאונת דרכים ופסק, כי יש לדחות את הטענה לפיה, היה על המבוטח להקדים ולתבוע את המבטחת שלו, ורק לאחר מכן לתבוע את מבטחת המזיק. לא קיימת חובה "לתבוע בדרוג" באופן בו תוגש התביעה כנגד מבטחת הניזוק תחילה, ורק לאחר מכן כנגד המזיק ומבטחת המזיק. מבטחת הרכב האחר ככל מבוטחת, רשאית לטעון למרמה אף אם הטענה נעדרה ממכתב הדחייה אך דין טענתה במקרה זה להידחות. במקום בו לא נשלח מכתב דחייה, רשאית המבטחת לכפור בגובה הנזק, גם בלעדי מכתב דחייה אך לא לטעון לנימוקים שנדרשים לכתב דחייה. במקרה הנדון התנהלות המבטחת לא היתה סבירה כשלא שילמה דבר, וכשהציגה דרישות שחלקן לא היו דרושות, בעוד המבוטח מצוי בערפל נבלי שקיבל פיצוי כלשהו על הנזק.  

ת"א 5687-01-13 פלוני ואח' נ' הנדלר ואח' 20/7/2017


כיסוי פריצה לפי פוליסת פסגה ללא ביטוח חסר

 

צילום אילוסטרציה של דובי גנבסגנית נשיא השלום בתל אביב – יפו, השופטת סיגל רסלר-זכאי, חייבה את מבטחת לפצות מבוטח בשל גניבת מלאי משקאות חריפים וטבק וקבעה, כי הפוליסה כפופה לתנאי "פסגה", לפיהם אין תחולה של ביטוח חסר על כיסוי פריצה. המבטחת לא קיימה את חובת הווידוא הנדרשת, לרבות החתמת המנהל ע"ג דו"ח הסוקר והפוליסה. בנוסף, התנאים שנדרשו בדו"ח הסוקר, לא נכללו בהסכמי ההתקשרות עם חברות השמירה והמיגון. הוכח כי המבטחת היתה מודעת לכך או לכל הפחות נמנעה מלבדוק התקיימותם, אף כי בידה היה לעשות זאת. כן נקבע, כי לא התקיימו התנאים לקיומה של בדיקה פנימית בבית העסק ועל כן המבוטחת לא הפרה את תנאי הפוליסה. דלת הממ"ד לא היתה נעולה, אולם המבטחת לא הוכיחה כי מבטח סביר לא היה מבטח את הסיכון לו היה מודע לכך שהתנאי לא התקיים. בסוגיית הנזק, נדחתה טענת המבוטחת לנזקים על בסיס הערכה חשבונאית, ונקבע, כי הערכת הנזקים על בסיס הבדיקה הפיזית שבוצעה, משקפת את נזקי התובעת בעקבות הפריצה. המבוטחת חזרה מטענותיה לנזקים תוצאתיים. המבוטחת יוצגה ע"י ע"י ב"כ עו"ד אלישע אטיאס ואח'.

 

ת"א 22202-01-12 אליאסי שיווק בע"מ ואח' נ' הפניקס ואח'        27/7/2017

 


מתחת לרדאר - רעידת אדמה בקרנות הפנסיה הוותיקות -  כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר


דרוש נוהל לעדכון יורשי משכנתא - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ממשלת ישראל בישלה דייסה - לשוטרים ולסוהרים לא נתנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טעות נפוצה בביטוח אובדן שכ"ד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האם יש צורך בהתייחסות מיוחדת לתובענות ייצוגיות? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


חשיבות שיתוף המבוטח בניהול תביעות תלויות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בריטניה: סיכול של 2,400 הונאות ביטוח במהלך 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


כיסוי צד ג' בביטוח מבנה דירה בלבד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האירוע במפעל רותם אמפרט ישראל - כסדנה לביטוחי אחריות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצעת ביטוח שלא צורפה לפוליסה - לא רק חובת הגילוי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - ויקטימולוגיה של הענף כתבה רביעית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אישור קיום ביטוחים אינו מחייב הפעלת הביטוח ע"י המבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טעויות שגורות ביחס לביטוח דירות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סוגיית ביטוח אובדן שכר דירה בדירות במגדלים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האבסורד של כחלון: הוזלת חובה לדו גלגלי, לא תועיל לחסרי רישיון נהיגה  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לא בכל המקרים ידיעת סוכן על תביעה מהווה ידיעת המבטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - כתבה שלישית - כוחה של בורות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright