היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 26/7/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

הדף הראשון של הדוח הרשות המשיכה לקדם ולשפר את מערכות המידע בתחומי פעילותה. בין היתר השיקה הרשות את מחשבון ביטוח הבריאות המאפשר בין היתר השוואת מחיר ביטוחי ניתוחים, השתלות ותרופות. בשנת 2016 השיקה הרשות גם את מחשבון ביטוח חיים המאפשר ביצוע השוואה של המחירים בעת רכישת ביטוח חיים פרטי וביטוח חיים למשכנתה.

 

עוד על הביטוח ב 2016


ביטוח דירות מושכרות

פרסום הפוליסה באתר החברההפוליסה התקנית בלאו הכי מקנה ויתור על זכות תחלוף וכאשר שני הגורמים מבוטחים בפוליסה אחת ניתן היה לכלול מלכתחילה ויתור הדדי על תחלוף וכן סעיף אחריות צולבת בפרק צד ג' באופן אוטומטי. כמו כן רצוי לציין מלכתחילה מי מהצדדים נושא בסכום ההשתתפות העצמית במקרה של נזק מבוטח.

 

עוד על דירות מושכרות


רעידת האדמה בקוס

מטוס נוסעיםחברות הביטוח שפועלות בתחום ביטוח נסיעות לחו"ל בישראל נרתמו והשיבו לישראל נופשים ישראלים ששהו באי היווני קוס לאחר רעידת האדמה. המבוטחים הוחזרו ע"י המבטחים במטוסי חירום ובשריון של מקומות בטיסות רגילות מהאי קוס לישראל.

 

עוד על הרעידה בקוס


פחות דוחות על אי חגירה של חגורות בטיחות

חגורת בטיחות במושב האחורידוח של המועצה האירופית לבטיחות בדרכים (ETSC) לסיכום שנת 2015 קובע כי הירידה באכיפת המשטרה משפיעה באופן ישיר על העלייה במספר ההרוגים מתאונות דרכים. מחברי הדוח טוענים כי לו 99% מהאנשים היו חוגרים חגורת בטיחות ניתן היה להציל את חייהם של 900 בני אדם בשנה.

 
עוד על דוחות אי חגירה


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


מבחן ההכנסה בביטוח אובדן כושר עבודה

פטיש של שופטים

השופטת עינת רביד מ המחוזי בתל אביב - יפו דחתה את הערעור והערעור שכנגד בתביעת מבוטח שביקש לחייב את חברת הביטוח לשלם לו תגמולים בסך של 421,476 ₪ בגין טענתו בדבר אובדן כושר עבודה. "בתיק זה, שבו תנאי הפוליסה הוכחו והתבססו על דברי סוכנת הביטוח, נראה כי לא ניתן להתעלם מדבריה המפורשים של אותה עדה בסוגיית ההכנסות: "זה תמיד. גם בעיסוקי (הכוונה לעיסוקית- ע.ר.) אף אחד לא יקבל יותר ממה שהוא הרוויח, זה ברור." ... וכן "כל הפוליסות הללו כפופות לשאלה של הכנסה אם האיש משתכר אפילו בעבודה אחרת הוא מקבל רק את ההפרש".

ע"א 56737-01-16 ח. ואח' נ' הכשרה חברה לביטוח בע"מ ואח' 20/7/2017


כיסוי פריצה בחצרים

בובה של דובי גנבהשופט ד"ר קובי ורדי, סג"נ המחוזי בתל אביב – יפו קיבל את ערעור המבוטח על פסיקת השלום ודחה את הערעור של חברת הביטוח וחייב את חברת הפניקס לשלם למבוטח 755,122 ₪ בניכוי הסכום ששולם לפי פסיקת השלום בסך 58,00 ₪. "במקרה דנן, לשון החוזה והפרשנות לרעת המנסח ביחד עם התנהגות הפניקס בכך שלא טענה כלל טענה כנגד פרשנותה של המערערת לסעיפי ההרחבה במכתב הדחיה למכתב הדרישה המפורט ובכתבי ההגנה (המקורי והמתוקן) והעובדה שבחרה שלא לנצל את הנאמר בסעיף ההרחבה עצמו ולא ציינה מפורשות בפוליסה את הסכום הנקוב ברשימה המגביל את אחריות המבטח בהרחבה לגבי ביטוח רכוש מחוץ לחצרי המבוטח, כמו גם העובדה שסוכן הביטוח לא התכחש למעשה לפרשנות המערערת לפוליסה מטים את הכף לקבלת פרשנותה של המערערת ולקבלת הערעור."

 

ע"א 27353-03-16 ב.ה.לוי בע"מ ואח' נ' הפניקס ואח' 19/7/2017


אין ביטוח למעשה הונאה של בית השקעות

 

פטיש של שופטיםהשופטת  דניה קרת-מאיר מהמחלקה הכלכלית במחוזי בתל אביב – יפו דחתה את תביעת צד ג' נגד חברת הביטוח בתביעה שעניינה רכישת מניות של חברות קש הנמצאות בשליטת הנתבעים או מי מהם, זיוף מסמכים והצגת מצגים כוזבים. "אינני רואה מקום לטענה כי יש להטיל על חברת הביטוח לבצע בדיקות וחקירות עצמאיות, מבלי שמתעוררת לכך סיבה לאחר שחברת הביטוח מקבלת את התשובות לשאלון. מסקנה זו עולה, למעשה, מהטלת חובת הגילוי על המבוטח בעת כריתת חוזה הביטוח. חוק חוזה הביטוח מטיל חובות שונות על המבטח ויחד עם זאת, מטיל חובת גילוי מהותית על המבוטח עצמו."

 

ת"א 24088-08-13 ציונה ליבוביץ ואח' נ' אפולו בית השקעות וניהול פיננסי בע"מ ואח' 11/7/2017


לחדשות קודמות

תביעה לפיצויים בגין תאונת עבודה

שטרות כסף עם מספריים

שופטת השלום בטבריה, אפרת הלר דחתה את תביעת המבוטח לשיעור הפיצוי המגיע לו על פי הפוליסה מעבר לפיצויי בהתאם לגובה נכותו הרפואית  בשיעור 20% בהתאם להוראות הפוליסה. "יחד עם זאת, מאחר והתשלום הנ"ל בוצע רק בעקבות ולאחר הגשת כתב התביעה על ידי המבוטח חויבה חברת הביטוח  לשלם את הוצאות משפט, לרבות החזר אגרה וכן שכ"ט עו"ד למבוטח בסך של 10,000 ₪.  

ת"א 7538-09-14 טופופולסקי נ' לביטוח בע"מ 18/7/2017


לא הוכחה תביעה לפי פוליסה לביטוח חיים בחברת הסנה

הלוגו של חברת הסנההשופט אבישי זבולון השלום בקריית גת דחה תביעה של יורשיו אדם שנפטר ביום 16/2/09. "הפוליסה הוקמה על שם המנוח וכן נמצא כי הפרמיות בגינה לא שולמו כלל על ידו אלא באמצעות חברת למושב אשר המנוח נמנה על עובדיה או חבריה. בדומה הוכח כי חברת למושב פנתה מס' פעמים לחב' הסנה בדרישה לחדול מזיכוי פוליסת המנוח וכי זו בוטלה. בעקבות כך הודיע הסנה למנוח כי בגין אי תשלום הפרמיה הפכה הפוליסה למסולקת.  בדומה לא עלה בידי התובעים להציג אסמכתה  כי המנוח המשיך לשלם את הפרמיה בגין הפוליסה, אם באמצעות חברת למושב או בעצמו, לרבות באמצעות עדות נציג או חבר הנהלת חב' למושב ולא צוין בפני בית המשפט ניסיון התובעים לברר אודות עדות כאמור, פרט לאמירה בעלמא כי החברה אינה פעילה מזה שנים ארוכות".

תא"ק 30059-10-14 בן חיים ואח' נ' כלל חברה לביטוח בע"מ 20/7/2017


מהם תנאים מזכים בביטוח סיעודי?

 

אדם סיעודי עם מקל וצלהשופט רז נבון מבית משפט לתביעות קטנות בתל אביב – יפו קיבל את תביעתה של מבוטחת נגד חברת ביטוח שסירבה לשלם לה תגמולי ביטוח מכוח פוליסת ביטוח סיעודי, בשל אי עמידה בתנאים מזכים. " בשים לב לאמור סברתי, כי גם לגוף הדברים, קביעתה של הנתבעת לפיה הסתייעות בחפצים לצורך קימה מלמדת על יכולת עצמית "לקום ולשכב" הינה שגויה. סעיף 3.1 לפוליסה קובע, כי על המבוטח להראות, כי הוא לא מסוגל לבצע בכוחות עצמו חלק מהותי (50%) מהפעולה וגם סעיף 3.1.1 מתייחס ל-"יכולתו העצמאית של המבוטח". והנה – גם לשיטתה של הנתבעת עצמה, התובעת לא הייתה יכולה לבצע בכוחות עצמה את הפעולה והסתייעה בחפצים לצורך כך; דא עקא שחפצים אינם חלק מהוראות סעיף 3.1 או 3.1.1 לפוליסה בעניין זה." 

 

ת"ק 10585-04-17 אזולאי נ' דקלה  18/7/2017


ממשלת ישראל בישלה דייסה - לשוטרים ולסוהרים לא נתנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טעות נפוצה בביטוח אובדן שכ"ד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האם יש צורך בהתייחסות מיוחדת לתובענות ייצוגיות? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


חשיבות שיתוף המבוטח בניהול תביעות תלויות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בריטניה: סיכול של 2,400 הונאות ביטוח במהלך 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


כיסוי צד ג' בביטוח מבנה דירה בלבד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האירוע במפעל רותם אמפרט ישראל - כסדנה לביטוחי אחריות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצעת ביטוח שלא צורפה לפוליסה - לא רק חובת הגילוי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - ויקטימולוגיה של הענף כתבה רביעית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אישור קיום ביטוחים אינו מחייב הפעלת הביטוח ע"י המבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טעויות שגורות ביחס לביטוח דירות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סוגיית ביטוח אובדן שכר דירה בדירות במגדלים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האבסורד של כחלון: הוזלת חובה לדו גלגלי, לא תועיל לחסרי רישיון נהיגה  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לא בכל המקרים ידיעת סוכן על תביעה מהווה ידיעת המבטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - כתבה שלישית - כוחה של בורות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרוש אתר ביטוח לכל סוכן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בעקבות תיק פולק: על רגולציה ומיגון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright