עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

מידע בביטוח בריאות

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

סלינגר מפשטת את המידע למבוטחי בריאות

הטבלה בהוראות הפיקוח

דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, פרסמה ביום 2/8/2017 הוראות לחברות הביטוח שמפשטות את המידע שמוצג למבוטח במעמד רכישת ביטוח בריאות ולאורך תקופת המוצר. במטרה לאפשר למבוטח לקבל את המידע הרלוונטי לגבי הביטוחים שרכש, מחייבת הרשות את הגופים להטמיע במידע שיישלח למבוטחים קישורים להר הביטוח, למדד השירות ולמחשבון ביטוח הבריאות.

 

ההוראות קובעות כי הגילוי הנאות למועמד לביטוח, דף פרטי הביטוח והדוח השנתי יהיו פשוטים, קצרים וברורים. בנוסף, המבוטח יבחר את הדרך הדיגיטלית העדיפה עליו לקבלת המידע. ההוראות קובעות כי הדיווח יישלח באמצעות מסרונים במטרה להגביר את שקיפות וזמינות המידע למבוטח:

 

  1. פורמט דיווח פשוט, קצר וברור - כיום חלה חובה על חברות הביטוח לשלוח למבוטח גילוי נאות (תמצית מוצר הביטוח), דוח שנתי ודף פרטי הביטוח. שינוי פורמט הדיווח יאפשר למבוטח להבין מה הוא רוכש ומהם תנאי הביטוח. בכך ינהל מעקב אפקטיבי אחרי הפרמיות שהמבוטח משלם ושינויים שייערכו בפוליסה.
     

  2. קבלת מסמכי הדיווח באופן דיגיטלי - הוראות הממונה קובעות כי חברת ביטוח תאפשר למבוטח לבחור כיצד יישלחו לו מסמכי הדיווח, אם באמצעות דואר או הדואר האלקטרוני או שניהם. המבוטח יוכל לשנות את בחירתו בכל עת.
     

  3. שקיפות וזמינות המידע למבוטח באמצעות מסרונים - החברה תעדכן את המבוטח באמצעות מסרון במקרה של עליית מחיר הביטוח. בנוסף, החברה תיידע את המבוטח אודות שליחת הדוחות השנתיים.

 

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "הגברת השקיפות למבוטחים תאפשר להם לרכוש ביטוח באופן מושכל ולהבין טוב יותר את המוצרים שרכשו ולעקוב אחר עלותם".

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright