היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

15 שנה לאתר הביטוח

חדשות הביטוח ליום 26/6/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

רו"ח איל וינשלהרישיון שניתן לחברה החדשה בשלב זה מוגבל, כאמור, לשיווק ביטוחי רכב וביטוחי דירה בלבד. המכירות יעשו באופן מקוון כאשר הכוונה להציע ללקוחות החברה החדשה מחירים נוחים יותר לעומת מחירי הביטוח לרכב ולדירות הקיימים בשוק הביטוח הישראלי, נכון להיום.

 

עוד על ווי שור יוצאת לדרך


ישיבת בג"צ בנושא הצירוף לרבים

צילום אילוסטרציה של צירוף מהדק בודד לערימה של מהדקיםבית המשפט קרא למשיבים לבחון שוב עמדתם, לגבי תחולת ההבהרה על עסקאות שנעשו בעבר, לפני מועד ההבהרה, באופן שההבהרה תחול על עסקאות שבוצעו מיום פרסום ההבהרה. לחילופין בית המשפט מעודד את הצדדים להמשיך את ההידברות ביניהם.

 

עוד על בג"צ הצירוף לרבים


מילון וליש

דף הבית של מילו ולישהמילון מציג את כל משפחת המילים הנגזרת מאותו השורש: שם העצם, שם הפועל, שם התואר ותואר הפועל, לרבות כל הסתעפויותיהם, ובכך פורש בפני המשתמש יריעה רחבה. יחד עם זאת, המילה או המונח נשואי החיפוש מודגשים לנוחותו של המשתמש.

עוד על מילון וליש


אלימות בדרכים

אלימות בדרכים צילום באדיבות אור ירוקבחודשים האחרונים אנחנו עדים לסרטונים הרבים שמתפרסמים ובהם הכבישים מוצפים באלימות פיזית ומילולית – אנחנו רואים מקרים של ניפוץ שמשות של רכבים, שימוש בנשק, נסיעה פרועה ולפעמים בנתיב הנגדי תוך סיכון שאר משתמשי הכביש ודוגמאות נוספות שהופכות את הכביש למפחיד ומסוכן עוד יותר.

 

עוד על אלימות בדרכים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


פריקת סולם ממושב אחורי של רכב – אין מדובר על שימוש כפי הגדרתו בחוק הפלת"ד

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובההשופט הבכיר אליהו בכר מבית המשפט המחוזי בתל אביב – יפו, קבע, כי אישה שנגשת להוציא סולם ממושב אחורי של רכב עומד, אינה עושה שימוש ברכב מנועי ועל כן אין מדובר על תאונה מעורבת ומי שחייב לפצות אותה הוא מבטח הרכב שפגע ברכבה כאשר הוציאה את הסולם. " בנסיבות, לאור התוצאה אליה הגעתי, התובעת הינה אמנם בפועל הולכת רגל שנפגעה מחוץ לרכב שכן לא עשתה בו שימוש. האם ניתן לומר כי המזדה הייתה מעורבת בתאונה? נדמה כי גם לכך יש להשיב בשלילה לעניין חוק הפלת"ד, שכן יש להוכיח שנעשה במזדה שימוש במועד התאונה, או שחלה אחת החזקות המרבות ולא כך הוכח כאמור."

ת"א 29298-09-16 פלונית נ' ש' שלמה ואח' 18/6/2018


נזק בעת בדיקת מנוע – האם מדובר על תאונת דרכים?

 

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובההשופט הבכיר ג'מיל נאסר, מבית משפט השלום בעכו דחה תביעה לפי חוק הפלת"ד של נוסע שטען שנפגע ברכב של מבוטחת שהיא גיסתו. לטענתו של הנפגע, תוך כדי הנסיעה, לפתע התחמם המנוע של הרכב, המבוטחת בקשה מהנפגע לבדוק את סיבת ההתחממות ובמהלך הבדיקה נפצע התובע באצבעות 3-4 (יד שמאל) מלהבי המאוורר. "הנסיבות הנטענות בתביעה אינן עונות על דרישת הפסיקה...לא הוכח ע"י התובע כי הטיפול נעשה במהלך הנסיעה ולשם המשכה המידי; לא הוכח כי הטיפול נדרש עקב אירוע פתאומי שאירע במהלך הנסיעה אשר חייב תיקון דרך על מנת להמשיך בנסיעה; לא הוכחה מהות התקלה ברכב (ככל שאירעה תקלה) והיותה ניתנת לתיקון שלא באמצעות איש מקצוע"

 

ת"א 3502-07-16 סקר נ' "הכשרה" ואח' 19/6/2018


קבלת ערעור על תביעת תחלוף בשל אי הוכחת קיומו של כיסוי ביטוחי

איור של חץ עם כיתוב "תחלוף"שרה דותן שופטת המחוזי בתל אביב, קיבלה ערעור על פסיקת השלום לפיה חוייבה המערערת (מנורה מבטחים) (ביחד עם אחרים) לשלם תגמולי ביטוח לחברת הפניקס בתביעת תחלוף." אין חולק כי, משיב 2 קיבל רישיון נהיגה אזרחי בתאריך 7.5.15, דהיינו במועד התאונה הותק שלו עמד על שנה פחות יומיים... בפוליסת הביטוח לרכב המבוטח על ידי המערערת נקבע, בהתייחס לנהגים הרשאים לנהוג ברכב "מוצהר ומוסכם בזה כי הפוליסה מכסה נהגת נהג אשר מתקיימים לגביו כל התנאים המצטברים הבאים: א. ... ב. ותק נהיגתו בסוג הרכב המבוטח גדול מ12 חודשים... המסקנה המתבקשת היא כי, האישור לפיו המשיב 2 עבר מבחן מעשי בתאריך 26.3.2015, אינו מוכיח כי במועד התאונה היה בעל ותק של 12 חודשים בנהיגה ברכב המבוטח".

ע"א 48604-01-18 מנורה  נ' שושני ואח' 7/6/2018


 

לחדשות קודמות

פיצוי צד ג' שנגרם לו נזק בדירה בשל שריפה של משאית

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושרפי ארניה, שופט בית משפט לתביעות קטנות בראשון לציון, חייב בעל משאית וחברת ביטוח שבטחה אותו בביטוח צד ג' לרכב לפצות בעלת דירה שנגרמו לה רכוש בשל שריפה שפרצה במשאית ונזקי גוף בשל החלקה על מים שהתיזו מכבי האש לדירתה. " סעיף 40 לפקודת הנזיקין מטיל את הנטל בדבר הוכחת אי ההתרשלות בגין נזקי אש על בעלי הנכס שממנו פרצה האש. מכאן שעל הנתבעים היה להוכיח שהנתבע לא פעל באופן שיש בו רשלנות שגרמה לפריצת האש. ... הנטל להוכחת היעדר הרשלנות מוטל על הנתבעת, ומשלא הורם נטל זה, הרי שהמסקנה המשפטית היא שהנתבע אחראי לפרוץ האש. התוצאה המתחייבת היא כי הנתבע אחראי לנזק שנגרם לתריסי הדירה וזאת בהיותם נזק ישיר הנובע מהדליקה."     

ת"ק 22483-10-17 נסים נ' אשכנזי ואח' 13/6/2018


נדחתה תביעה לפיצוי בגין נזק אש שהתפשטה ממשאית אחת למשאית שחנתה בסמוך - בשל הצתה בזדון.

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכוש

השופטת הבכירה, רים נדאף מבית משפט השלום בנצרת, דחתה תביעת נזיקין בשל שריפה שהתרחשה במשאית המבוטחת על-ידי הנתבעת והתפשטה למשאית התובעת אשר חנתה לידה. " בענייננו, אין מחלוקת בין הצדדים, כי הנזק למשאית התובעת נגרם על-ידי אש שהתפשטה מהמשאית המבוטחת למשאית התובעת, ומשכך ובהתאם לסעיף 39 לפקודה עובר הנטל לנתבעת להוכיח שלא הייתה לגבי מקורה של האש התרשלות שתחוב עליה. ... הואיל והנתבעת הוכיחה, כי עסקינן בהצתה בזדון וכי היא לא התרשלה, חוזר הנטל לתובעת להוכיח היפוכו של דבר, אלא שהתובעת לא עמדה בנטל זה."

ת"א 18339-04-13 מ.מ.ס. לאיכות הסביבה בגליל (1995) בע"מ נ' שירביט  15/6/2018


אישור הסתלקות מתביעה ייצוגית בביטוח סיעודי

 

פטיש של שופטיםעופר גרוסקופף, שופט המחוזי מרכז-לוד אישר בקשה מוסכמת להסתלקות מבקשה לאישור תובענה כייצוגית נגד כלל חברה לביטוח. נטען, כי המבטחת מכירה בזכאות לתגמולי ביטוח סיעודי ניתנת רק החל מהמועד שבו המבוטח נבדק על ידי אחות מטעם המשיבה או מטעם המוסד לביטוח לאומי ונמצא עומד בתנאי הזכאות, ללא אפשרות להכרה בזכאות לתגמולי הביטוח באופן רטרואקטיבי, החל מהמועד בו הפך המבוטח לסיעודי, כהגדרתו בפוליסה. עוד נטען, כי המבטחת לא השיבה פרמיות ששולמו לה על ידי ציבור מבוטחיה לאחר קרות אירוע הביטוח. "ויובהר: התרשמות בית המשפט מהחומר שהוצג לפניו (במהלך ההליך שנוהל כמעט עד תומו), הייתה כי המבקש לא הצליח להניח תשתית ראייתית מספקת, המלמדת על קיומה של מדיניות שיטתית אצל המשיבה, העומדת בסתירה להוראות הדין או לתנאי הפוליסה."

 

ת"צ 22442-04-13 מנחמי נ' כלל חברה לביטוח בע"מ 3/6/2018


תביעות ביטוח: בין דוח שמאי ביטוח לדוח מהנדס - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להשלים תשלום תביעה - גורם המע"מ - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח חובה לאופניים חשמליים רק לא באמצעות קרנית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להשלים תשלום תביעה לפי ערך כינון - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח דירה: ערך כינון, ירידת ערך ושיהוי המבטח בבירור תביעה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ירידת ערך בביטוח רכב – ככיסוי מותר או מיותר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חיוב פרוט זכויות המבוטח בפוליסה – יותר יעיל ויותר פשוט ממוסד הבוררות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כשסוכן הביטוח אינו מצליח להבין את הפוליסה... - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי נזקי התפרצות הר געש בפוליסות רכוש - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי מחשב אישי וטאבלט רק בחו"ל - נוגד תקנה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן


שיפור הגדרת "התפוצצות בפוליסות רכוש - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תוכניות ביטוח שונות לאותו הסיכון באותה חברת ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן


גולפית ככלי רכב מנועי החייב ברישיון נהיגה ובביטוח חובה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אסון השיטפון בערבה וסוגיות הביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


70 שנה למדינה סוכני וחברות הביטוח - מי שרד? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סייבר כפרק בפוליסת העסק - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright