היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 27/4/2021

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

ניר כהן, מנכ"ל הראל החדש

ניר כהן, מנכ"ל הראל רישום קטיה שורצמן

סיבוני ימשיך לכהן בתפקידו כמנכ"ל הראל השקעות וכן הראל השקעות תפעל על מנת למנותו כדירקטור בהראל ביטוח, מתוך כוונה למנותו ליו"ר דירקטוריון הראל ביטוח, במקומו של יאיר  המבורגר, המכהן כיו"ר דירקטוריון הראל השקעות ויו"ר דירקטוריון הראל ביטוח. 

 

עוד על מנכ"ל הראל החדש


לימונייד ביטוח רכב

שי שרייבר מלמוניידהחיוב בעבור הביטוח הוא חיוב חודשי ולא שנתי, כקובל ונכון להיום החברה פועלת בתחום ביטוח בעלי הדירות, השוכרים, ביטוח חיים וביטוח חיות מחמד. החברה מתחייבת באתר האינטרנט שלה לערוף ביטוח בתוך 90 שניות ולשלם תביעות בתוך 3 דקות!


עוד על לימונייד ביטוח רכב


ליברה משיקה ביטוח לעסק

אתר ליברהבמסגרת ביטוח הרכוש ניתן לרכוש גם ביטוח אבדן שכר דירה, ביטוח אבדן הכנסות, ביטוח כספים, ביטוח רכוש בהעברה וביטוח לקלקול התכולה במקררים. כלומר בשלב זה, לפי הפרסום באתר ליברה, לא ניתן לרכוש ביטוח אובדן רווחים לבית העסק.
 

עוד על ליברה ביטוח עסק


מחקר הונאות ביטוח

איור של מרכז מידע להונאות ביטוח

עצם עריכת מחקר מסוג זה בישראל, נכון להיום חשובה ביותר וזאת לאור העבודה שמלבד הקו האדום, אין כל פעילות שנעשית על ידי כלל המבטחים למלחמה בנגע הונאות הביטוח שגורם לעליית מחיר הביטוח לצרכנים התמימים, נוהל חשדני בניהול בתביעות ביטוח שפוגע עוד יותר בתדמית החבוטה של ענף הביטוח שמשפיע אף הוא על המוטיבציה לרמות את המבטחים.

 

עוד על מחקר הונאות ביטוח


בלוג השבוע:

צד ג' בסוכה - יכול להיות שאין לכם ביטוח אם לא ביטחתם את תכולת הדירה


עיכוב חלקי בעליון לביצוע פסק דין עד סיום הליך הערעור

פטיש שופטיםע' גרוסקופף שופט העליון הסכים לדחייה חלקית של ביצוע פסק דין של המחוזי לפיצוי של רוכב אופנוע שנפגע בתאונת דרכים עד לסיום הליך הערעור של הפול. " יש לתת משקל מסוים לכך שאם יתקבל הערעור בשאלת החבות תיפתח האפשרות למשיב לתבוע את נזקיו מהמשיבים 3-2, ויתכן כי המערערת תוכל להיפרע ממקור זה, ככל שלא תוכל לזכות בהשבה מהמשיב עצמו. אשר על כן, סבורני כי במכלול נסיבות המקרה דנן הפתרון המאזן נכונה בין כלל השיקולים העומדים על הפרק מצדיק שחרור כ-20% מהכספים למשיב, ועיכוב ביצוע יתרת התשלום."

ע"א 2143/21 המאגר הישראלי לביטוחי רכב (הפול) נ' פלוני ואח' 22/4/2021


המחוזי דוחה ייצוגית בגין תשלום עמלות לסוכני ביטוח

 

פטיש שופטיםאסתר נחליאלי חיאט שופטת המחוזי בתל אביב – יפו דחתה בקשה לאישור תביעה ייצוגית של סוכני ביטוח שטענו, כי הם זכאים לעמלות לפי הסכמות חוזיות עם חברת הביטוח, שאת הפוליסות שלה הם משווקים, ולפיכך הם יכולים להגיש תובענה ייצוגית נגד המבטחת בעילות של הפרת ההתחייבות החוזית של החברה לשלם להם עמלות. חברת הביטוח ביקשה לסלק את התובענה על הסף ובית המשפט נענה לבקשתה. "זה אחד מהמקרים המצדיקים סילוק בקשת האישור על הסף טרם דיון בבקשת האישור מאחר שמדובר בסוגייה משפטית וכדי לצמצם הוצאות ולמנוע דיונים מיותרים שאין בהם צורך כדי להגיע למסקנה זו. כפי שכבר ציינתי אין בקביעה כאן כדי לשלול מהמבקשים את האפשרות למצות את זכויותיהם בדרך אחרת שהדין מאפשר."

 

ת"צ 40173-10-19 שביט ואח' נ' כלל  7/4/2021


זכות התחלוף לפי הדין הישראלי והדין הפלשתיני

פטיש שופטיםעבאס עאסי שופט המחוזי בירושלים דחה ערעור על פסיקת השלום דין בגדרו הוחלט על סילוק התביעה על הסף, משום שהמערערת לא צרפה חוות דעת מומחה לצורך הוכחת הדין הפלסטיני בתביעת שיבוב בגין נזק שנגרם למבוטח בתאונת דרכים באיזור השומרון. "בעוד שלגבי תביעת הנזיקין תחול ברירת הדין בנזיקין, הוא דין מקום אירוע התאונה, הרי שלגבי תביעת התחלוף יחול הדין החל על היחסים שבין המבטח למבוטח וזה אמור להיקבע על פי ברירת הדין בחוזים, הלוא הוא מקום החוזה. בהתאם לכך התובעת – המבטחת הישראלית, אינה צריכה להגיש חוות דעת בעניין זכות השיבוב שלה, משום שזו נקבעת על פי הדין הישראלי, ואולם היא נדרשת להגיש חוות דעת להוכחת הדין הפלסטיני לגבי תביעת הנזיקין."

ע"א 5597-04-20 ש. שלמה  נ' ריאן ואח' 4/4/2021


לאיזו ערכאה שיפוטית יש את הסמכות לדון באובדן כושר עבודה, הנספח לביטוח חיים?

פטיש שופטים

אילן בן-דור שופט השלום בראשון לציון קבע, כי לבית הדין לעבודה הסמכות לדון בתביעה לתגמולי ביטוח מכוח פוליסה לביטוח אובדן כושר עבודה, שהינה נספח לפוליסה לביטוח חיים, ובתביעה מכוח נספח לשחרור מתשלום הפרמיות לפוליסות ביטוח עקב אובדן כושר עבודה שצורף לשלוש פוליסות נוספות. "הסוגיה מצויה, במובהק, בתחום "הביטחון הסוציאלי במובן הרחב", ובין נושאי הביטחון הסוציאלי עליהם אמון בית הדין לרקע התמורות שחלו בפסיקה ובחקיקה לגביו."

ת"א 56590-08-18 ל.(חסוי) נ' מנורה מבטחים  ואח' 5/4/2021


תגמולי ביטוח לפי הלכת פיקאלי כאשר הנהג אינו המבוטח 

פטיש שופטיםהשופטת הבכירה סבין כהן בית משפט לתביעות קטנות באשקלון פסקה בהתאם להלכת פיקאלי, כי חברת הביטוח תשלם 87% מסכום הנזק בשל  נהיגתו של נהג אשר וותק נהיגתו פחות מוותק הנהיגה של הנהג המורשה לנהוג על פי הפוליסה, כאשר הפוליסה נערכה על ידי מעסיקו של הנהג, שלא שיתף  פעולה עם המבטחת. "איני סבורה... כי מדובר במי שערך את הביטוח תוך כוונת מרמה ואף סביר בעיניי, כי המעסיק כל היותר התרשל בעת שאפשר לנתבע לנהוג ברכב, כשהביטוח אינו מכסה את נהיגתו, זאת תוך שימת לב לכך שמדובר במי שהוא כבן 34, כשהנהיגה ברכב מוגבלת מגיל 24, כך שהנתבע אף אינו קרוב בגילו למגבלת הגיל שבפוליסה.".

ת"ק 20536-02-20 גיל ואח' נ' כהן ואח' 7/4/2921


התקבלה חלקית של ערעור על החלטה למחוק חלק מסעיפי ההגנה של המבטחת

 

פטיש שופטיםסגן הנשיאה אילן איטח, השופטת סיגל דוידוב מוטולה, השופט רועי פוליאק מבית הדין הארצי לעבודה קיבלו באופן חלקי בקשה לרשות ערעור על החלטת בית הדין בה נתקבלה בקשת המבוטחת למחוק חלק מסעיפי כתב ההגנה שהגישה חברת הביטוח. " נחזור על הערתנו בעניין אקוקה לפיה "המערערת תיטיב לעשות אם תימנע מ'להעמיס' על כתבי ההגנה בתביעות מעין אלה את רשימת כל סעיפי ההגנה האפשריים בתביעת מבוטח אף אם הם נעדרי כל רלוונטיות לעניינו ולא בכדי לא פורטו בהזדמנות הראשונה. הדברים נכונים ביתר שאת, עת נכללו בטענות, אשר הועלו כאמור ללא כל בחינה והתאמה לתביעה ולנסיבותיה, גם טענות חסרות כל בסיס עובדתי המטילות דופי בהתנהלותו וביושרו של המשיב שיש בהן פגיעה שלא לצורך"

 

בר"ע 66300-12-20 הפניקס  נ' אילונה צוקר 14/4/2021

   


לחדשות קודמות

צריך כיסוי לתביעות בגין לשון הרע בפוליסות דירה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לזכרה של אושר דרעי – תחזיקו מזרקי אפיפן במסעדות! טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חריגים מוחלטים בפוליסה – הלכות סלוצקי ופיקאלי אינן חזות הכל - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דפי החדשות של האתר אינם מתעדכנים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


העליון - העברת זכות תביעה מחברה אחרת מכח דין - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הלכת אלסוחה ונזק נפשי בשל אובדן בעל חיים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


דרוש מרכז מידע ארצי למלחמה בהונאות ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


העליון - יישום הלכת אלסוחה על נפגעי טרור - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מהו יום מסירת התביעה? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פיצוי על עבודה מהבית יוביל למיקור חוץ - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ביטוח רכוש ואחריות של מתחם מגורים  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חידוש ללא שינוי - לציין בטופס - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


להתאים ביטוח המשכיר לחוזה השכירות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תשלום נזקים בתחום ההשתתפות העצמית שומרה מגדל וסוכן הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הר הביטוח והר הכסף, ההבדלים והמתחזים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright