היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 21/11/2021

 

  חדשות     

  

 פסיקה 

  

כתבות ומאמרים

       

הצעת חוק הארכת ההתיישנות

איור של שעון חולמוצע להאריך את תקופת ההתיישנות הנ"ל כך שככל שהוגשה תלונה לפיקוח על הביטוח, לא תחלוף תקופת ההתיישנות בטרם חלפה שנה מיום הגשת התלונה, כלומר מוצע להאריך את תקופת ההתיישנות בשנה אחת במקרה של פניה לפיקוח על הביטוח.

 

עוד על ה.ח. התיישנות


דוח הפיקוח על הביטוח לשנת 2020

דוח הפיקוח על הביטוח לשנת 2020 הרשות הבטיחה כי חוזי ביטוח יחודשו באופן אוטומטי וללא עלות, או שיותאמו למצב החדש כמו עמידת הרכב במקום. עוד פעלה הרשות  על מנת לאפשר הקלות ביישוב תביעות סיעוד מרחוק ופרסמה מדד סולידריות של חברות הביטוח, במטרה לשקף לציבור אילו חברות באו לקראת המבוטחים בתקופת משבר הקורונה.

 

עוד על דוח ביטוח 2020


תאונות עבודה בתחום הבניה בכנסת ישראל

תרשים זרימה של פיצוי נפגע תאונת עבודהח"כ אפרת רייטן מרום קיימה דיון בנושא תאונות עבודה בענף הבנייה. בפתח הדיון הכריזה יו"ר הוועדה כי בתוך כשבועיים תקום מחדש ועדת המשנה שתתמקד בנושא, והציעה כי ח"כ אוסאמה סעדי יעמוד גם הפעם בראשה.

 

עוד על תאונות עבודה בכנסת


הצעת חוק ביטוח התמוטטות מבנים לפי פוליסת דירה אחיור של התמוטטות מבנה

 מוצע לחייב את המבטחים לכלול בביטוח דירות ותכולתן כיסוי למקרה בו המבנה בו נמצאת הדירה המבוטחת קרס, ומקרה בו המבנה יועד להריסה או אטימה בשל היותו מסוכן, והכל אלא אם הוכיח המבטח כי הנזק נגרם למבנה באשמת המבוטח."

.

עוד על ה.ח. התמוטטות מבנים


לחדשות קודמות

העליון עיכב ביצוע פס"ד נגד ליאור נרקיס

פטיש שופטיםשופט העליון י' אלרון, קיבל באופן חלקי את הבקשה על עיכוב ביצוע תשלום לפי פס"ד  של המחוזי לפיו משתתף באירוע במהלכו נפגע התובע (שעדיין מתנייע בעזרת כיסא גלגלים) בעת הופעה של הזמר  ליאור נרקיס והורה על עיכוב סכום של 1,659,900 ₪, מתוך הסכום שהתבקש עיכוב ביצוע תשלומו, ובכפוף לכך שיתרת הסכום תופקד בקופת המחוזי. התובע נפגע לאחר שהזמר ביקש ממנו להביא לו משקה, עלה לבמה מכיוון החזית באמצעות מדרגה מאולתרת – ולא באמצעות המדרגות הקבועות בצידה – נתקל בכבל המונח על רצפת הבמה ונפל.

ע"א 7439/21 דיגיטל הגברה ותאורה בע"מ ואח' נ' פלוני ואח'


העליון – תדלוק רכב אינו שימוש ברכב מנועי

פטיש שופטיםי' וילנר שופטת העליון (בהסכמת השופטים י' עמית וד' מינץ) קיבלה ערעורה של חברת הביטוח על פסיקת המחוזי לפיה פגיעה של נהג מובילית שנפגע ונפל כאשר עלה על החלק האחורי לסגירת תא התדלוק אינה מהווה תאונת דרכים כפי הגדרתה בחוק הפלת"ד. "פעולת התדלוק היא פעולה שגרתית, אשר לא מקיימת את התנאי לפיו הפעולה נדרשה בעקבות אירוע פתאומי. כמות הדלק במיכל משתקפת, ככלל, במד הדלק המצוי לנגד עיני הנהג, ולכן לא ניתן לומר כי מחסור שגרתי בדלק, המחייב תדלוק, הוא משום מצב המתגלה באופן פתאומי ודורש טיפול בלתי צפוי. זאת, אף אם יעד הנסיעה משתנה באופן בלתי צפוי, כפי שטוען המשיב בענייננו."

רע"א  3329/21 שלמה  נ' פלוני 2/11/2021


אפשרות השיחה של המומחה מטעם ביהמש שמורה לנפגע בלבד

 

פטיש שופטיםא' דראל, שופט המחוזי בירושלים קיבל את הערעור של חברת הביטוח וקבע, כי אפשרות השיחה של המומחה מטעם ביהמ"ש שמורה לנפגע בלבד. המפגש בין המומחה לבין הנפגע החי וקבלת אנמנזה מפיו הם בגדר "רע הכרחי". אין להרחיב זאת גם למצבים שבהם הנפגע אינו בין החיים ולאפשר מפגש של המומחה עם בני משפחתו. לעניין מומחה מטעם ביהמ"ש, יש לנקוט גישה מצמצמת בכל הנוגע לאפשרות של מסירת מידע באופן חד צדדי ולהגן על האובייקטיביות שלו.

 

רע"א 32714-09-21 הפניקס חברה לביטוח נ' עיזבון המנוחה פלונית ז"ל ואח' 31/10/2021

 


 

נתקבלה חוות דעת של מומחה שסרב להיחקר

פטיש שופטים

חדוה וינבאום וולצקי שופטת המחוזי בתל אביב – יפו קיבלה תביעה לפי חוק הפלת"ד שכללה חוות דעת בתחום הפגיעה הנפשית כאשר המומחה מפאת גילו המתקדם (84) טען שאינו מגיע עוד לבתי משפט על מנת להיחקר. " לאחר שהודיעה התובעת כי היא מוותרת על זימונו של המומחה לחקירה על חוות דעתו, נוכח עמדתו הנחרצת שלא להגיע, לא הועלתה כל טרוניה מצד הנתבעות או בקשה לזמנו בצו הבאה. גם לא באה כל דרישה למינוי מומחה חלופי מטעמן. בנסיבות העניין, משלא זומן המומחה לחקירה על חוות דעתו על ידי הנתבעים ומשלא נשלחו אליו שאלות הבהרה, הרי שלא מצאתי מקום לסטות מקביעתו ואני מקבלת אותה."

ת"א 50160-06-18 ות"א 31612-10-12 ל. ס. נ' מנורה מבטחים ואח' 28/10/2021


פיצוי בגין הפרשות בחסר לתגמולים ולקרן השתלמות

 

פטיש שופטיםהשופטת אריאלה גילצר – סגנית נשיאת כץ בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב ונציגי הציבור א' באומל, ג' אלוני דחו את תביעתן של גננות לתשלום פיצוי בגין פיטורים שלא כדין ופיצויי הלנת פיצויי פיטורין. אבל קיבלו את תביעתן לתשלום בגין פיצויי פיטורים, פיצוי בגין הפרשות בחסר לתגמולים ולקרן השתלמות, מענק יובל ודמי הבראה. " גם טענת הנתבעת כי התובעות זכאיות להפרשות לקרן השתלמות, לכל היותר, בגובה 7.5% (ולא 8.4%) משום שלטענתה, במצב עניינים רגיל הסכום המתקבל אצל העובד הוא כנגד השתלמות בפועל ולא כך במקרה זה שהסכום מועבר ישירות לתובעות ללא התניה כלשהי, דינה להידחות."

 

סע"ש 3125-10-17 שמחה בוסי נ' רשת גני הילדים של אגו"י 20/10/2021

 


התובע היה צריך להיות מבוטח בביטוח פנסיוני בעת שאירע לו אירוע מוחי

 

פטיש שופטיםהשופט ט' גולן ונציגי הציבור ו' קאופמן, ב' נחשול מ בית הדין האזורי לעבודה חיפה, קבעו, כי התובע היה צריך להיות מבוטח בביטוח פנסיוני בעת שאירע לו אירוע מוחי. "... התובע היה צריך להיות מבוטח בביטוח פנסיוני ...בעת שאירע לו האירוע המוחי, ושהיה אמור להיעשות על ידי החברה. אולם, ביטוח שכזה נערך לו רק לאחר האירוע המוחי. לכן, על החברה לפצות את התובע בגין אי-עריכת ההסדר הפנסיוני. טענות הנתבעים כי התובע התרשל ו/או סירב לעריכת ההסדר הפנסיוני, נדחו. הזכות להפרשות פנסיוניות היא בגדר זכות קוגנטית, שלא ניתן להתנות או לוותר עליה."

 

סע"ש 75828-07-19 חוסאם מסארווה נ' ריווא פארם בע"מ ואח' 9/11/2021


תוקף ביטוח אחריות מקצועית של חברי נציגות דיירים  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


משהו על תאונות דרכים – לזכרו של זלי בורודצקי בן דודי היקר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הגדרת העסק המבוטח  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חוק זכויות יוצרים ולוח שנה של חברת ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


זהירות בביטוח ערך קרקע -  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


התפוררות מבנה - יש סיכוי לכיסוי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ערך כינון לרכוש שניזוק בעבר ולא שוקם  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


השוואה בין פקודת הנזיקין וחוק האחריות למוצרים פגומים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


להשקיע בטכנולוגיה במקום "לזרוק סוכנים" - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


לעולם אל תתחייבו ל"ביטוח מלא"  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מהם החלקים המשותפים של הבית המשותף? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חוק וחור בו  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מה נכלל במסגרת הכיסוי המקובל לאחריות בגין פגיעה אישית?- כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן,


אין כיסוי למיקרוטראומות בביטוח חובה לרכב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright