היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

תאונות עבודה בכנסת

     

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

 

ועדת משנה לתאונות עבודה בענף הבניה

 

תרשים זרימה של תביעת נזיקין של נפגע תאונת עבודה

ביום 8/11/2921 הוחלט בועדת העבודה והרווחה בראשות ח"כ אפרת רייטן כל הקמתה מחדש של ועדת המשנה לתאונות עבודה בענף הבנייה.

 

ח"כ אפרת רייטן מרום קיימה דיון בנושא תאונות עבודה בענף הבנייה. בפתח הדיון הכריזה יו"ר הוועדה כי בתוך כשבועיים תקום מחדש ועדת המשנה שתתמקד בנושא, והציעה כי ח"כ אוסאמה סעדי יעמוד גם הפעם בראשה.

 

ח"כ רייטן מרום: "אנחנו פותחים את דלת הוועדה לעבודה משותפת, לשמוע קולות מהשטח וכל חקיקה שתידרש לנושא אנחנו נירתם. ועדת המשנה הייעודית תאפשר לתת מענה מעמיק ומיטבי לנושא הזה שהוא בגדר הצלת חיי אדם".

 

סגן השרה במשרד הכלכלה והתעשייה יאיר גולן: "אנחנו עומדים בפני שינוי מהפכני, נבנה תכנית עבודה שיטתית שתטפל בכלל הנדבכים של בריאות ובטיחות תעסוקתית. החזון הוא להגיע ממדינה המדשדשת מאחור למדינה המיישרת קו עם שאר המדינות המובילות בתחומי הבטיחות. אני קורא לכל השותפים לנושא לסיים את עידן ההתנצחויות ולפעול בשיתוף פעולה במטרה לצמצם את הפגיעות באופן משמעותי וניכר, עד כדי "לגעת באפס". בהמשך סקר סגן השר את התחומים בהם יתמקד משרדו ביניהם הגברת הפיקוח והאכיפה, הכשרה של כוח אדם ושקיפות מידע.

 

ח"כ אוסמה סעדי בירך על הקמת ועדת המשנה ואמר: "צריך להביא את הטיפול בנושא לרמת המעשים כי המספרים זועקים לשמיים וגם אם זה היה אחד- זה יותר מידי. צריך להגביר את הפיקוח, 4-5 עובדים בכל האתר שהם ממוני בטיחות. בנוסף, צריכה להיות יכולת חקירתית שתביא לידי מצב של כתב אישום, והענישה צריכה להיות מרתיעה".

 

ח"כ גבי לסקי: "בעולם יש קמפיין נגד יהלומי דמים ואסור לנו שאצלנו יהיו דירות דמים. כל מספר מעל אפס נפגעים הוא מספר שלא מתקבל על הדעת, חיי אדם יקרים מפז וצריך לשמור עליהם, לא רק מהבחינה המוסרית אלא גם באמצעות סנקציות. תפקידנו הוא להטמיע מהלכים של חובת בטיחות בעבודה כך שכל עובד ועובדת יחזרו הביתה בשלום".

 

חזי שוורצמן, מנהל מינהל הבטיחות במשרד הכלכלה והתעשייה: "אנחנו שולחים 60-70 מפקחים כל יום ל- 15,000 אתרי בנייה ועוד ו-17,000 מפעלים. כוחנו מוגבל. יש קמפיין מוצלח של המוסד לבטיחות וגהות שמזמין אזרחים לדווח על ליקויים באתרי בנייה ואנחנו מוזנקים כל יום לאתרים. יש לנו שקיפות מלאה ואפשר לראות כל יום אילו צווי בטיחות הוצאנו".

 

עו"ד ישראל אסל, הפורום למניעת תאונות עבודה: "אם ב-2018 חשבנו שמספר המפקחים זו הבעיה, היום הגדלנו את המספר מ-18 ל-80, ואנחנו לא רואים ירידה דרסטית במספר ההרוגים והסיבה היא שאין המשכיות לטיפול בצווים שנפתחו על ידם ואין שום אכיפה פלילית. הקבלנים למדו שלמנהל בטיחות בעבודה אין שיניים והם לא מפחדים לעבוד באתרים למרות שיש צווי בטיחות. הפתרון הוא לבנות תחת מנהל הבטיחות בעבודה מחלקת תביעות עצמאית שתגביר את ההרתעה והאכיפה". 

 

דן ורשבסקי יו"ר איגוד המנופאים: "ענף המנופים הוא ענף שבו ידוע שזכויות העובדים לא נשמרות. אין קבלן אחד שהעובדים שלו מועסקים ישירות, כולם דרך קבלני משנה וכך קל לרמוס את זכויותיהם. הפעם הראשונה שאתם שומעים את השם של הפועל זה אחרי שהוא מת, ואני מבקש שהוועדה תתעסק בצורך והזכויות של הפועלים ולא הקבלנים."

 

איציק מויאל, יו"ר איגוד הבניין בהסתדרות עובדי הבניין והעץ אמר מנגד : "יש כיום שינוי רציני מאוד בהתייחסות לבטיחות העובדים באתרים, לפחות בחברות הגדולות. סגן השר גולן חדור מוטיבציה ולוקח את הדברים ברצינות, אני מברך ומחזק את ידו, מקווה שלא יתייאש בדרך כי את תפוח האדמה הלוהט הזה תמיד זרקו. גם במנהל הבטיחות יש הרבה מה לשפר אבל הוא עשה שינוי והוא עושה את תפקידו. הבעיה כיום היא ברשויות המקומיות שנותנות היתר בנייה ומתעלמות מכל מה שקורה באתר בפועל".​

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright