היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

דוח הפיקוח על הביטוח לשנת 2020

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

פורסם דוח הפיקוח על הביטוח לשנת 2020

 

דוח הפיקוח על הביטוח לשנת 2020

דוח הפיקוח לשנת 2020 כמו בשנה שקדמה מעיד על התמודדות ענף הביטוח עם משבר הקורונה והשלכותיו החברתיות והכלכליות.  הרשות שמה לעמה כיעד לדאוג לביטחונם של החוסכים והמבוטחים ובמיוחד כל מי שנפגע משמעותית מהמשבר, היוצאים לחל"ת והמפוטרים.

 

הרשות מדווחת על צעדים בהם נקטה על מנת להפחית את הפגיעה בהם בתחומי פעילותה. מתוך הבנה של חשיבות שמירת הזכויות לחוסכים שנפגעו עקב המצב – הרשות האריכה את תקופת הביטוח הפנסיוני ושמרה על רמת דמי הניהול למפוטרים והעובדים שהוצאו לחל"ת. למען העצמאים שנפגעו מהמשבר – נקבעו הקלות, לרבות דאגה לפטור ממס לעצמאים שנאלצו למשוך חלק מכספי החיסכון שלהם.

 

בתחומי הביטוח שמה הרשות דגש על שמירת זכויות המבוטח בכך שהבטיחה כי חוזי ביטוח יחודשו באופן אוטומטי וללא עלות, או שיותאמו למצב החדש כמו עמידת הרכב במקום. עוד פעלה הרשות  על מנת לאפשר הקלות ביישוב תביעות סיעוד מרחוק ופרסמה מדד סולידריות של חברות הביטוח, במטרה לשקף לציבור אילו חברות באו לקראת המבוטחים בתקופת משבר הקורונה. כל זה נעשה תוך פיקוח הדוק ויומיומי על יציבות חברות הביטוח ורמת השירות שהן מעניקות ללקוחותיהן.

 

במקביל קידמה הרשות רפורמות משמעותיות הנוגעות לכל אזרח – הרשות אחראית על העתיד הפנסיוני של כלל אזרחי ישראל ואחראית על רוב כספי הציבור במשק, לכך השפעה משמעותית גם על הצמיחה במשק ותפקוד שוק ההון. הרשות אחראית לביטוח הבריאות והסיעוד של אזרחי ישראל, ביטוחי החיים, הנכות ואובדן כושר עבודה, ביטוחי העסקים והרכוש הפרטי – דירות, רכב, ועוד. הרשות אחראית גם לכל פעילות האשראי והפיננסים החוץ בנקאיים (למעט ניירות ערך) ולקידום החדשנות בעולמות הפינטק והאינשורטק.

 

השנה סיימה הרשות משימה יוצאת דופן בכל קנה מידה, כאשר נתנה רישוי לאלפי גופים פיננסים, נותני שירותים פיננסיים, ונותני שירותי מטבע, תוך מתן קדימות לגופים מחוללי תחרות ופינטקים, ותוך סינון השוק מגורמים רבים שפעלו בו תוך עבירות על החוק. חברות אשראי ופינטק חדשות מתווספות מדי יום למעגל הרישוי והרשות פועלת בהליך רישוי גם מול חברות ענק טכנולוגיות המבקשות לפעול בישראל. תחומי הפעילות המשמעותיים, הרבים והמורכבים הללו ממחישים את אחריותה ותפקידה הקריטי של רשות שוק ההון במשק ובמערכת הפיננסית.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright