היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

הצעת חוק הארכת התיישנות

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

תביעות ביטוח

 

הצעת חוק להארכת התיישנות וריבית מיוחדת

 

 

צילום של שעון חול עם צבעים אדום וירוק

ביום 14/11/2021 הונחה על שולחן הכנסת מטעם משרד המשפטים, המשרד לשוויון חברתי הצעת חוק לתיקון חוק חוזה הביטוח כך שהוא ירחיב את הריבית המיוחדת לפי החוק כך שחברות הביטוח יחויבו בריבית מיוחדת גם באותם מקרים בהם נעשה בירור הפניה של המבוטח באמצעות המדור לפניות הציבור של רשות ההון ביטוח וחיסכון והרשות מצאה, כי תגמולים שאינן שנויים במחלוקת לא שולמו בתום לב.

 

הערה: העניין הוא, שסמכויות הפיקוח על הביטוח רחבות יותר ממילא וכבר הוטלו על ידי הפיקוח על הביטוח עיצומים וקנסות על חברות הביטוח וגם ניתנו הכרעות עקרוניות והכרעות רוחביות לגבי מבוטחים שבכלל לא פנו ל\לפיקוח על הביטוח. מד שני הפיקוח אינו מתערב במחלוקת בעניין גובה הנזק, כך שלא יוכל להשית לשלם ריבית עונשית במקרה של חוסר תום לב מד חברת הביטוח בנושא אומדן הנזק שנגרם.

 

כמו כן, מוצע לעדכן את סעיף 31 לחוק חוזה הביטוח שעוסק בתקופת ההתיישנות המקוצרת של תביעה לתגמולי ביטוח העומדת כיום על שלוש שנים לאחר שקרה מקרה הביטוח, למעט ביטוחי חיים, מחלות ואשפוז וסיעודי לגביהם נקבעה תקופת התיישנות של חמש שנים לאחר שקרה מקרה הביטוח.

 

מוצע להאריך את תקופת ההתיישנות הנ"ל כך שככל שהוגשה תלונה לפיקוח על הביטוח,  לא תחלוף תקופת ההתיישנות בטרם חלפה שנה מיום הגשת התלונה, כלומר מוצע להאריך את תקופת ההתיישנות בשנה אחת במקרה של פניה לפיקוח על הביטוח.

 

הערה: העניין הוא שבירור פניה באמצעות הפיקוח אורך בדרך כלל 45 ימים ואם נדרש בירור אצל המבטח 45 ימים נוספים, כך שבכל מקרה מודבר על 90 ימים ולא שנה ובכל מקרה, ניתן ונהוג להאריך את תקופת ההתיישנות בהסכמה בין הצדדים ללא קושי רב.

 


 
 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright