היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

המפקח הטיל קנס על מבטחים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

 

המפקח על הביטוח הטיל קנסות על הפניקס וסוכנות אמנון גור

 

 

המפקח על הביטוח הטיל קנסות על מבטחים

כמו כן הוטל קנס על ירון דוויק, לשעבר ראש אגף ביטוח חיים לשעבר במנורה

 

משרד הפיקוח על הביטוח, הטיל קנסות בסך של כ-  600,000 ₪ על סוכנות ניהול הסדר אמנון גור, על חברת הביטוח הפניקס ועל ראש אגף ביטוח חיים לשעבר במנורה.

 

קנס בגובה של כ- 470,000 ש"ח הוטל על הפניקס חברה לביטוח בע"מ בעקבות ביקורת אבטחת מידע שנערכה בחברה. הביקורת העלתה קיומם של ליקויים משמעותיים באופן בו התמודדה החברה עם סיכוני אבטחת המידע. בביקורת נמצא כי החברה לא ביצעה פעולות מספקות הנדרשות לניהול סיכוני אבטחת מידע כגון, סקרי סיכונים, מבחני חדירה מבוקרים למערכות החברה, סקירת הרשאות, כמו גם ליקויים במנגנוני הגישה המאובטחת מרחוק של סוכנים ועוד. בנוסף, נמצאו ליקויים בתוכנית ההמשכיות העסקית וההערכות לחירום של החברה.

 

קנס בגובה של כ- 41,000 ₪ הוטל על אמנון גור סוכנות לביטוח (2000) בע"מ בעקבות ביקורת בה נחשפו הפרות של חוק הייעוץ הפנסיוני. בין היתר נמצאו ליקויים בהליכי בירור צרכי לקוח ומצבו אגב פעולות ניוד ושינויים בתיקי חיסכון. במקרים מסוימים הסוכנות לא נימקה כלל את המלצותיה בכתב. במקרים אחרים נמסרו ללקוחות מסמכי הנמקה חסרים במידע ובחלקם אף הוצגו נתוני דמי ניהול שגויים.

 

כמו כן, בנוסף לפעולות אחרות שבוצעו בעבר, הוטל קנס בגובה של כ- 90,000 ש"ח על מר ירון דוויק, ראש אגף ביטוח חיים לשעבר במנורה, בעקבות מעורבותו הישירה בפרשת ההלוואות שניתנו ללא בטוחות במנורה. נמצא כי מר דוויק לא פעל בצורה נאותה לווידוא כי ההלוואות עמדו בהוראות החוק ולא פעל להבטיח קיומן של בטוחות מספקות בהלוואות אלו.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright