היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 12/7/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

דולרים עם איור של משקפיים כתב השירות מאפשר לבעליו לאחר שאובחנו כחולים במחלה ממחלות הסרטן לקבל מימון להטסה  עם מלווה לפי בחירת החולה לצורך גיבוש המלצות לתוכנית מותאמת אישית לחולה באחד מבתי החולים של אוניברסיטת הרווארד בבוסטון. הכיסוי לפי כתב השירות, ניתן ללא השתתפות עצמית.

 

עוד על כתב שרות סוכן


פורסם מדד שירות בחיסכון פנסיוני

דורית סלינגר ראשת הרשות המפקחת על שוק ההון ביטוח וחיסכוןהממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "מדד השירות מציע לחוסך מבט ייחודי על השירות שמספקות החברות המנהלות את החיסכון הפנסיוני שלנו. המדד הוא כלי נוסף להגברת התחרות לטובת הצרכן, מאפשר לחוסכים ולמבוטחים לקבל החלטות מושכלות ולממש את זכויותיהם. בנוסף, המדד הוכח כגורם חשוב בשיפור השירות לציבור.

 

עוד על שירות בחיסכון


סוכנות אודי דגן

סוכן הביטוח הבכיר אודי דגןבתחילת יולי 2017 פורסם, כי אודי דגן עוצר את הליך בקשת הרישיון מהפיקוח על הביטוח ושוקל את צעדיו מחדש וכשבוע לאחר מכן פורסם, כי איילון הפסיקה לבטח אופנועים בביטוח חובה. חברת הביטוח איילון הייתה אחת מחברות הביטוח הבודדות אשר שיווקו ביטוח חובה לאופנועים, כאשר סוכן הביטוח אודי דגן הוא הנפגע העיקרי מתוצאות ההחלטה הואיל והוא הצפוי להפסיד פרודוקציה גדולה לטובת הפול.

 

עוד על סוכנות אודי דגן


נהגים חדשים בתאונות קטלניות

נהג צעיר18  שעות נהיגה על הכביש – זה כל הזמן והניסיון שנדרש מבני נוער בכדי לגשת לטסט ולמעשה להפוך לנהגים.  אין ספק, שמספר שעות מועט זה, אינו מספיק בכדי להבין את מורכבות הנהיגה ואת כל הסכנות שאורבות בכביש.


 
עוד על חדשים בקטלניות


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


העליון: ביטוח קבלני מכסה נזקי החלשת משען

פטיש של שופטים

השופט ח' מלצר מהעליון קיבל באופן חלקי את הערעורים על פסיקת המחוזי לגבי אירוע של גלישת קרקע באתר בניה. הטענות הנוגעות לעצם קיומה של ביטוח עבודות קבלניות  והטענות הנוגעות לשיעור הנזקים שנגרמו בגין גלישת הקרקע, נוגעות לקביעות עובדתיות שנקבעו בפסק הדין, הנשענות על עדויות ותצהירים ועל חוות דעת של מומחים בהן ערכאת הערעור איננה מתערבת. נמצא כי אין מקום להתערב בקביעות המחוזי בדבר קיומו של ביטוח קבלני כאשר גבול האחריות לתחילת הביטוח עומד על סך של 480,000 ₪ ולא 450,000 ₪, כפי שנטען ע"י כלל. עוד נקבע, כי הביטוח מכסה נזקי גלישת קרקע.  בהעדר הנוסח המלא של פוליסת הביטוח, ניתן ליישם את הכלל לפיו חוזה ביטוח יפורש ע"י בחינת חובותיו החוקיות של המבוטח.

 עא 7436/12 ‏ כלל חברה לביטוח בע"מ נ' ב.י.מ חברה לבניה בע"מ    6/7/2017  


דחיית טענת מרמה של חברת הביטוח, דחיית התביעה וחיוב בגין נזק שנגרם ע"י חברת הביטוח באחסנת הרכב עד לבירור התביעה

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"השופט הבכיר אלי ספיר מהשלום בת"א דחה את התביעה לפי פוליסת הביטוח אולם קיבל את התביעה נגד חברת הביטוח בגין אחריותה של חברת הביטוח לנזקים שנגרמו לרכב לאחר שקיבלה את הרכב לרשותה עד למועד בירור חבותה. לגבי אירוע התאונה השופט קבע, כי הוא אינו נותן אמון לגרסת המבוטח וקבע, כי המבוטח לא הוכיח את אירוע הביטוח – את אירוע התאונה. עוד קבע השופט, כי כי למרות החשד הכבד, חברת הביטוח לא הצליחה להוכיח את קיום היסוד הראשון של סעיף 25. דהיינו, לא הוכיחה שהמבוטח מסר לה עובדות לא נכונות.  נציין, כי בפס"ד מיום 18/2/2014 של שופטת המחוזי בת"א, ענת ברון ב(ת"א) 2429/01 תא (ת"א) 2429-01 א.ג. אופיר ניהול ושיווק בע"מ נ' מנורה, חויבה חברת הביטוח לפצות המבוטח בגין פעולת חילוץ רשלנית של ספינה בכנרת כאשר הנזק עצמו נמצא כנזק שאינו מבוטח.(על איתור פסיקת המחוזי - תודה מיוחדת לעו"ד ארתור בלאייר)

 

ת"א 59484-05-13 טאהא נ' שלמה חברה לביטוח בע"מ 6/7/2017


פיצוי בגין רצפה רטובה באולם אירועים והשתתפות עצמית

 

שטרות כסף עם מספרייםשופטת  השלום בקריות לובנה שלאעטה חלאילה פסקה לטובת הנפגעת פיצוי בסך של 17,000 ש"ח נטו עקב תאונה בה היתה מעורבת עת החליקה כתוצאה מרצפה רטובה בשירותי הנשים באולם אירועים. עפ"י הגישה הרווחת בפסיקה, ולאור הוראות לחוק חוזה ביטוח, המבטח חב כלפי הצד שלישי בתשלום הפיצוי שמעבר לסכום ההשתתפות העצמית. ראו חבות המבטח בנזק וסכום ההשתתפות העצמית. ניזוק המבקש לקבל פיצוי ישירות מהמבטח של המזיק, מכפיף עצמו לטענות שיש בכוחו של המבטח להעלות נגד המבוטח ובהן טענה להשתתפות עצמית והכל אם אין בפוליסה סייג כלשהו בנושא.

 

ת"א 51377-05-16 פלוני נ' מוחמד נימר ומנורה חברה לביטוח 5/7/2017


לחדשות קודמות

רשלנות תורמת בצומת לא מרומזר

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"

הרשמת הבכירה גילה ספרא - ברנע מבית משפט לתביעות קטנות בחיפה, פסקה בתביעת הפרשים, לאחר שחברת הביטוח שילמה לתובע פיצוי חלקי, בגין ביטוח צד ג' של הנתבע תוך הפחתה של 20% מהפיצוי בטענת רשלנות תורמת בצומת לא מרומזר. נקבע, כי חברת הביטוח שילמה לתובע את הסכום, התואם את חלוקת האחריות בין הנהגים, בנסיבות שתוארו, ונדחתה התביעה לתשלום נוסף.

ת"ק 1670-11-16 חלבי נ' איילון        6/7/2017


שלוש תביעות בגין שריפה בבית מגורים

בית מגוריםהשופטת מרים אילני מהשלום בירושלים פסקה בשלוש תביעות שאוחדו, לפיצוי בגין נזקים שנגרמו עקב שריפה שפרצה בבניין מגורים וקיבלה את התביעות באופן חלקי. בהתאם ' לפוליסה התקנית, "דירה" מוגדרת לרבות כל הצמוד אליה.  לנוכח העובדה כי לפי הרישום במרשם המקרקעין,  המחסן צמוד לדירה, ומשלא הוכח כי הנתבעת בקשה שלא להכלילו במסגרת הפוליסה, מסקנת הדברים היא כי  הפוליסה חלה גם על המחסן. עלה בידי הצד השלישי להוכיח כי המחסן שימש בפועל, בתקופה שבה אירעה השריפה, למגורים. לנוכח עדות הסוכן לפיה לו הוא היה יודע כי המחסן משמש למגורים, הוא היה מגדיל את דמי הביטוח,  לא ניתן לומר כי מבטח סביר לא היה מתקשר בחוזה לו היה יודע על השינוי. בנסיבות אלו מגדל תשלם סכום מופחת בשיעור יחסי לדמי הביטוח ששולמו בפועל.

ת"א 29903-06-12 דוד ואח' נ' קריסטל ואח', תא"מ 32619-10-13 חיים נ' קריסטל ואח', תא"מ 494-06-13 הראל חברה לביטוח בע"מ נ' קריסטל ואח' 6/7/2017


תביעה בגין הפרשי ביטוח, נקבע, כי חברת הביטוח אחראית ולא סוכן הביטוח

  

שטרות כסף עם מספרייםהשופט עמית פרייז מבית משפט לתביעות קטנות בנתניה, קבע כי סוכנות הביטוח אינה גוף משפטי ועל כן יש למחוק אותה מכתב התביעה, כמו כן נקבע, כי סוכן הביטוח אינו אחראי להחזר הפרמיה שמגיעה למבוטח, אלא רק חברת הביטוח. לענין ההחזרים בגין ביטולי חוזי הביטוח,  המבוטחים  זכאים לקבל את מלוא הסכומים הנובעים מביטולים אלה, כאשר לא קיבלו עד כה כל סכום כסף מצד מי מהנתבעים. זכות זו הינה כלפי חברת הביטוח בלבד, שהרי לה שולמו כספי הביטוחים. אולם, לא ניתן לדעת האם האומדן שביצעו המבוטחים לעניין זה בכתב התביעה הינו נכון. מנגד, לא הוצע כל אומדן חלופי על ידי חברת הביטוח, ש עמדתה היתה כי ביצעה קיזוז כדין, אך טענה זו נדחתה על ידי השופט.

 

ת"ק 34821-10-16 בירן ואח' נ' גולדמן ואח' 4/7/2017


בריטניה: סיכול של 2,400 הונאות ביטוח במהלך 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


כיסוי צד ג' בביטוח מבנה דירה בלבד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האירוע במפעל רותם אמפרט ישראל - כסדנה לביטוחי אחריות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצעת ביטוח שלא צורפה לפוליסה - לא רק חובת הגילוי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - ויקטימולוגיה של הענף כתבה רביעית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אישור קיום ביטוחים אינו מחייב הפעלת הביטוח ע"י המבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טעויות שגורות ביחס לביטוח דירות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סוגיית ביטוח אובדן שכר דירה בדירות במגדלים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האבסורד של כחלון: הוזלת חובה לדו גלגלי, לא תועיל לחסרי רישיון נהיגה  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לא בכל המקרים ידיעת סוכן על תביעה מהווה ידיעת המבטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - כתבה שלישית - כוחה של בורות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרוש אתר ביטוח לכל סוכן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בעקבות תיק פולק: על רגולציה ומיגון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פרמטר גיאוגרפי בקביעת גבול אחריות בצד ג' בביטוחי פרט - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חבות המבטח בנזק וסכום ההשתתפות העצמית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רובוטים בעלי יכולת לימוד עצמי ושימוש בדואר אלקטרוני - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


משקפי שמש מצילי חיים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חיוב רוכשי דירות יוקרה בביטוח תכולת דירתם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright