ביטוח -  "מרכז מידע על ביטוח"

 

 עודכן ביום: 8/3/2009

 

 

 

 

 

חדשות הביטוח

                                 

 

    כתבות ומאמרים

ביטוח אובדן כושר עבודה - המדריך מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נוסח  מעניין של סעיף ביטול - טיפ השבוע בלעדי לאתר


מהו ותק נהיגה - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


וינר שושנה נגד ביטוח ישיר - שיעור בביטוח דירה - כתבת השבוע, של קטיה שורצמן


בכתבה "עשה ואל תעשה באתרי סוכנים - נוספה המלצה להיזהר מהתקשרות עם גורמים חסרי ניסיון.


כאשר מבטחי המשנה מפסידים - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


נגד טופס סטנדרטי של אישורי ביטוח - כתבת השבוע, של קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בעד טופס סטנדרטי של אישורי ביטוח - מאת יועץ, השמאי והסוכן רפי יוספזון


אפשרות לבטח לפי תנאי ביט 2008 - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


מהם תנאי ביט - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


השוואה בין ביטוח חיים לביטוח תאונות אישיות - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


עלות השיתוף בביטוח - השטח האפור אפל - טיפ השבוע בלעדי לאתר


ביטוח חסר - המדריך - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


ויתור בין נהגים, העוקץ החוקי - טיפ השבוע בלעדי לאתר


עשה ואל תעשה באתרי האינטרנט של הסוכנים - כתבת השבוע, בלעדי לאתר

 


מדוע חשוב לערוך ביטוח ע"י היזם - טיפ השבוע בלעדי לאתר


נזקי טבע - המדריך -  כתבת השבוע, בלעדי לאתר


השתתפות עצמית  באחוזים - מהנזק או מהסכום העומד לתשלום? - טיפ השבוע בלעדי לאתר


 

 

    ארועים וספרים

הכנס ה- III של מבטחי משנה בישראל Third Tel-Aviv Re – 2009

ת"א רי 2009הכנס יתקיים בין התאריכים 15-19 יוני, 2009 במלון "דן", תל-אביב. ערב גאלה יתקיים ביום  15.6.2009 בטראסק נמל תל-אביב, בחסות "אגוד חברות הביטוח בישראל", "התאחדות החברות לביטוח חיים בע"מ" והמפקח על הביטוח.

   


יצא לאור ספרו של עו"ד ירון אליאס, "דיני ביטוח" דיני ביטוח ירון אליאס - מהדורת 2009

המהדורה החדשה של הספר, יצאה לאור בתחילת 2009 והיא כוללת שני כרכים (בסה"כ כ 2,000 עמוד!). במהדורה החדשה נוספו פרקים שלא נכללו במהדורה הקודמת כמו ביטוחים קבוצתיים ("קולקטיבים"), אמצעי מיגון, חובת הנמקה ועוד. מרבית הפרקים שהיו קיימים שוכתבו מחדש והורחבו.

 

לפרטים נוספים ולמבצע


 

כנס ביטוחיים 2009 של לשכת סוכני הביטוח התקיים בתחילת חודש מרץ

 

כנס ביטוח ופינסיםכנס ביטוחיים של לשכת סוכני הביטוח יתקיים באילת בתחילת חודש מרץ 2009 מה1 עד ה- 5 בחודש. לפי מידע שנמסר מלשכת סוכני הביטוח, כ1,400 סוכני ביטוח נרשמו לכנס. בין הנושאים שיעמדו על הפרק, ניוד כספי החיסכון הפנסיוני וכניסת הבנקים לייעוץ בתחום החיסכון ארוך הטווח.

 

 

 

    פסיקה וחוזרים

תביעה שלא לפי חוק הפלת"ד אינה מוגבלת

תביעת נזיקין בשל פגיעת גוף אינה מוגבלתפקודת הנזיקין אינה מגבילה את הפיצויים לפי הסייגים הקבועים בחוק הפלת"ד. מבטח רכבו של הנתבע, אמור לקחת אפשרות זו בחשבון הסיכונים.

כך קבע  בית המשפט המחוזי בחיפה בת"א 122-05 שליסל ואח' נ' אלנסארה אנואר ואח' . פסק הדין ניתן  ביום 19/2/2009 על ידי: כב' השופטת ב. גילאור, נשיאה

נקבע, כי לא ניתן להגביל את סכום התביעה של נפגע באונת דרכים שאינו מבוטח בביטוח חובה לתקרת הפיצויים הקבועה בחוק הפלת"ד למרות שהגבלה כזו הוצעה בעבר אך הושמטה מהנוסח  הסופי של החוק.מבוטח נפגע בתאונת דרכים שהוכרה כתאונת עבודה ע"י המוסד לביטוח לאומי בעת שעשה שימוש באופנוע שלא היה מבוטח בביטוח רכב חובה. התביעה הוגשה לפי פקודת הנזיקין כנגד הפוגע ומבטחו בביטוח רכב חובה. חברת הביטוח טענה להיעדר עילה בשל  עקרון "ייחוד העילה" הקבוע בסעיף 8 לחוק הפלת”ד, המונע  תביעה לפי פקודת הנזיקין בשל העדר ביטוח חובה תקף בזמן התאונה לשימוש באופנוע. בית המשפט, כאמור, לא קיבל את עמדת המבטחת.

 


פורסם חוזר שערוך השקעה בנכס חוב לא סחיר  - הוראת שעה

שיערוך השקעה בנכס חוב לא סחיר

מטרת החוזר, שערוך השקעה בנכס חוב לא סחיר - הוראת שעה, לאפשר למשקיע מוסדי לשערך השקעה בנכס חוב לא סחיר בהתאם לתקינה בינלאומית.

החוזר החתום ע"י ידין ענתבי, המפקח על הביטוח, חל מיום 1 בינואר 2009 על כל המשקיעים המוסדיים בישראל לגבי השקעות בנכסי חוב לא סחירים אשר הועמדו ממועד התחילה ועד ליום 31 בדצמבר 2009. שערוך נכס חוב לא סחיר לפי מרווח סיכון ומנגנון שערוך שוטף ייעשה על ידי משקיע מוסדי המנהל היקף נכסים העולה על 12 מיליארד ש"ח או מוסדיים אחרים אשר השתתפו במסגרת של קונסורציום בראשות משקיע מוסדי כאמור או אשר מסתמכים על אופן השערוך של משקיע מוסדי כאמור

מטרת החוזר: לאפשר למשקיע מוסדי לשערך השקעה בנכס חוב לא סחיר, שבוצעה החל ממועד תחילתה, בהתאם למרווח סיכון ומנגנון שערוך שוטף אשר נקבע על ידו או לחלופין לסווג אותה בקבוצת "הלוואות וחייבים" כמוגדר בתקינה הבינלאומית

 

 


תביעת תחלוף כנגד חברת שמירה

תביעת תחלוף נגד חברת שמירההשופטת  בלהה טולקובסקי מבית המשפט השלום תל אביב-יפו קיבלה את התביעה וקבעה, בין היתר, כי אחריותן של חברות השמירה היא בשיעור 80% מהסכום ששולם על ידי המבטח למבוטח. 

פסק הדין ניתן ביום 5/3/2009 בת"א  010758/05 מגדל חברה לבטוח בע"מ נגד מוקד 99 בע"מ - שירותי שמירה ואבטחה וחברת "השמירה" בע"מ 

 


    חדשות

יונל כהן - יתכן שחלק מחברות הביטוח ייעלמו בשל כשלי ניהול 

יונל כהן, מנכ"ל מגדלבאתר האינטרנט של עיתון מעריב – NRG, מתפרסמת כתבה הסוקרת את דבריו של יונל כהן, מנכ"ל מגדל בכנס לשכת סוכני הביטוח שנערך בשבוע החולף באילת. יונל כהן, מאר, כי : "לא אתפלא אם חברה טובה מאוד תשרוד את המשבר, אבל אם לבעלים שלה נוצרה בעיה בהשקעות אחרות - החברה תיבלע" .


שלמה חברה לביטוח מאריכה את המבצע "פוגעים בול (פעמיים)"

שלמה חברה לביטוחלקוח, שירכוש פוליסת ביטוח דירה לשנה, יקבל חודש נוסף במתנה ויבוטח לתקופה של 13 חודשים.לסוכן הביטוח יוענק בונוס באמצעות תוספת של 7.5% עמלה מהברוטו.

לאור הצלחת המבצע שהחל בחודש פברואר והביקוש הרחב מסוכני הביטוח, שלמה חברה לביטוח, מקבוצת שלמה Sixt, החליטה להאריך את המבצע "פוגעים בול (פעמיים)", שנערך בחודש פברואר לרגל חגיגות השנה להקמתה.

 

 


מרב ארלוזרוב בדה מרקר: הפיקוח אינו צופה בעיה בהון החברות לסוף 2008

מרב ארלוזרוב עיתונאית כלכלה בכירה "דה מרקר"לפי הכתבה, המציגה טבלה של ההון שהוזרם ע"י המבטחים בסוף 2008, הפיקוח על הביטוח בישראל מודאג יותר מרעידת אדמה מאשר מהשפעת המשבר על יציבות המבטחים

 


רון שטיין מ"גלובס" - בכירי ענף הביטוח על המשבר

כתבה של רון שטיין בגלובסהכתב הכלכלי הבכיר, רון שטיין מציין, בכתבה המתפרסת באתר "גלובס", כי "סוגיית ההון הנדרש מחברות הביטוח לא העסיקה רק את שפי וטלמון, ובמקרה הזה אולי לצערם. המפקח על הביטוח ענתבי אמר בכנס, כי מאז ספטמבר האחרון הוזרם לחברות הביטוח הון מצרפי של 1.4 מיליארד שקל. הוא הוסיף באותה נשימה כי "בכל הקשור לדרישות ההון, אין אנו מתכוונים 'להיות נחמדים'."


פורסמה טיוטה לתקנות חובת ביטוח שרותי שמירה

טיוטת תקנות חובת שמירהלפי ההצעה, לא יינתן רישיון למשרד שירותי שמירה או ארגון שירותי שמירה, אלא למי שהפקיד ערבות בנקאית או ערובה מתאימה או ביטח עצמו.  באתר אינטרנט של משרד המשפטים פורסמה ביום 4/3/2009  טיוטה ראשונית (אשר אינה כוללת עדיין את כלל ההערות וההתייחסויות של הגורמים הממשלתיים והחוץ ממשלתיים הרלבנטיים)  של נוסח מוצע לתקנות חוקרים פרטיים ושירותי שמירה (ערבות בנקאית, ערובה אחרת וביטוח), התשס"ט  2009.  

 


מכירת תכשיטים ואתר חדש של מעצב התכשיטים ואיש הביטוח לשעבר, בני פרי-זן.

אתר הבית של מעצב התכשיטים בני פרי-זןאיש הביטוח הבכיר, בני פרי-זן הוא מעצב מחונן המפסל טבעת בעיצוב בני פרי-זןאת תכשיטי הזהב המשובצים באבנים יקרות בכישרון יוצא דופן. המכירה תתקיים בביתו של בני פרי-זן בערב חג הפסח:

ביום שישי 3/4/09   בין 10:00 ועד 18:00

וביום שבת 4/4/09   בין  10:00 ועד 18:00

ניתן לתאם רכישה לפי הטלפון של בני  פרי-זן 0544-975066

 


 

חדשות ביטוח קודמות

 


כל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" ©Copyright