עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 21/2/2009

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2009

 

כאשר מבטחי המשנה מפסידים

 

המשבר הכלכלי שפקד את העולם בשלהי 2008, לא פסח, כידוע על עולם הביטוח. הדיווחים בעיתונות מורים גם על הפסדים כבדים (או לפחות ירידה ברווחים) שנגרמו למבטחי משנה.

 

התוצאה הצפויה לשוק הביטוח היא הקשחה בתנאי ומחירי המבטחים המקומיים בכל הקשור בקבלה/חידוש של פוליסות ביטוח מצד אחד והקפדה יתרה על קיום התנאים בכל הקשור בסילוק תביעות מצד שני.

 

הסיכונים העומדים בפני המבוטחים - הם: אי עמידה בתנאי מיגון והבטיחות דבר העשוי לסכן את המגיע להם לפי הפוליסות. הפיתרון הוא הקפדה מיוחדת על קיום התנאים ובחירת מבטח גם לפי התנאים המוקדמים לכיסוי ולא רק לפי גובה הפרמיה כאשר כדאי לפעמים לשלם קצת יותר פרמיה למבטח הדורש תנאים יותר נוחים. בעסקים גדולים יותר, סביר להניח שנראה יותר ויותר סעיפים המאפשרים למבוטחים פניה ישירה למבטח המשנה.

 

כמו כן, קיימת סכנה נוספת, באותם המקרים שבהם המבטח לא העביר את כל המידע למבטח המשנה ואז סביר לראות סחבת בטיפול בתביעות תוך ניסיון לדחות תביעה האמורה להיות מבוטחת לפי הפוליסה שהוצאה למבוטח ולנסות להתפשר עם המבוטח בסכומים הנמוכים בהרבה מהסכום המבוטח. הפתרון במקרה הנדון, יהיה קרוב לודאי, שכירת שירותים של יועץ לניהול סיכונים ותביעות, עורכי דין המתמחים בתביעות כנגד מבטחים ופניה לפיקוח על הביטוח מבלי להתמהמה יתר על המידה ולהמתין לתשובותיהם של השמאים מטעם המבטחים והסוכנים.

 

הסיכונים העומדים בפני המבטחים - אי מסירת מידע מלא למבטחי המשנה (אם מתוך שכחה או על מנת לעמוד בתחרות מול המבטחים האחרים), דבר העשוי להביא להיעדר כיסוי של ביטוח משנה ביום קרות המקרה. הפתרון הוא כמובן הקפדה על מסירת כל הנתונים למבטח המשנה גם במחיר של אובדן עסקים ובמקביל לשקוד על פיתוח תוכניות ביטוח חדשות שאינן תלויות בביטוח משנה הנכנס לעובי הקורה בכל פוליסה ופוליסה בנפרד.

 

 

בברכה,

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

 

 

 

 


 

 

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright