היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח במיתון

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

סכומי ביטוח ופרמיה בתקופת המיתון

מאת קטיה שורצמן, יועצת לניהול תביעות וניהול סיכונים בביטוח כללי ומנהלת אתרי אינטרנט

 

 

צילום אילוסטרציה של שטרו כסף ומספריים

לאור הגזירות הכלכליות העומדות בפתח בשלהי חודש יולי 2012, סביר להניח, שמצבו הכלכלי של מעמד הביניים במדינת ישראל אינו עומד להשתפר, אלא להיפך, ועל כן סביר להניח, כי המצב הכלכלי יחייב את המבוטחים בהיערכות מחודשת ובמקום לקום בוקר אחד ולאור מצב חשבון הבנק לבטל ביטוחים חשובים שקיומם עשוי להתגלות כחיוני דווקא בתקופה של מצוקה כלכלית, מן הראוי להקדיש לנושא מחשבה מראש ולהיות ערוכים מבעוד מועד לבאות ולבדוק כיצד ניתן ליעל ולשפר את המטריה הביטוחית בד בבד עם הגדלת החיסכון בכל הקשור בעלויות הביטוח.

 

בעניין זה, חשוב לזכור את הכלל הראשון:

כל עוד לא מדובר בהחלפת תוכנית ביטוח – אפשר ורצוי לבדוק ולשנות את הביטוח במהלך תקופת הביטוח עוד לפני מועד החידוש

 

למשל – מבוטח ב ביטוח דירה שאינו מחזיק בתכשיטים ובשעונים יקרים, יכול לוותר בכל עת במהלך תקופת הביטוח על ביטוח של תכשיטים בכיסוי מסוג "כל הסיכונים" ולקבל בשל כך את ההנחה בפרמיה.

 

הנחה בפרמיה בביטוח דירה ורכוש אחר במהלך תקופת הביטוח וללא כל קשר לחידוש הביטוח ניתן לקבל גם במקרה של:

 

א.      הגדלת השתתפות עצמית.

ב.      הקטנת סכום הביטוח – היכולה להיעשות כאשר מחליטים לבטח את הרכוש לפי ערכו כמשומש ולא כחדש (ויתור על ביטוח לפי "ערך כינון"), סגירת סניפים או גם הקטנת מלאי וירידה בערכי הרכוש בשל תנאי שוק.

 

דרך טובה לחסוך בהוצאות ביטוח בעבור מלאי עסקי, היא חתימת הסכם קונסיגנציה (משגור) עם היצרן. אם דבר זה אכן מתאפשר, אזי לפי ההסכם עם היצרן, בעל העסק אינו אחראי לכל נזק שהוא למלאי הנמצא אצלו למכירה בתנאי קונסיגנציה והיצרן נדרש לבטח את הרכוש בביטוח הכולל ויתור על תחלוף לטובת בעל העסק. גם עניין זה, ככל שהוא נעשה במהלך תקופת הביטוח מאפשר הקטנת סכום הביטוח לפני תום תקופת הביטוח וללא כל קשר לחידושו.

 

חיסכון נוסף יכול להיות מושג, כאשר המבוטח מגלה, שאינו עומד בצפי התחזית לרווחים במהלך תקופת הביטוח מה שמאפשר להקטין את סכום הביטוח לפי הפוליסה לביטוח אובדן רווחים ולקבל מחברת הביטוח פרמיה מוחזרת.

 

חיסכון מסוים יכול להתקבל גם במקרה של פיטורי עובדים והתאמת ביטוח אחריות מעבידים למספר המצומצם יותר של העובדים לאחר הפיטורין.

 

גם פוליסות לביטוח אחריות המוצר ולביטוח אחריות מקצועית אשר הפרמיה בהן מבוססת על המחזור העסקי של המבוטח, יכולות לתרום לחיסכון בפרמיה בעקבות הקטנה של מחזור העסקים הנקוב בפוליסה למחזור בפועל ובכך לתרום להחזרי פרמיה לקופת המבוטח.

 

התאמת הביטוח לצרכים ולמצבו של המבוטח ובכל לחסוך בסכומי כסף נכבדים, יכולה להיעשות במהלך תקופת הביטוח וטוב שכך תיעשה.

 

גם החלפת תוכנית הביטוח במהלך תקופת הביטוח אפשרית כאשר לוקחים בחשבון את החיסכון לפי התוכנית החדשה המוצעת לעומת ההפסד בפרמיה בשל ביטול התוכנית הקיימת עקב חיוב המבוטח בפרמיה לפי תקופה קצרה.

 

החיסכון הגדול יותר, אמור להיות מושג בעת חידוש הביטוח, כאשר קיימת אפשרות להחליף תוכנית ביטוח, דבר אותו מוצע לעשות רק לאחר הכנה של תוכנית ביטוח התואמת את הצרכים החדשים ואפשרויות התשלום של המבוטח לאור המצב הכלכלי הרגיש.

 

במקרה זה, חשוב לערוך את סקר המחירים בתוך חודש ימים לפני חידוש הביטוח ולתת למבטח הקיים "זכות סירוב ראשונית" על מנת שיוכל להשוות מחירים להצעות המתחרים.

 

מניסיוני, כבר היו מקרים שמבוטחים קיבלו בעקבות פניה למבטח הקיים לאחר סקר מחירים שערכו את ההצעה הזולה והמתאימה להם ביותר. וכל זאת כמובן בתנאי שהמבוטח שבע רצון מטיפולו של סוכן הביטוח והשירות אותו הוא מקבל באמצעות המבטח הקיים.

 

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright