היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

חדשות הביטוח ליום 8/3/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

עדכון חוזר הצירוף

עדכון חוזר הצרוף ממרץ 2017חברת ביטוח לא תצרף מבוטח לפוליסת פרט המעניקה פיצוי, כאשר למבוטח קיימת פוליסה אחרת המעניקה פיצוי עבור מקרה ביטוח דומה אצל אותה חברה ללא קבלת אישור המבוטח בתנאים המפורטים בחוזר.

 

עוד על עדכון חוזר צירוף


2 נהגות הרוגות

נהגת צילום אילוסטרציה של "אור ירוק"על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מתוך 46 נהגים שנהרגו בתאונות דרכים בערים בישראל בשנת 2016, רק שתיים היו נשים – 4% בלבד. הרב המוחלט של הנהגים שנהרגו בתאונות דרכים, היו גברים. גם מספר הנהגים שנפגעו בתאונות דרכים היה גבוה בשנה החולפת ממספר הנהגות
 

עוד על 2 נהגות הרוגות


ניסוי הבית החכם

מערכת של בית חכםהברוקרים מאמינים כי לטכנולוגיה של הביטוח יכולה להיות השפעה חיובית בהיקף גדול על שוק ביטוח הדירות בתחום כמו ניזקי מים שמהווה מקור לתביעות ביטוח רבות לפי פוליסות הדירה ברחבי המדינה. הניסוי מתנהל בשלושה נכסים מקומיים תוך הפעלה של תרחישים ביתיים שונים שמדמים בריחת מים כדי לקבוע את השימושים השונים של הטכנולוגיה ולבחון כיצד החיישנים ידווחו באופן מהימן בדרך שלא תפריע לאורח החיים של בעלי הבתים.
 

עוד על ניסוי הבית החכם


טיוטת חוזר תומכי מכירה

איור של טלפון עם סמייליהמבטח יקבל בקשת צירוף מסוכן או תומך מכירה שנעשתה על ידי תומך מכירה רק אם צורפה לה הקלטה של שיחת המכירה. לקוח שלא יאשר הצטרפות כאמור לא יצורף לביטוח. לקוח שצורף לביטוח על ידי תומך מכירה יהיה רשאי לבטל הצטרפות ולקבל חזרה את הפרמיות ששילם עד שישה חודשים ממועד הצירוף.

 

עוד על טיוטת תומכי מכירה


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


ביטוח חובה לרכב: העליון על שיעור השיפוי שעומד לזכות המל"ל בתביעת תחלוף בגין תאונת דרכים ללא כיסוי לפי חוק הפלת"ד

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובהרוכב קטנוע ללא ביטוח חובה נפגע ע"י נהג ברכב מבוטח בביטוח חובה לרכב בחברת כלל. נקבע, כי התאונה אירעה בשל רשלנותו של נהג הרכב. הפיצוי הושת על הנהג הפוגע ועל חברת הביטוח לפי דיני הנזיקין. השופט י. עמית מהעליון, קבע, כי במקרה הנדון, הואיל והנפגע לא היה "נהג" ברכב מבוטח, שיעור השיפוי של המל"ל מחברת הביטוח עומד על 80% מהסכום ששלום ע"י המל"ל ולא 55% כפי שטענה חברת הביטוח כלל.

ע"א  135/16 המוסד לביטוח לאומי נגד גיורא רוזנטל וכלל חברה לביטוח בע"מ      7/3/17

לפסק הדין המלא


המבטחת אינה יכולה לגבות פרמיה על בסיס תשלום חודשי מוסכם מראש, ולאחר מכן ובדיעבד לשלם תגמולים על בסיס תשלום חודשי יותר נמוך

שטרות כסף

השופט  דאוד מאזן מהשלום בקריות חייב את חברת ביטוח ישיר לפצות מבוטחת בביטוח אובדן כושר לפי הסכום הנקוב בפוליסה מבלי להתחשב במצב התעסוקה של המבוטח במועד האירוע אשר לפי תנאי הפוליסה אפשר לחברת הביטוח לשלם סכומים נמוכים יותר. על המבטח לגלות, להסביר ולוודא שהמבוטח מבין שיעור תגמולי הביטוח וכיצד הוא מחושב. מהשיחות, ניתן ללמוד שלא רק המבוטח או מי מטעמו לא הבין, התרשמתי גם שהנציג המסביר אינו בקיא בשיטת החישוב ומרכיבה, משכך, אין ביכולתו לוודא את הבנת המבוטח לפיצוי ומרכיביו, על כן לא ניתן להחיל את שיטת החישוב המוצעת בידי הנתבעת.

תא (קריות) 1185-02-12  מלכה פטל נ' איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ    2/3/17


מהי תאונת דרכים?

 

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובה

סגנית נשיא השלום בירושלים, השופטת יעל ייטב, קיבלה את תביעה נגד חברת ביטוח וקבעה, כי האירוע שבמהלכו נפגעה התובעת מהווה תאונת דרכים לפי הגדרתה בחוק הפלת"ד. לפיכך אני מקבלת את גרסתה של התובעת וקובעת כי התובעת נפלה ונחבלה בשעה שיצאה מהרכב. בנסיבות שכאלו אין למעשה מחלוקת על כך שמדובר בתאונת דרכים כהגדרתה בחוק הפיצויים.

 

תא (י-ם) 3651-09-14  אסתר אטדגי נ' שירביט חברה לביטוח בע"מ        3/3/2017


 

 

לחדשות קודמות

ברכב נהג מי שגילו נמוך מגיל הנהג הצעיר ביותר הנקוב בפוליסה

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"

ייאמר כי על רקע הנסיבות שהוכחו בפניי, ובשים לב לתצרף העדויות ומארג חקירות הצדדים, באתי לכלל מסקנה כי יש מקום לדחות התביעה בכללותה. שוכנעתי כי התובע מסר פרטים כוזבים הן ביחס לאופן התרחשות התאונה נשוא ההליך דנא והן ביחס לזהות הנהג ברכב אותה עת, וכי התובע היה ער לכך שמדובר בעובדות כוזבות, תוך שעשה כן על מנת להוציא מהנתבעת כספים שלא כדין על יסוד העובדות הבלתי נכונות.

תא (ב"ש) 46935-09-15  סלימאן אלעמור נ' הפניקס הישראלית חברה לביטוח בע"מ               3/3/2017


אחריותה של מועצה מקומית בגין נזק שנגרם על ידי מדרגות משובשות

צילם אילוסטרציה של מדרגות משובשוץהשופטת רויטל באום מהשלום בחיפה קיבלה תביעה לפיצויים בגין נזק גוף שנגרם לתובעת עת מעדה ונפלה על גרם מדרגות משובש, המוביל לים באזור ראש הנקרה, בשטחה של מועצה אזורית מטה אשר. הואיל והמדרגות כבר קיימות במקום (ואין מדובר בבנייה של מדרגות חדשות, דבר אשר עשוי לפגוע בטבע ועל כן כנראה דרוש אישור רט"ג), ומשניתן לראות בעין כי הן משובשות, ונוכח חובתה של המועצה לתקן מפגעים בשטחה ולדאוג כי הדרכים בהם הולכים הולכי רגל בשיטחה לא יסכנו את הולכי הרגל, לא יכול להיות עוד חולק בדבר חובתה של המועצה לבצע את התיקון.          

ת"א 39325-01-14 לסקי נ' אגודה שיתופית חקלאית ואח'      1/3/2017


היקף הכיסוי הביטוחי לפי פוליסה סיעודית

שטרות כסףסגן נשיאת השלום בבאר שבע, השופט עידו רוזין קיבל את תביעתו של מבוטח בן 98 שנים,נגד חברת ביטוח וחייב אותה לשלם תגמולי ביטוח לפי פוליסה לביטוח סיעודי. חברת הביטוח חויבה לשלם בעבור: הוצאות שכרה של המטפלת ותנאים סוציאליים הנלווים להעסקתה, בכפוף להמצאת קבלות, הוצאות בגין חיתולים ובדיקות רפואיות וטיפולים בכפוף להמצאת קבלות, החזר הוצאות בגין מכשיר שמיעה ובדיקות שמיעה בכפוף להצגת אישור רפואי ממנו על החמרה במצב השמיעה ובכפוף להמצאת קבלה, החזר הוצאות בגין רכישת משקפיים ובדיקות עיניים ובכפוף להמצאת קבלות, החזר הוצאות נסיעה עבור צרכים רפואיים בכפוף להוראות שנקבעו במסגרת פסק הדין, החזר בגין תרופות וטיפולים רפואיים בכפוף להגשת קבלות או דו"ח רבעוני שמתעד את הסכומים ששולמו בפועל. כל התשלומים לא יעלו על סכום של 11,093 לכל חודש.

ת"ק 17753-10-16 גולדשטיין נ' הפניקס חברה לביטוח בע"מ    ‏2/3/2017

מעודכן גם יכול להיות מסוכן  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מינוי מומחה מטעם בית הדין במקרים של מחלות מקצוע - כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר


האם הפיקוח רשאי להשעות מתפקידו מנהל תביעות?  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קריסת מנופים - היה או לא היה ביטוח? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אחריות המדינה והפיקוח על הביטוח בנזיקין - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


יחימוביץ - על כנפי הבורות לראשות ההסתדרות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב וביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חובת הסוכן להודיע למבוטח על פקיעת הביטוח - טיפ השבוע בלעדי לאתר.


ביטוח סייבר לפי פוליסת דירה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חוק פנסיה חובה לעצמאים אינו מחייב ביטוח ריסק ואובדן כושר - טיפ השבוע בלעדי לאתר.


חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות והביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הערכת סיכוי להצלחת תביעה בבית משפט - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


שיתוף המבוטח בתביעת תחלוף אינטרס המבטח  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


זהירות נזק ראשון... - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הונאות בשיווק ביטוח סיעודי בארה"ב - כתבת השבוע


ביטוח של מספר דירות בפוליסה אחת - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אחריות הסוכן והמבטח בהעברת ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מידע שווה זהב בשירות ההתראות של גוגל  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright