היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 7/6/2019

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

תקציר הפסיקה בעליוןבפועל יישום זכויות המבטח לעניין פיצוי יחסי או פטור מלא אינו פשוט לאור הלכת סלוצקי לפיה על חברת הביטוח להוכיח כי מבטח סביר לא היה מתקשר במצב הנצון באותו סוג ביטוח ובמקרה של דמי ביטוח גבוהים יותר עליה להוכיח את דמי הביטוח אותם היתה גובה במקרה הנדון.


עוד על נהג צעיר החמרת סיכון


פורסם מדד שירות החברות ל 2018

מדד שירות החברות לשנת 2018אציין את חסרונם של שני מדדים חשובים לא פחות ממד השירות והם מדד המוצר הביטוח ומדד השירות של סוכני הביטוח. בשיקול אם לבחור בתוכנית ביטוח כזו או אחרת, חשוב שהלקוח (המבוטח) ידע ויכיר את ההבדל שבין מוצרי הביטוח השונים בנוסף למדד השירות
 

עוד על מדד השירות ל 2018


יו"ר חדש לאיילון, אהרון פוגל, רחמני ניצח, כצפוי,

רישום של אהרון פוגל היו"ר החדש של איילוןפוגל מחבר הספר "התנור והחמאה" על כלכלת ישראל. מתוך הספר, משפט קצר שיכול להעיד על החשיבה מחוץ לקופסה של פוגל: "את השיעור הראשון בכלכלה קיבלתי מאבא שלי. הוא שאל אותי בילדותי אם אני יודע איך עושים חמאה מתנור. מובן שלא ידעתי, והוא אמר, "זה פשוט. מוכרים את התנור וקונים חמאה."
 

עוד על יו"ר איילון, רחמני ניצח


ידיעון על ביטוח קנאביס

צמח קאנביסוידע הוא כוח, מריחואנה היא עסק גדול עם שפע של הזדמנויות. שימוש לצורך בילוי הוא חוקי בתריסר מדינות, שימוש תרופתי ב -33 מדינות נוספות, ומעריכים, כי תעשיית קנביס נמצאת בדרכה להפוך לענף בהיקף של 57 מיליארד דולר תוך פחות מ -10 שנים.


עוד על ידיעון ביטוח קנאביס


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


לחדשות קודמות

חובת המבוטח להודיע לחברת הביטוח על פיצוי מצד ג' במקרה של נזק

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכוש אביב שרון שופט השלום בכפר סבא קיבל את תביעתה של חברת ביטוח נגד מבוטח בשל פגיעתו בזכות התחלוף של חברת הביטוח בחתימה על הסכם עם צד ג' שפגע בזכותה של חברת הביטוח לבצע תחלוף כנגדו. "על פי סעיף 62 לחוק מבוטח שקיבל פיצוי כספי מצד ג'-הפוגע בשל נזק ישיר שנגרם לרכבו בתאונת דרכים, המכוסה בפוליסת הביטוח, ורכבו תוקן על ידי המבטח, בהתאם לתנאי הפוליסה והוא פוצה בגין הנזק על ידי המבטח, עליו להעביר את כספי הפיצוי שקיבל מצד ג' למבטח, וזאת על מנת שלא יצא שהמבוטח מפוצה פעמיים בגין אותו נזק".          

תא"מ 51729-08-18 איילון  נ' צרפתי ואח' 28/5/19


המבוטח לא הוכיח כי הנזק מכוסה לפי הפוליסה

 

פטיש שופטיםהרשמת הבכירה  ציפי כהן אביטן מבית משפט לתביעות קטנות באשקלון דחתה תביעה של מבוטח נגד חברת ביטוח בשל נזקי אש ג בחנות. " עפ"י הפוליסה, שריפתם של מכשירים חשמליים כתוצאה מקצר חשמלי אינו בגדר הסיכון המבוטח גם אם נלווה לקצר עשן, שהרי הנזק למכשירים החשמליים אינו תוצאה מהאש שהתפשטה אלא הקצר החשמלי ונפילת המתח הם הסיבה לנזק שנגרם למכשירי החשמל. על מנת שניתן יהיה לקבוע כי לא חל הסייג המסיר את הכיסוי הבטוחי, היה על התובע להצביע על קשר סיבתי בין האש לבין הנזק."

 

ת"ק 59437-11-18 עמר נ' הפניקס  30/5/2019


אין אחריות אוטומטית של מעביד לתאונת עבודה

פטיש שופטיםאידית קליימן-בלק שופטת השלום בתל אביב – יפו דחתה תביעה של עובד כלפי מעביד בגין תאונת עבודה. " להווי ידוע כי בתביעת נזקי גוף אשר עילתה פקודת הנזיקין, לא מספיק להוכיח התרחשותה של נפילה, החלקה או מעידה במקום העבודה, כדי לחייב ברשלנות את המעסיק אשר בשטחו או בחצריו ארעה הנפילה. יש צורך לעבור משוכה נוספת ולהוכיח קיומה של התרשלות המעביד בקשר סיבתי לתאונה. משוכה זו לא צלח התובע לעבור. מצב זה שונה מתביעה להכרת בתאונה כתאונת עבודה בענף נפגעי עבודה במל"ל, או אז לא נבחנת כלל שאלת החבות, אלא רק עצם קרות התאונה בעבודה והקשר הסיבתי בינה לבין הפגיעה, מה שאין ספק כי מתקיים בענייננו, ואולם כאמור אין בכך סגי."

ת"א 55918-07-13 מולה נ' בית הרכב אמין בע"מ 30/5/2019

 


הוכחה על הפסדים בתביעת ביטוח

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושאמיר דהאן שופט בית משפט לעניינים מקומיים במעלה אדומים בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות, קיבל תביעה קטנה של מבוטח שעניינה נזקי רכוש וממון שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים  בין רכב התובע לאוטובוס שמבוטח אצל הנתבעת. "בית המשפט מצא שהתובע הרים את נטל ההוכחה המוטל עליו להוכחת נזקיו. התובע הגיש דוחות כספיים שתמכו בטענותיו וכן עמדו בחקירה נגדית של יועצת המס מטעמו. הנתבע לא הצליח להפריך את הנאמר בדוחות הכספיים וטענה בדבר "שווי מקובל" בגין יום עמידה אינה רלוונטית מפני שהוכח אחרת."   

תק 74/18 שלמה לוי נ' קש חתמים בינלאומיים סוכנות לביטוח כללי בשם חתמי ללוידס מסויימים 05/06/18


רוכבת אופניים חויבה לפצות בתביעת תחלוף את מבטחי הרכב

פטיש שופטים הרשם הבכיר אבי כהן מבית משפט השלום בתל אביב – יפו קיבל תביעת תחלוף של חברת ביטוח בגין נזקים ששילמה למבוטחה בביטוח רכב שנגרמו עקב התנגשות עם האופניים של הנתבעת. , התובעים עמדו בנטל המוטל עליהם להוכיח את נכונות עמדתם, בהיעדר כל גרסה עובדתית לסתור (משהנתבעת לא התייצבה כדי להיחקר על תצהירה הנ"ל, למרות ההזדמנויות הנ"ל שניתנו לה, אין למעשה בפיה מבחינה משפטית כל גרסה קבילה משלה, ולתצהירה אין כל קבילות ומשקל בנסיבות), ומשעדות התובע הייתה אותנטית ומשכנעת באופן סביר ובלתי נסתר."    

תא"מ 9215-01-16 איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ ואח' נ' קרקולי 1/6/2019


סוכנות הביטוח אלעד פעלה מעל ומעבר למצופה מסוכן ביטוח רגיל

 

אילוסטרציה של כסף ישראלי

הרשמת הבכירה סמאח סאבר מסארווה בית משפט השלום בירושלים קיבלה את תביעתה של חברת ביטח נגד חברת עורכי דין וחייבה אותם לשלם לחברה הפרשי פרמיה לפי ביטוח אחריות מקצועית. " אלעד וסוכניה פעלו מעבר למצופה מסוכן ביטוח סביר. כפי שהובהר, אכן עקב תקלה לא התקבל הפקס ששלח נציג הנתבעת לאלעד, בנוגע לחידוש הפוליסה... ברם – תקלה זו רובצת גם לפתחו של נציג הנתבעת, שלא התקשר לוודא את קבלת הפקס ששלח. הגם שכך, פעלו אלעד ונציגיה בצורה אחרית ומקצועית, נפגשו עם נציג הנתבעת מספר פעמים, ופעלו לחידוש חוזה הביטוח רטרואקטיבית בתנאים שונים. מקובלת עליי בנוסף טענת התובעת, כי סוכן הביטוח פעל לפנים משורת הדין כאשר הוסיף רטרואקטיבית לפוליסת הביטוח רובד ראשון, כאשר המשמעות היא שאם אכן תתבע הנתבעת בהתאם למכתב האתראה שקיבלה, תהיה התביעה מכוסה בכיסוי ביטוחי."

 

תא"מ 23769-11-16 הפניקס  ואח' נ' חברת עו"ד אריה תוסייה כהן ואח' 2/6/2019


שיפוץ הבית המשותף - סוגיית הביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


אבחון בסיסי מול מרכז מימוש זכויות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בעקבות גל השריפות – לחייב ביטוח אש בסיסי לדירות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ראוי ורצוי שהפיקוח יגיב לעיתונות  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


רפורמה מהפכנית בביטוח רכב רכוש – טיוטת חוזר  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מהו עובד לפי פוליסה לביטוח רכוש? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


הסיפור של למונייד – מה ניתן ללמוד על כך בישראל - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עידוד האינשורטק ושכר המנכ"ל  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


אילו חברות ביטוח שקיימות כיום פעלו כאן בקום המדינה? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הכי נכון להתייעץ אתי מיד לאחר שקרה הנזק – מקרה לדוגמה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


האם ביטוח צד ג' מכסה השחתה של אתרים? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לקבוע נוסח אחיד להגדרת גבולות ישראל  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לעשות סדר פסח בתנאי ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח ביטול נסיעה 2019 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תאונות אישיות בהגבלה למספר מבוטחים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


שאינו יודע לשאול – 1,000 ₪ חיסכון אבל... - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright