היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 5/2/2019

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

צילום אילוסטרציה של כוס קפה ריקה והלב בפניםבמצב שבו חברות הביטוח נלחמות על נפשן בתחום ביטוח הרכב מצד אחד ומצד שני אין גורם בענף מלבד סוכני הביטוח עצמם שרואה את סוכן הביטוח כגורם חיוני בתחום שיווק ביטוחי הפרט, הנהלת הסוכנים עסוקה בריבים פנימיים בנושא התקנון, ליבי עם הסוכנים. ורק שלא יובן מכאן שדעתי האישית היא שאין מה לעשות בשני התחומים... ההפך הוא הנכון.

 

עוד על שיווק ישיר וסוכנים


הרוגי תאונות ינואר 2019

הטבלה של הרלב"דנתון של הרוג אחד יותר בינואר השנה לעומת השנה הקודמת אינו מראה את התמונה במלואה. בהתפלגות לפי מגזרים ניתן לראות שחלה ירידה מרשימה במספר ההרוגים אינם ערבים (יהודים ואחרים) מ 23 ל 15 (שמונה הרוגים פחות!) אולם המקביל נרשמה עליה במספר ההורגים הערבים מ 4 ל 13 (תשעה הרוגים יותר!).

.

עוד על הרוגי תאונות 2019


מיתוסים מופרחים בביטוח

צילו אילוסטרציה של השתקפות מעוותתאם לא מגישים תביעה הפרמיה לא עולה -  49% האמינו במיתוס – שמירה על הנחת היעדר תביעות אמנם חוסכת פרמיה, אבל ההנחה היא רק גורם אחד שמשפיע על הפרמיה, והמבטח רשאי לשנות את הפרמיה הבסיסית כראות עיניו. למעשה אין דרך "לאטום" את הפרמיות מפני עליה.

 

עוד על מיתוסים בביטוח


לזכרה של רחל גולדשמיט (גולדי)

רחל גולדי גולדשמיט, ז"לכתבה קצרה זו מוקדשת לזכרה של רחל (גולדי) גולדשמיט. גולדי לא היתה מנהלת בכירה בחברת ביטוח. אולם כל מי שהכיר את גולדי, יכול היה לדעת מעצם ההכרות אתה, כי כל הסיפורים שמוכרים לנו בתקשורת על אודות עולם הביטוח והעוסקים בו – פשוט אינם נכונים.


עוד על לזכרה של גולדי


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


כיסוי מחלות קשות גם למחלה שאירעה בתקופת הביטוח ולא רק נתגלתה

צילום אילוסטרציה של מכשיר בדיקהרויטל באום שופטת השלום בחיפה קיבלה במלואה את התביעה של מבוטח שחלה במחלת מחלת הודג'קין נגד חברת הביטוח מנורה. מדובר על מקרה שבו המבוטח ביטל את פוליסת ביטוח המחלות שלו לאחר שנתגלתה בלוטת לימפה מוגדלת אבל לפני שבוצעה ביופסיה. "הפוליסה נוקטת בדיבור "התגלה או אירע" ביחס למחלה הקשה. מכאן, שהפוליסה אינה קובעת באופן מצומצם... שרק גילוי המחלה מהווה מקרה ביטוח, אלא מרחיבה ומוסיפה שגם אירוע המחלה מהווה מקרה כאמור... מכאן, לא רק שהנתבעת לא פעלה לצמצום הוראות הפוליסה..., אלא שהיא הרחיבה את ההגדרה באופן שתחול גם על אירועה של מחלה קשה בתקופת הביטוח."

ת"א 25029-04-18 עמיר נ' מנורה 22/1/2019


נתקבלה בחלקה תביעה נגד מנורה בגין טיפול שחר

צילום אילוסטרציה של צנרתשרון צנציפר הלפמן שופטת בית משפט לתביעות קטנות ברחובות קיבלה באופן חלקי תביעת מבוטח נגד מנורה בגין טיפול בנזקיו ע"י שחר. " אין חולק כי פנייתם הראשונה של התובעים לנתבעות הייתה בחודש דצמבר 2015. כפי שפורט בהרחבה, לאחר מספר ניסיונות של חברת שחר, שלא עלו יפה, לאתר את הבעיה ולתקנה, בוצע התיקון בסופו של דבר על ידי הקבלן שמש, ששירותיו נשכרו על ידי התובעים. התובע הבהיר לעניין זה בעדותו כי "...אחרי שנה ששחר חיפשו ולא מצאו וסיפרו סיפורים על אלף ואחד דברים, רק שלא באחריותם, אין אמון, אי אפשר לעבוד כך, ביקשנו שישלחו חברה אחרת ונענינו לשלילה. אי אפשר לתת להם שיתקנו. במקביל לקחנו שמאי משלנו, שהעמיד את הנזק שונה מהשמאי שלהם. השמאי שלהם העמיד את הנזק מלפני שנה. יכול להיות שזה היה נכון אם היו מתקנים את זה אז."   

ת"ק 38126-11-17 וינשטיין ואח' נ' מנורה מבטחים ביטוח בע"מ ואח' 24/1/2019


פיצוי מבוטח על נזקי רטיבות בדירה

פטיש שופטיםהדס רוזנברג שיינרט שופטת בית משפט לתביעות קטנות בנתניה חייבה חברת ביטוח לפצות מבוטח בשל נזקי רטיבות בדירה. "בתי המשפט הכירו בעבר בכך שבמצבים שבהם קיים קושי בהוכחה מלאה ומדויקת של שיעור הנזק, ניתן יהיה להסתמך על התשתית הראייתית החלקית שהוצגה בפני בית המשפט לצורך עריכת אומדנה .."

ת"ק 17740-08-18 לוי נ' איי.די.איי.  23/1/2019


נדחה ערעור על דחיית תביעה בגין אובדן כושר עבודה בשל התיישנות

צילום אילוסטרציה של משקפייםהשופט אברהם אברהם, נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, דחה ערעור על פיסקת השלום שדחה את תביעתו של המבוטח נגד סוכן הביטוח על טיפולו בתביעת ביטוח בגין אובדן כושר עבודה. " עיון במסמכים אשר צירף הסוכן לתצהירו מגלה, כי התביעה בגין אובדן כושר העבודה נדחתה בנימוק מהותי ולא בשל השיהוי בהגשתה. התביעה לחברת הביטוח הוגשה חודשים אחדים לאחר אירוע הדקירה (01.02.2009), ונדחתה ביום 24.03.2009 בנימוק כי המערער אינו נמצא בתקופת אובדן כושר, על פי המוגדר הפוליסה. ממסמך זה עולה עוד, כי הפציעה החלימה ללא סיבוך משמעותי."

ע"א 6267-05-18 דהן נ' אנקוהאו ואח' 10/1/2019


נדחתה עתירה בגין תוצאות מכרז ביטוחי מועצה מקומית

פטיש שופטיםיונתן אברהם שופט המחוזי בנצרת דחה עתירה בגין תוצאות מכרז ביטוחי מועצה מקומית. "בנסיבות אלה, בהן הצעת הפניקס היתה טובה יותר וכן שעה כי מדובר בהליך שאינו מכרזי, הרי שכבר בשלב שלאחר קבלת חוות הדעת המשלימה של היועץ הביטוחי, יכלה המועצה לקבל החלטה בדבר ההתקשרות עם הפניקס. משכך, הרי שלא קמה החובה להמשיך ולנהל משא ומתן עם איילון - המציעה הפחות אטרקטיבית כפי שנטען על ידה . אציין, כי וועדת המכרזים פעלה כראוי שעה שניסתה לפי עצת היועץ הביטוחי להשיג תנאים זולים יותר מהפניקס ואף הצליחה בכך, לטובת האינטרס הציבורי של תושבי המועצה".            

עת"מ 33004-09-18 אילון  ואח' נ' מועצה מקומית חצור הגלילית ואח' 17/1/2019


העליון קיבל ערעור על גובה הפיצוי בשל עזרת צד ג'

 

רישום של שופט העליון יצחק עמיתהשופט י. עמית מהעליון קיבל ערעור על גובה הפיצוי בשל עזרת צד ג' לנפגע ודחה את ערעור המשיבה. "על אף הנטייה שלא להתערב בגובה הפיצויים שנפסקו ע"י הערכאה הדיונית, המקרה דנא מצדיק התערבות, שכן הפיצוי שנפסק לזכות המשיבה הוא חריג, בדגש על ראש הנזק של עזרת צד ג'." "ערעורה של המשיבה נדחה, ואילו ערעור המבטחת מתקבל באופן שמהפיצוי הכולל שנפסק יופחת הסך של 576,000 ₪ בתוספת שכ"ט ומע"מ."

 

ע"א 3929/18 ע"א 3945/18 הפניקס - נ' פלונית 28/1/2019


לחדשות קודמות

אומנות התחלוף - השופטת עשתה בית ספר להראל - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אחריות החברה והסוכנות למעשי הסוכן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי


טיפ לחיפוש באתר  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ההיסטוריה של הסנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


שתי רגולציות חסרות לשנת 2019 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


האחריות המקצועית של הסוכן בביטוח נכס בשכירות  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תיקון 4 לחוק הפלת"ד – החשמליים הם רכב מנועי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


פוליסות ללא השתתפות עצמית למי כדאי? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תשובה ביטוחית - התייעצות במחיר השתתפות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


סוכן הביטוח ותביעות בביטוח חובה לרכב  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההסבר והוידוא של המבטח והסוכן בעידן השיווק המקוון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


לא עושים מספיק למאבק בתאונות דרכים  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שיחה עם עו"ד יוסף שטח על העברית והביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


פוליסות באנגלית כחרב פיפיות לסוכנים ולחברות ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בין רשלנות תורמת לבין אשם יוצר אחריות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright