היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 31/1/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

מאגר המידע הדיגיטאלי באתר האוצרהמידע המפורסם כולל נתוני הפקדות, משיכות, דמי ניהול, תשואות ומדדי סיכון. בנוסף, רוכזו ופורסמו באתר גם מאגרי מידע הכוללים דוחות כספיים רבעוניים של חברות הביטוח. מאגר נוסף כולל את רשימות הנכסים ברמת הנכס הבודד של תיקי העמיתים

 

עוד על פרסום מידע דיגיטאלי


בוררות חובה לא תיכלל בחוק ההסדרים

רישום אילוסטרציה של ספרי חוקממש כצפוי, הלוביסטים לשכת של עורכי הדין עשו את עבודתם נאמנה ועכשיו שוררת בכנסת ישראל התנגדות לכלול בחוק ההסדרים את דבר הקמתו של מוסד בוררות חובה בין חברות הביטוח למבוטחים. מהלך שתוכנן לאור מגמת דחיות של תביעות מבוטחים על ידי חברות הביטוח היועץ המשפטי של הכנסת הודיע שהנושא לא ייכלל בסופו של יום בחוק ההסדרים.

 

עוד על בוררות חובה


הצעת ח"כ שמולי בנושא התיישנות בביטוח

ח"כ איציק שמולילפי דברי ההסבר להצעת החוק: "קביעת תקופה התיישנות מקוצרת פוגעת באופן קשה במבוטחים ובמיוחד במוחלשים שבהם. הזכאות לתבוע סיוע נשללת מקשישים ונכים, אשר שילמו שנים ארוכות פרמיות לתאגידי הביטוח, על אף שתביעתם צודקת, והם נידונים לחיים של מחסור".

 

עוד על התיישנות שמולי


הרוג לשבוע בצומת

מחלף עירוני תצלום אילוסטרציה של קטיה שורצמןבשנת 2017 (ינואר-נובמבר) חלה עליה של 20% במספר ההרוגים בתאונות דרכים בצמתים עירוניים. למעלה מ- 6,000 בני אדם נפגעו בצמתים עירוניים ב-2017 בתאונות דרכים מתוכם 389 נפצעו באורח קשה. עוד עולה מהנתונים, כי בממוצע של עשר השנים האחרונות, מדי שנה נפגעים למעלה מ-7,500 בני אדם בתאונות דרכים בצמתים עירוניים.

 

עוד על הרוג לשבוע בצומת


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


חיוב מבטח בתשלום ריבית והצמדה

פטיש של שופטיםשופט השלום בתל אביב - יפו שי, משה מזרחי, חייב חברת ביטוח לשלם למבוטח הפרשי הצמדה וריבית, ריבית מיוחד ושכר טרחת עורך דין. במרכז פסק הדין עמדה שאלת זכאותם של התובעים לסעדים שנתבקשו על ידם, הנגזרת מהעיכוב בתשלום תגמולי הביטוח.  אין מקום לתת למבטח פטור אוטומטי, ללא הוכחות, מתשלום תגמולי ביטוח ל"צדדים תמימים", כאשר מדובר במספר מבוטחים בפוליסת ביטוח חיים. במקרה זה, יש לקבוע כי בכל הנוגע לאינטרסים של התובעים 2-3, הקבועים כמוטבים בפוליסה- הנתבעת הפרה את חובת תום הלב המוטלת עליה ועכבה את תגמולי הביטוח המגיעים להם ללא כל סיבה מוצדקת במשך כשלוש שנים מיום היוודע לה על פטירת המנוח.

ת"א 38011-03-15 ס' ואח' נ' הפניקס  27/12/2917


פיצוי בגין עוגמת נפש על התרשלות עורך דין

שטרות של כסף ישראלישופטת השלום בתל אביב – יפו, שרון גלר, חייבה עו"ד לפצות לקוח בגין עגמת נפש שנגרמה ללקוח בשל התרשלותו של עורך הדין. " בנסיבות המקרה דנן, אני סבורה כי מחדלו של הנתבע באי הגשת התגובה לבקשה לסילוק על הסף הינו משמעותי לכשעצמו ואין לו כל הצדקה ממשית, בוודאי שלא בנסיבות המקרה בהן הנתבע העיד כי קיבל את החלטת בית המשפט המורה על הגשת התגובה וכי לא העבירה לעורכת הדין אשר סייעה לו בטיפול בתיק. כאמור, מעבר להיבט הרשלנות הרי שהתנהלות זו מהווה הפרה של הסכם הייצוג. לפיכך, והגם שלא הוכח נזק ממוני, זהו מקרה הראוי, לטעמי, לפסיקת פיצוי בגין נזק שאינו ממוני. אני מעמידה את הפיצוי בגין עוגמת הנפש שנגרמה לתובע מאופן התנהלותו של הנתבע בטיפול בעניינו על סך של 10,000 ₪"

ת"א 435-09-15 טעמנה נ' ויינברג 23/1/2018


התובעת לא הוכיחה כי נפגעה בתאונת דרכים

 

כיתוב של ביטוח חובההשופטת הבכירה  שאדן נאשף-אבו אחמד מהשלום בעפולה, דחתה תביעה של תובעת, שטענה, כי נפגעה בתאונת דרכים. " לתוצאה זו הגעתי, על אף שבתיעוד הרפואי ובהודעות התובעת ובעלה במשטרה נרשם, כי התובעת נפגעה בתאונת דרכים. זאת, נוכח כאמור סתירות בנקודות קריטיות הנוגעות לאופן התרחשות התאונה, סבירות מנגנון הפגיעה, , תאריך התרחשות התאונה ועוד, שנתגלו בגרסת התובעת כאמור לעיל, כאשר לא היה ברישומים האמורים כדי להטות את הכף לטובת קבלת גרסת התובעת ולפיה נפגעה בעת יציאה מרכב, עקב סגירת דלת הרכב על שמלתה ונסיעת הרכב לאחור, כפי תיאורה."          

 

ת"א 45213-09-14 שיך זייד נ' כלל  23/1/2018


 

לחדשות קודמות

תאונה בין משאית לבין מוביל טנקים

כיתוב רכב רכושאמיר ויצנבליט, שופט השלום בהרצליה פסק בתביעה ותביעה שכנגד שעניינן נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים בין משאית לבין מוביל טנקים. " לאחר שנתתי דעתי למכלול הנסיבות, דעתי היא שיש לחלק את האחריות בין הנהגים כך שלנהג מוביל הטנקים ייוחס 20% מהאשם לתאונה, ולנהג המשאית 80% מהאשם לתאונה. בסופו של יום, ניתן לראות שמידת האשם שיש לייחס לנהג מוביל הטנקים אינה רבה."

ת"א 21249-01-15 קש חתמים בינלאומיים סוכנות לביטוח בע"מ נ' מדינת ישראל 26/1/2017


התקבל ערעור חברת ביטוח על חיוב בפיצוי רוכב אופניים

אופןהשופטת שרה דברת מהמחוזי בבאר שבע, קבלה את ערעורה של חברת ביטוח על חיובה לתשלום פיצוי לרוכב אופניים בגין נזקי רכוש וזאת בשל הכשלת בירור חבותה של חברת הביטוח על ידי המבוטח. " ...נקבע, כי הצד השלישי יכול לתבוע באופן ישיר את המבטח. אולם עקרון זה אינו משנה את נקודת המוצא והיא, כי הזכות לפיצוי של צד שלישי הינה זכות של המבוטח, שנועדה למנוע נזק כספי ממנו, ועל כן היא אינה קיימת במצב בו זכותו של המבוטח לקבלת תגמולי ביטוח נשללה. במצב דברים זה, זכות הנפגע קיימת רק כלפי הנהג הפוגע. אין לצד השלישי כל זכות מוקנית לכך שהנהג הפוגע יהיה מבוטח, ועל כן אין לו זכות לקבלת פיצוי מהמבטחת של הנהג הפוגע במקרה בו מסתבר כי זכאותו של הנהג הפוגע לכיסוי ביטוחי נשללה."

ע"א 6698-12-17 ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ נ' שי פרץ ואח' 14/1/2018


תאונת עבודה במוסך – מעוולים במשותף

 

איור של כלי עבודהאריה רומנוב שופט המחוזי בירושלים פסק בתביעה  של נפגע בתאונת עבודה ושל והמוסד לביטוח לאומי, בגין פציעה קשה שארעה כאשר התובע נפל מגג מוסך .התביעה הוגשה נגד בעל המוסך וחברת ביטוח שביטחה את בעל המוסך בביטוח אחריות חוקית בגבולות אחריות של כמיליון ₪ ונגד בעלת המבנה שהושכר לבעל המוסך ונגד עיריית אשקלון, אשר בתחום שיפוטה מצוי המבנה בו פעל המוסך. "יש ליחס לתובע אשם תורם בשיעור ניכר. לאחר ששקלתי בדבר, מצאתי כי יש לקבוע לתובע אשם תורם בגובה של 60%." " מצאתי להטיל אחריות על העירייה בשל כך שהיא נתנה לנתבע רישיון עסק, למרות שגג המבנה לא תאם את ההיתר" "פעולותיו של מנהל ההנדסה מכוסות על ידי פוליסת הביטוח של הראל (שביטחה את העירייה בביטוח אחריות מקצועית ק.ש.). לפיכך, אני מחליט לקבל את הודעת צד ג' שהעירייה הגישה נגד חברת הראל, ואני דוחה את הודעת צד ג' שהעירייה הגישה נגד חברות הביטוח איילון ומגדל."

ת"א 21789-11-10 פלוני והמוסד לביטוח לאומי נ' סרגיי טבצ'נקוב, הדר ואח' 24/1/2018

 


קנבוס רפואי והחריג בביטוח רכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האם ניתן עפ"י דין לקבוע השתתפות לפי גיל/וותק?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הכרעות הפיקוח בפניות הציבור ינואר 2018 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


נכון ולא נכון לגבי ביטוח נזקי טבע בדירה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ביטוח חובה אחד לנהג יחיד בשני רכבים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חריגים לכיסוי נזקי טבע בביטוח רכוש עסקי  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ניסוח חסר משמעות בחלק מאישורי הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרושה אחידות שפה בחוזי ביטוח -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - מה בכל זאת ניתן לעשות? - כתבה שביעית -  כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שימו לב לחריג סיכוני טרור בביטוחי סייבר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ניסוח תמוהה של השתתפות עצמית בביט אש 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סקר למיגון העסק - לפני או אחרי הכיסוי? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח רכוש ואחריות בגין הפקת אירועים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קיימת הגדרת תביעה בתקנות לביטוח רכב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותה המקצועית של חברת ביטוח בחידוש פוליסה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותו המקצועית כיום של סוכן המחר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


המורכבות של ניהול תביעות בבית משפט  ע"י מבטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תגמולי הביטוח שלא במחלוקת וצד ג' - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright