היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 28/2/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

פרופ' עודד שריגבסבב הראשון, שלו במגדל, כיהן שריג בתפקיד יו"ר מגדל אחזקות במשך תקופה של כשבעה חודשים עד לחודש  ספטמבר 2015. בתקופת כהונתו של שריג כמפקח על הביטוח ניתן התר לשלמה אליהו לרכוש את קבוצת מגדל וגם הונהג תעריף ביטוח חובה המאפשר לחברות הביטוח ליתן הנחה בפרמיה בעבור טכנולוגיות מתקדמות הרכב.

 

עוד על שריג שב למגדל


ביטוח אחריות חוקית בגין רחפנים

איור של רחפןהפלטפורמה החדשה מאפשרת לכל בעל רחפן בין אם הוא עושה בו שימוש מסחרי ובין אם מדובר על שימוש פרטי, לרכוש ביטוח אחריות חוקית באמצעות אפליקציה מקוונת בגין נזק לצד שלישי הכולל כיסוי לפגיעה בלתי מכוונת בפרטיות. את הביטוח ניתן לרכוש בכיסוי לפי שימוש בעלות לפי שעה לפי אזור הטיסה של הרחפן..
 

עוד על ביטוח רחפנים


כ 50 אלף אופנועים ללא ביטוח

צילום אילוסטרציה של קטיה שורצמן יושבת על אופנועניר ברטל, מרשות שוק ההון, אמר, כי: נכון להיום יש 130 אלף אופנועים ישראל, ואנו כמובן מוטרדים מזה ש-40% מהם נוסעים ללא ביטוח, היות שמדובר בכלי הרכב הכי מסוכן בישראל, בהפרש. אותם 80 אלף שכן מבוטחים, בשנת 2016, היו זכאים ל-600 מיליון ₪ פיצויים, כאשר 250 מיליון מזה הגיעו מהאופנוענים עצמם, ו-350 מיליון מהרכבים הפרטיים דרך מרכיב ההעמסה וצו החצייה".

 

עוד על אופנועים ללא ביטוח


כל נהג שני שתה אלכוהול לפני הנהיגה

צילום אור ירוק ניידת משרה עוצרת נהג תחת אלכוהולארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הסקר הזה מוכיח עד כמה נמוכה המודעות של הנהגים לסכנות שבנהיגה תחת השפעה של אלכוהול, עד כמה הנהגים אינם חוששים להיתפס כשהם נוהגים שתויים, עד כמה חסרה הסברה לנהגים ועד כמה חסרות ניידות משטרה בכבישים. חייבים להגביר את האכיפה, לא רק בפורים ובחגיגות אלא בכל ימי השנה וחייבים להתחיל לעשות זאת עכשיו, לפני התאונה הבאה. מי ששותה אלכוהול חייב להבין שהוא ייעצר וייענש באופן חמור  - ההרתעה חייבת להיות משמעותית כדי שנהגים שיכורים לא יסכנו את חיי כולנו ולכן חייבים להוסיף 200 ניידות תנועה ומאות שוטרים".

 

עוד על כל נהג שני שתה


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


האם הגרושה זכאית לכספי הפנסיה של המנוח?

שטרות של כסף ישראלישופטת העליון ע' ברון  דחתה עתירה שהגישה גרושתו של גמלאי מקרן מבטחים שביקשה להכיר בה כאלנה למרות גירושיה וטענה, כי על אף הגירושין "המשיכו העותרת והמנוח לחיות יחדיו כבני זוג נשואים לכל דבר ועניין, כאילו לא התגרשו מעולם". " עוד יוער כי קביעותיו של בית הדין האזורי שלפיהן העותרת לא התגוררה וניהלה משק בית משותף עם המנוח במשך שנה רצופה קודם לפטירתו מבוססות, בין היתר, על התרשמותו הבלתי אמצעית מהעדים שהופיעו לפניו. בית הדין הארצי לא מצא להתערב בקביעות אלה מן הטעם שערכאת הערעור אינה נוטה להתערב בממצאים עובדתיים שנקבעו על ידי הערכאה הדיונית; ודברים אלה יפים מקל וחומר אף בגדרי העתירה. בהינתן האמור, ומשהעתירה אינה מצביעה על טעות משפטית מהותית שנפלה בפסק הדין, אין עילה להתערב בו."

בג"ץ  8882/17 יפה שמיע נ' בית הדין הארצי לעבודה אוח' 25/2/2018


דחיית תביעה בשל נזק למחפרון

פטיש של שופטיםהרשם הבכיר אייל דוד מהשלום ברחובות דחה תביעה של מבוטח, שביקש לחייב את סוכנות הביטוח המבטחת כלי צמ"ה מחפרון מדגם J.C.B, לשלם לו סך של  15,800 ₪ כפיצוי בגין אירוע ביטוחי פגיעה באמצעות המחפרון בכבל תת קרקעי של חברת חשמל. סכום התביעה מורכב מהתשלום ששולם לחברת חשמל בגין הגשת התביעה, ופתיחת תיק ההוצל"פ כנגד התובע בסך של  11,800 ₪ וכן שכר טרחת עו"ד והוצאות בסך של 4,000 ₪. " אני מורה על דחיית התביעה הן מחמת התיישנותה והן לגופו של עניין בשל העובדה כי אני מעדיף את גרסת הנתבעת על פני גרסתם של התובע ועדיו  שמצאתי שאינן ראויות לאימון ולא ניתן להסתמך עליהן."

תא"מ 37797-08-15 עטייה נ' סוקוריטס  18/2/2018


דחיית תביעה בגין זרעי עגבניות

 

עגבניותהשופטת אפרת אור-אליאס סגנית נשיא השלום בתל אביב – יפו, דחתה תביעה של חקלאי שרכש, שתילי עגבנות מזן מסוים, וטען, כי הנתבעת הפרה את חובתה החוקית כלפיו, עת מכרה לו זן שאינו מתאימים לעונת הגידול שלו ושאינו רשום ברשימת הזנים. התביעה נדחתה מאחר משלא עלה בידי התובע להוכיח כי נגרם לו נזק. " הגם שהתובע הוכיח שנפגעה הכנסתו באותה שנה, הרי שהוא לא הוכיח כי הלכה למעשה איבד רווחים בגין אובדן ההכנסה או הפסדו השנתי היה קטן יותר לו הכנסה זו הייתה בקופתו. ברי, התובע לא הוכיח כי נגרם לו נזק."           

 

ת"א 49926-10-12 כלילי נ' הזרע ג'נטיקס  15/2/2018


 

לחדשות קודמות

שכר טרחה בתובענה ייצוגית

פטיש של שופטיםשופט העליון נ' סולברג דחה את הערעור והערעור שכנגד על פסיקת המחוזי שחייב את המוסד לביטוח לאומי בתשלום גמל למערערים ושכר טרחה של 1 מיליון ₪ לבאי כוחם. למעט נושא שכר הטרחה בתובענה ייצוגית: "אציע לחברַי לדחות את הערעור שכנגד, לקבל את הערעור, ולהפחית משכר הטרחה שקבע בית המשפט המחוזי. אלמלא האמור בפסקה 19 לעיל על אופן התנהלות המל"ל, הייתי מציע הפחתה עד כדי מחצית. בהתחשב באמור שם, בכך שמדובר בערעור, ובכלל נסיבות העניין, אציע להעמיד את שכר הטרחה על סך של 700,000 ₪, במקום מיליון ₪ שפסק בית המשפט המחוזי. הגמול שנפסק למערערים שכנגד – יוותר על כנו."

עע"ם  7484/16 וערעור שכנגד המוסד לביטוח לאומי נ' שמעון מוחני ואח' 21/2/2018


כספי פושט הרגל הם רכוש המוטבים ולא העיזבון

שטרות של כסף ישראלינפתלי שילה, שופט המחוזי בתל אביב – יפו, דחה את טענת המנהל המיוחד לפיה העמית "ביצע הענקה אסורה מכוח סעיף 96 לפקודה, בכך שדאג לרשום את הוריו כמוטבים ולא את עצמו או עזבונו על מנת להבריח נכסים בשווי של למעלה ממיליון ₪. שהרי, כפי שצוין לעיל, כספי הפוליסה לא היו בגדר נכסים של החייב בחייו ולכן, כשם שנושה לא יכול לעקל יותר ממה שיש לחייב, החייב לא יכול להעניק או להבריח יותר ממה שיש לו. כלומר, החייב לא יכול להעניק זכויות שטרם התגבשו ונכסים שאינם שלו. סיכומו של דבר: בקשת המנהל המיוחד נדחית. הורי החייב הם הזכאים לכספי הפוליסה מכוח היותם המוטבים בפוליסה."

27225-06-15 מזרחי נ' כונס נכסים רשמי תל אביב ואח' 24/1/2018


העליון אפשר פעילות בביטקווין

 

סמליל המטבע ביטקווין

שופטת ע' העליון ברון קיבלה בקשה למתן סעד זמני נגד בנק לאומי בנושא המסחר בביטקווין ופסקה, כי "הבקשה מתקבלת וניתן צו זמני האוסר על הבנק להפסיק באופן גורף את פעילות החברה בחשבון שקשורה במסחר בביטקוין. ויודגש, כי אין בצו זה כדי לפגוע בזכותו של הבנק לבחון באופן פרטני כל פעולה שמתבצעת בחשבון או לבצע בעצמו צעדים שעניינם מזעור הסיכונים שלשיטתו נשקפים מפעילותה המסחרית של החברה. בנוסף, ולמען הסר ספק, יובהר כי אין בצו זה כדי לפטור את המבקשת ממחויבותה לשתף פעולה עם הבנק ולקיים את הוראותיו. הצו הזמני מותנה בכך שהמבקשת תפקיד ערבות בנקאית אוטונומית בסך 200,000 ש"ח, לפיצוי הבנק בגין נזק ככל שייגרם לו כתוצאה ממתן הצו. הערבות תופקד במזכירות בית משפט זה עד ליום 11.3.2018, שאם לא כן יפקע הצו."

 

ע"א  6389/17 - א' ביטס אוף גולד בע"מ נ' בנק לאומי לישראל בע"מ 25/2/2018


מבוטחים בעל כורחם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תכשיט או שעון חלופי - כך עושים את זה בארה"ב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ביטוח אחריות מקצועית של חברי נציגות דיירים בבית משותף - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פרסום פרטי מבוטחים וחוק הגנת הפרטיות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הצעת חוק מוסד ליישוב סכסוכים בביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להחיל חוזר יישוב תביעות על עסקים קטנים  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


קנבוס רפואי והחריג בביטוח רכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האם ניתן עפ"י דין לקבוע השתתפות לפי גיל/וותק?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הכרעות הפיקוח בפניות הציבור ינואר 2018 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


נכון ולא נכון לגבי ביטוח נזקי טבע בדירה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ביטוח חובה אחד לנהג יחיד בשני רכבים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חריגים לכיסוי נזקי טבע בביטוח רכוש עסקי  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ניסוח חסר משמעות בחלק מאישורי הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרושה אחידות שפה בחוזי ביטוח -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - מה בכל זאת ניתן לעשות? - כתבה שביעית -  כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שימו לב לחריג סיכוני טרור בביטוחי סייבר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ניסוח תמוהה של השתתפות עצמית בביט אש 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סקר למיגון העסק - לפני או אחרי הכיסוי? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright