היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 19/2/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

איור של קשר מנותקבכל אחת מארבע השנים שחלפו עלתה כמות חשבונות מנותקי קשר שאותרו על כמות החשבונות שנוספו, ולאוכלוסיית חשבונות הנפטרים נוספו מדי שנה כמויות גדולות יותר מאשר הצליחו הגופים להביא לקיומו של תנאי מפסיק בהם. אפיון אוכלוסיית מנותקי הקשר העלה כי עיקר הבעיה נובעת מהיעדר פרטי קשר כלומר, כתובת עדכנית, מידע על הדוא"ל או הנייד של העמית.

 

עוד על מנותקי קשר


חוזר ניהול סיכוני הלבנת הון

איור של שטרות כסף עם זכוכית מגדלתהערכת הסיכונים תתייחס לאיומים הנובעים מפיתוחו של מוצר חדש, פרקטיקה עסקית חדשה, לרבות אמצעי הפצה, או שימוש בטכנולוגיה חדשה עבור מוצר חדש או קיים; הערכת סיכונים פרטנית תיערך לפני כל השקת מוצר חדש, שימוש בפרקטיקה עסקית חדשה או פיתוח טכנולוגיה חדשה. גוף מוסדי ידווח מידית לממונה על מקרים מיוחדים אשר דווחו לרשות המוסמכת במסגרת חובות הדיווח, המהותיים ליציבותו או למוניטין שלו.
 

עוד על סיכוני הלבנת הון


הרוגי תאונות 2017 בארה"ב

צילום אילוסטרציה של רכב לאחר תאונה עם הכיתוב 40,000המחיר שאנו משלמים על ניידות הוא 40,000 חיים מדי שנה", אמרה נשיאת ומנכ"לית המועצה, דבורה א' הרסמן. "זו תזכורת מוחלטת שהשאננות שלנו הורגת אותנו. המספר המקובל היחיד הוא אפס; עלינו לגייס את בתי המשפט על מנת לשפר את בטיחות הכביש ".

 

עוד על הרוגי תאונות ארה"ב


ממצע שנת 2017 הרוג אחד ליום בתאונות דרכים

מתוך טבלת ההרוגים בכבישי הישובים לשנת 2017 של אור ירוק ארז קטיה: הגיע הזמן שהמשרד שאחראי על הבטיחות של כולנו ישים בראש סדר העדיפויות את הצלת החיים ויוביל את המאבק. במקביל, לאחר מאבק ממושך של עמותת אור ירוק נוספו בשנה האחרונה עשרות ניידות שהובילו לירידה במספר ההרוגים בכבישים הבינעירוניים, יש לאכיפה הזו השפעה מכריעה ומהותית להצלת חיי אדם ולכן המשטרה חייבת לחזק את אגף התנועה כדי להרתיע נהגים עבריינים מלסכן את החיים של כולנו בכביש.

 

עוד על הרוג אחד ליום


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


דחיית ערעור בעליון נגד הפניקס בקשר לאירוע פריצה

פטיש של שופטיםשופט העליון י' עמית דחה את הערעור והערעור שכנגד שהוגש בגין פסיקת המחוזי לגבי פיצויים בגין נזקי פריצה לבית עסק במהלכה הפריצה נגנב מלאי בשר בסכום של למעלה מ-3 מיליון ₪ כאשר הכיסוי לפריצה נקבע ע"ס 500,000 ₪ לפי בסיס של נזק ראשון. "לסיכום, בהינתן כי סוכן הביטוח פעל על פי המפרט הביטוחי שהוכן על ידי אשד, ובהינתן שלא הוכח כי בשלב כלשהו ביקשה המערערת לשנות מהסכום של 500,000 ₪ המופיע פעם אחר פעם בתוספת לפוליסה תחת "פריצה נזק ראשון" – הרי שלא היה מקום להטיל אחריות על סוכן הביטוח, ודין הערעור בנקודה זו להידחות." " בפסק הדין בעניין המאגר נקבע כי יש הצדקה להגבלת האחריות של חברת מוקד לתקרה של 60 פעם דמי המנוי החודשיים, וכי תניית פטור מעין זו אינה מהווה תנאי מקפח בחוזה אחיד. זאת, לאור היחס בין הסיכון הלכאורי אותו נוטלת חברת המוקד, לבין הרווח שהיא אמורה להפיק מדמי המנוי הנמוכים."

ע"א  1176/17 לחוביץ נחמיה בע"מ נ' הפניקס ואח' 18/2/2018


פרשנות  הגבלת סכום ביטוח בפוליסת ביטוח חיים מסוג ריזיקו בגין הלוואה

שטרות של כסף ישראלישופט השלום בחיפה אורי גולדקורן קיבל את תביעתו של מבוטח נגד חברת ביטוח לפי פוליסת ביטוח חיים מסוג ריזיקו (ריסק). " הגענו למסקנה כי על-פי פרשנות סעיפי הפוליסה, אשר תואמת את תכליתה, במועד נטילת ההלוואה השנייה התחייבותה הביטוחית של הראל בגין שתי ההלוואות הסתכמה ב-800,000 ₪.  ראינו כי במועד פטירתו של מוריס היתרות המשוערכות של שתי ההלוואות עמדו על סכום נמוך מ-800,000 ₪.  על אף שיתרת ההלוואה השנייה (בהפחתת יתרת המענק) הייתה 444,102 ₪, שילמה הראל בגינה סך 320,831 ₪ בלבד.  מכאן נובע שעל הראל לשלם לתובעת את יתרת הסכום - 123,271 ₪."

ת"א 39651-01-16 כהן נ' הראל  ואח' 12/2/2018


תביעה לפי ביטוח תלמידים

 

פטיש של שופטיםהשופט הבכיר מנחם (מריו) קליין מבית משפט השלום בתל אביב – יפו דחה תביעה לפי פוליסה לביטוח תלמידים לתשלום תגמולי ביטוח נוספים על הסכום ששולם לפי הפוליסה בגין תאונה שארעה לתלמיד בעת משחק כדורסל במהלכה פרק התלמיד את כתף שמאל בצורה קשה. מומחה בית המשפט קבע כי לתלמיד נותרה נכות צמיתה בשיעור 10% כפי שקבע מומחה מטעם חברת הביטוח  שכבר שילמה לתלמיד לפי 10% נכות.

 

ת"א 43318-01-16 ברנה נ' כלל  9/2/2018


 

לחדשות קודמות

נדחה ערעור של יקב נגד חברת הביטוח

חבית ייןסג"נ המחוזי בתל אביב, השופט ישעיהו שנלר, דחה ערעור על פסיקת השלום שדחה את תביעת המערערת, לאחר שקבע כי לא התרחש מקרה ביטוח. " לשאלה האם סוכני הביטוח הטעו את מנהל המערערת והאם נהגו בחוסר תום לב, הפנה ביהמ"ש לעדות אבי מנהל המערערת, כי לא בדק ולא קרא את נוסח הפוליסה המנוסחת בניסוחים מסורבלים, וכי בפגישה אשר קיים עם ויקטור, השותף בסוכנות, טרם החתימה על הפוליסה, נאמר לו כי הפוליסה מכסה סיכונים למבנה, ציוד ותהליך ייצור היין; וכי בשום שלב אבי לא העלה את השאלה האם הביטוח מכסה גם מקרה של חדירת נגיף ליין או שימוש בענבים בשלים מידי. כמו כן אבי העיד כי לא שאל את וויקטור, האם הביטוח מכסה גם מקרה של קלקול ביין."         

ע"א 64123-06-16 נחל עמוד בע"מ נ' כלל  ואח' 13/2/2018


התקבלה חלקית תביעת תחלוף בשל נפילת עץ על רכב

ריבוע עם כיתוב המילה "תחלוף"הרשמת הבכירה עדי בר-טל מהשלום בירושלים קיבלה חלקית תביעת שיבוב של חברת ביטוח נגד רשות מקומית בשל נזק שנגרם לרכב מבוטחת בשל נפילה של עץ. , כבר נקבע, כי מקום שמדובר בתנאי מזג אויר שאינם חריגים בתחומיה של רשות מקומית, הרי שמדובר בדבר צפוי, ועליה להביאו בחשבון במסגרת טיפולה בעצים שבתחומה (ראו למשל: ת"א (מחוזי חיפה) 1108/01 ורה נפומניאשיץ נ' עיריית חיפה (פורסם בנבו, 22.7.04)). לפיכך, משלא הוכח כי במועד האירוע שררו תנאי מזג אוויר חריגים בעונת החורף בתחומה של הנתבעת, יש לדחות את הטענה בדבר קיומו של כח עליון."

תא"מ 54301-06-16 מנורה נ' עירית ירושלים 10/2/2018


התקבלה תביעה שכנגד בגין נזק לרכב בחניה בבית חולים

 

כיתוב רכב רכוש

השופטת ס. פלג מבית משפט לתביעות קטנות בקריות דחתה את התביעה העיקרית בגין תאונה שארעה בבית החולים רמב"ם כאשר הרכב של הובע תעמד בחניה בצורה בולטת מעט וקיבלה באופן חלקי את התביעה שכנגד שהגיש הנתבע כנגד התובעת וחברת הביטוח מגדל. " לאחר שקבעתי כי אני נותנת אמון לגרסת הנתבע הרי שאני קובעת כי האשמה לקרות התאונה רובצת על כתפי נהג רכב התובעת אשר לא האט ולא נתן זכות קדימה לנתבע אשר לא רק שהתקרב, אלא שמהפגיעות עולה כי היה קרוב ביותר, דבר אשר מלמדני כי נהג רכב התובעת כלל לא הסתכל על מנת לוודא כי הדרך פנויה ממכוניות וכי ניתן לצאת מהחניה בצורה בטוחה."

 

ת"ק 31307-02-17 אפרים ואח' נ' מגדל ואח' 11/2/2018


ביטוח אחריות מקצועית של חברי נציגות דיירים בבית משותף - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פרסום פרטי מבוטחים וחוק הגנת הפרטיות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הצעת חוק מוסד ליישוב סכסוכים בביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להחיל חוזר יישוב תביעות על עסקים קטנים  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


קנבוס רפואי והחריג בביטוח רכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האם ניתן עפ"י דין לקבוע השתתפות לפי גיל/וותק?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הכרעות הפיקוח בפניות הציבור ינואר 2018 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


נכון ולא נכון לגבי ביטוח נזקי טבע בדירה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ביטוח חובה אחד לנהג יחיד בשני רכבים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חריגים לכיסוי נזקי טבע בביטוח רכוש עסקי  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ניסוח חסר משמעות בחלק מאישורי הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרושה אחידות שפה בחוזי ביטוח -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - מה בכל זאת ניתן לעשות? - כתבה שביעית -  כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שימו לב לחריג סיכוני טרור בביטוחי סייבר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ניסוח תמוהה של השתתפות עצמית בביט אש 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סקר למיגון העסק - לפני או אחרי הכיסוי? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח רכוש ואחריות בגין הפקת אירועים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קיימת הגדרת תביעה בתקנות לביטוח רכב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright