היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 26/10/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

מבקר המדינה יוסף חיים שפיראהכשל בכל הנוגע להסדרת שוק הביטוח הקבוצתי המסחרי, שהשפיע על הזכויות של חלק ניכר מאוד מהציבור, הוא כשל מהותי שנמשך כ-20 שנה. ההגנה על זכויות הפרט מחייבת את כל רשויות השלטון בישראל לדאוג לאוכלוסיית החלשים ולפעול לשיפור מצבם ורווחתם.

 

עוד על מבקר על סיעודי


באירלנד - טכנולוגיה  נגד הונאות ביטוח

כתבה של קטיה שורצמן משנת 93 - מניעת הונאות ביטוח לפני הגשת תביעהעל פי מחקר שנערך בקרב מבטחים באירלנד 69% של המשיבים הגבירו את מאמציהם להילחם הונאה במהלך 12 החודשים האחרונים. התמודדות עם הונאות מחייבת גישה מערכתית רחבה עם מבטחים העובדים עם הממשלה לצורך ההרתעה, האיתור והתביעה.
 

עוד על טכנו נגד הונאות


הפיקוח הטיל עיצום על הכשרה ביטוח

צילום של מטבע עם כיתוב "קנסות"במסגרת הביקורת, נבחנה עמידתה בקיום הוראות חוזר ניהול טכנולוגיות מידע, לרבות תקינות מערכות המידע שלה בתחום ביטוחי החיים, שלמות הנתונים בהן ותמיכתן בפעילות העסקית. לחברה נערך הליך שימוע בה טענו נציגיה כי חלק מהליקויים תוקנו, והציגו תכנית מפורטת לתיקון שאר הליקויים.

 

עוד על עיצום הכשרה


תאונות החורף לפי יישובים

רכב בשלולית לפי תצלום של אור ירוקבמהלך חודשים אלו, נהרגו 141 בני אדם בתאונות דרכים, עלייה של שמונה הרוגים לעומת השנה שקדמה לה. המשמעות היא שבמהלך חמשת חודשי החורף בשנה החולפת כמעט בכל יום נהרג אדם בתאונת דרכים. גם במספר הפצועים קשה בחודשי החורף שעבר חלה עלייה של 18%  בהשוואה לחורף שקדם לו - 703 בני אדם נפצעו באורח קשה בתאונות דרכים בחודשי החורף של שנת 2015 לעומת 831 שנפצעו קשה בחורף 2016. 

 
עוד על תאונות החורף


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


חיוב קרנית בפיצוי

כיתוב של ביטוח חובה

שופטת השלום בתל אביב - יפו מי-טל אל-עד קרביס, קבעה, כי על קרנית מוטלת חובה לפצות את התובעת בגין נזקי הגוף שנגרמו לה בתאונה, ככל שנגרמו. נדחתה ההודעה לצד שלישי אלי  ישראלי שהוא בעל הרכב. מדובר על תאונת דרכים שארעה כאשר התובעת, היתה בת 15.5 שנים, שישבה ברכב כנוסעת. הנהג, אשר נהג ברכב ללא ביטוח, נהרג. " הכלל הוא שמי שמבקש להסתמך על ההוראה החריגה השוללת זכאות, הנטל עליו לשכנע את בית המשפט בקיום אותה ידיעה אצל הנוסע בדבר אופי הנסיעה – שהיא ללא רשות מהבעלים או המחזיק".    

ת"א 18235-06-11 איסחקוב ואח' נ' הפניקס הישראלי חברה לביטוח בע"מ ואח' 15/10/2017


תחילת מרוץ ההתיישנות בתביעת שיתוף בין מעוולים חתה תביעה נגד עירייה וחב

כיתוב של תחלוףטל פישמן לוי, שופטת השלום בתל אביב – יפו, קבעה בהחלטה, כי תחילת מרוץ ההתיישנות בתביעת תחלוף, היא מועד מתן פסק הדין, או תשלום על-פיו. במקרה הנדון, המועד להיווצרות העילה הוא לכל הפחות יום התשלום, ובלבד שהוא בוצע בתקופת ההתיישנות של התביעה הפוטנציאלית בין הניזוק למזיק הספציפי הזה (מבוטחת התובעת). על כן, נקבע, כי תביעת המשיבה כלפי המבקשות, או חלקן – לא התיישנה.

 

ת"א 56651-03-15 הראל חברה לביטוח בע"מ ואח' נ' עמית גלטמן בע"מ ואח'   14/10/2017


ביטוח אחריות מקצועית של קבלן בניה

 

פטיש של שופטיםנסרין עדוי-ח'דר שופטת  השלום בחיפה קיבלה באופן חלקי תביעה נגד קבלן בניה בשיעור של 40% ונגד המפקח בשיעור של 40%, נתבע נוסף בשיעור של 10% ורשלנות תורמת של התובע בשיעור של 10%. " לפי הסכם הבנייה שנחתם בין קבוצת הרכישה לבין הקבלן, הקבלן התחייב לבנות את המבנה בחומרים איכותיים ולפי התקן הישראלי (סעיף 8 להסכם הבנייה). עוד, התחייב הקבלן לבטח על חשבונו לטובת הדיירים בפוליסת ביטוח מקצועית כנגד כל הנזקים והסיכונים שהקבלן אחראי עליהם עד לסך של 2.9 מיליון ₪ בתוספת מע"מ, וכן, כלפי צד ג' מפני כל נזק שעלול להיגרם עד לסך של מיליון דולר (סעיף 9 להסכם הבנייה)."

 

ת"א 48276-01-12 זוננשיין ואח' נ' פ.ל.מ. - פריים לוקיישן מנג'מנט בע"מ ואח' 19/10/2017


 

פיצוי בגין תאונת עבודה - אין כיסוי ביטוחי לאחריות על פי חוזה

 פטיש של שופטים

השופטת יעל ייטב, סגנית הנשיא השלום בירושלים קיבלה תביעתו של עובד שנפגע וחייבה את המעביד לפצות את העובד. מחלוקת נוספת בתחום הביטוח היא באשר לכיסוי הביטוחי למפעלי ים המלח, שטענו כי  הם מבוטחים על ידי המבטחת מכוח פוליסת צד ג', וכי המבטחת לא כפרה בחבותה זו על פי הפוליסה. במישור ההסכמי, עולה מהראיות שהובאו בפני כי הנתבעת נטלה על עצמה לשאת בכל אחריות שתוטל על מפעלי ים המלח בשל רשלנותה של הנתבעת. יחד עם זאת, התחייבותה החוזית של הנתבעת לבטח את הצד השלישי בגין כל מעשה הנובע מרשלנותה, לא באה לידי ביטוי בביטוחים שרכשה... עיון בפוליסה שהוגשה על ידי מפעלי ים המלח מגלה כי בסייגים הכללים לחבות המבוטח... נקבעו לכאורה סייגים הפוטרים את המבטחת מחבות מכוחו של הסכם, ועל כן אין כיסוי ביטוחי לחבותה החוזית של הנתבעת."          

ת"א 27693-01-13 אבו עראר ואח' נ' נתיבי ערוער בע"מ ואח' 19/10/2017


פיצוי בגין נזק לתכשיטים לפי ביטוח דירה

תכשיטיםהרשמת בכירה  אביגיל ון-קרפלד מבית משפט לתביעות קטנות בירושלים, חייבה את חברת הביטוח לשלם למבוטח סך של 19,600 ₪ וכן הוצאות משפט בסך של 196 ₪ בלבד בקיזוז השתתפות עצמית וכן לשלם פיצוי בגין טרדה וביטול זמן. " המסקנה מהאמור לעיל, היא שעל התובעת לפצות את התובע בהתאם לפוליסה ובהתאם לשמאות/דוח הסוקר. עדות התובע ואשתו לגבי ההתרחשויות היתה מהימנה והעדפתי אותה על פני עמדת הנתבעת. גם לא צורף מכתב דחייה מטעם הנתבעת לתובע."   

ת"ק 37228-04-17 אלקיים נ' מנורה  20/10/2017


אי הוכחה של נזק לכלי שיט

 

סירההרשם הבכיר ניר זיתוני מבית משפט לתביעות קטנות בחיפה דחה תביעה בגין נזקים שנגרמו לתובע לאחר שכלי שיט שבבעלות הנתבעת פגע בכלי השיט שלו בשל אי הצגת קבלות להוכחת הנזק. בית המשפט הנחה את התובע להציג קבלות בדבר החלקים שהותקנו בסירת התובע לשם תיקונה . התובע לא עשה דבר בעקבת החלטה זו במשך חודשים ארוכים . רק לקראת הדיון שהתקיים היום פנה התובע לשמאי כדי שייתן חוות דעת. השמאי לא כתב בחוות דעתו דבר בנוגע לקושי להביא קבלות בגין עלות החלקים הנזכרים בהצעת המחיר המצורפת לכתב התביעה          

 

ת"ק 2499-06-16 נסאר נ' פאטמה 22/10/2017


לחדשות קודמות

ביטוח סיעודי משלים לקופות חולים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחייב מבטחים להתלונן במשטרה על הונאה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מהו אתר רפאים? סכנות ופתרונות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ריח הגויאבות מאת אלי אלעזרא – לקרוא וללמוד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפ לנתבעים בתביעות תחלוף חסרי ביטוח אחריות חוקית  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - אינטרנט ומדיה חברתית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סייג הסתכנות מרצון וחוזר ניסוח פוליסות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חגי תשרי ומונחי ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תקופת התחזוקה בביטוח קבלני - מגבלה או הרחבה? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח ראשוני וביטוחים נוספים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עדכון תנאי הביטוח החדשים לנסיעות במדריך הנסיעות לחו"ל - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח מאבק במחלות סרטן - טיפ השבוע מאת סוכן הביטוח והעו"ד שרון רביבו, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - האם קיים סיכון פיסי לעוסקים בענף? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצגת חריגים באתרי מבטחים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אופניים חשמליים הם רכב מנועי? אל תנהגו ללא ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצגת שמו של סוכן ביטוח שעובד באמצעות סוכנות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת הנמקה של תשלום חלקי בתביעת ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההנמקה גם על תשלום לפנים משורת הדין - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright