היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 18/10/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

אסף מיכאלי, סגן בכיר לממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון, צילום דוברות האוצרלהתנגדות הממונה להארכה נוספת של הביטוח הסיעודי הקבוצתי, שתי סיבות עיקריות: פרמיה נמוכה מדי שאינה הולמת לסיכון המבטחים, כך שאינה מכסה את העלויות של חברות הביטוח ופוליסה מוגבלת לתקופת פיצוי של חמש שנים, כאשר חברות הביטוח אינן מחויבות להאריך את התקופה, דבר החושף את המבוטחים לסיכון של היעדר ביטוח זמין במחיר ראוי בתקופה שבה הם מתבגרים וזקוקים לו ביותר.

 

עוד על הסיעודי לא יוארך


קופל מדיה לסוכן

דף הבית של קבוצת קופלהשרות החדש של קופל גרופ נקרא בשם Kopell New Media – והוא כולל חבילת מיתוג לסוכן הביטוח ובכלל זה עיצוב גרפי תדמיתי לדיגיטל ולדפוס והקמה של דף עסקי בפייסבוק כולל ניהול הדף וקידומו. המטרה לפתוח בפני סוכני הביטוח ערוצי שיווק חדשים באמצעות המדיה החברתית אשר סוכני הביטוח עושים בה שימוש מזערי, אם בכלל.
 

עוד על קופל מדיה לסוכן


קורס אטקין

מומחה שמאות הביטוח  והמקרקעין, חיים אטקיןהלימודים מתקיימים בתל אביב אחר הצהריים ובין המרצים בקורס הקרוב, בנוסף לחיים אטקיןף עו"ד שטיינר שמואל, יו"ר אגודת חוקרי הדלקות, מר אבי צרפתי-השמאי הראשי של חברת החשמל, מר אסי פייזיק, מומחה בעל שם לנזקי מים ורטיבות וחיים אטקין - שמאי מקרקעין רכוש וחקלאות, הבעלים של בית שמאי.

 

עוד על קורס אטקין


השעות הכי מסוכנות בכביש הן בבוקר ואחר הצהרים

הטבלה בפרסום אור ירוקכאשר בוחנים את השעות שבהן נהרגים הכי הרבה בני אדם בתאונות דרכים, ניתן לראות כי בין השעות 18:00-20:00 נהרגו הכי הרבה בני אדם (34 בכל שעה) בתאונות דרכים בשנת 2016. נתון מעניין נוסף חושף כי בין השעות 21:00-23:00 נהרגים 22 בני אדם בכל שעה, מספר גבוה מאוד ביחס לנסועת כלי הרכב בשעה הזו.

 
עוד על הכביש מסוכן בערב


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


נדחתה תביעה של מתדלק נגד קרנית

כיתוב של ביטוח חובה

שופטת השלום בעפולה, שאדן נאשף-אבו אחמד, דחתה תביעתו של מתדלק בתחנת דלק בשפרעם, שנדרס ע"י רכב צד ג' אשר פרטיו אינם ידועים לנפגע ואשר נמלט מן המקום. השופטת קיבלה את טענתה של קרנית וקבעה, כי מדובר על אירוע שבו נפגע העובד שאינו "תאונת דרכים" בשל החזקה הממעטת של "מעשה מכוון". "על יסוד גרסתו של התובע בפני חוקר קרנית, אותה כאמור ראיתי לקבל כמהימנה, ניתן לקבוע כי בפנינו פגיעה מכוונת גם אם ביסודה עומד מניע של הימלטות. בנסיבות אלה, עמדה קרנית בעול המוטל עליה להוכיח כי אין בפנינו תאונת דרכים, ולכן אין עילה לחייבה בפיצוי התובע מכוח חוק הפיצויים."

ת"א 47439-06-11 כעביה נ' קרנית ואח' 14/10/2017


נדחתה תביעה נגד עירייה וחברת הביטוח שביטחה אותה בביטוח אחריות מקצועית

פטיש של שופטיםשופטת  המחוזי בב"ש נחמה נצר, דחתה תביעה של חברה יזמית נגד עיריית ב"ש ואיילון שביטחה אותה בביטוח אחריות מקצועית. מדובר על תביעה בסכום של 7 מיליון ₪ לפיה נהגה העירייה ברשלנות בהקשר לאישור התוכנית של החברה היזמית. "עיון במוצגי הצדדים מלמד כי התובעת ידעה היטב כי התוכנית לוותה בהסתייגויות והייתה התנגדות מפורשת לשימוש מסחרי במבנה הספא והבריכה. התובעת בחרה ליטול סיכון מחושב ..."  

 

ת"א 3100-09 ד.ברכה השקעות ובנייה בע"מ ואח' נ' עיריית באר שבע ואח' 8/10/2017


האלכוהול הוא שגרם למותו של העובד הזר

 

פטיש של שופטיםשופטי המחוזי בת"א: ישעיהו  שנלר, סג"נ – אב"ד, דר' קובי  ורדי, סג"נ ועינת רביד, דחו את תביעת עזבונו של עובד זר מסין שנהרג בתאונת עבודה. " בהתאם לקביעות העובדתיות של בית משפט השלום, אשר לא מצאתי להתערב בהן, המנוח לא התלונן על בעיה רפואית ולא ביקש לקבל טיפול רפואי. המנוח לא הראה סימנים כי אינו חש בטוב, ולא אובחנו אצלו תסמינים רפואיים שהלכו והתפתחו באופן הדרגתי והחמירו עד לפטירתו. עוד נקבע כי המנוח סבל משיעול קל, עבד עד יום שישי שקדם ליום מותו ביום ראשון, ויום טרם מותו ניפגש עם חברים ושתה לשוכרה."         

 

ע"א 36425-12-15 עזבון המנוח ל.  ג' ז"ל ואח' נ' חב' סלע מוצרי בטון בע"מ ואח' 8/10/2017


 

נתקבלה תביעת תחלוף בשל כתם על הכביש

כיתוב של תחלוף

הרשם הבכיר אבי כהן מהשלום בתל אביב – יפו קיבל את תביעת התחלוף של חברת ביטוח ישיר נגד חברת נתיבי ישראל בשל נזק שנגרם לרכב שהחליק על כתם שמן על הכביש. " תמוהה עדותו של עד ההגנה, לפיה הנתבעת לא חזרה לגורם שדיווח לה על האירוע ביום האירוע שלנו בעקבות כך שאנשיה לא איתרו כל מפגע. תמוה גם שהנתבעת סבורה שלא מוטלת עליה כל חובה לחזור לגורם המתריע. לדעתי, כן קיימת חובה כזו, שהרי הנתבעת חייבת להסיר מפגע שמדווח לה, ואם אנשיה לא מאתרים בשטח כל מפגע או זכר למפגע, כי אז ראוי שלכל הפחות יחזרו למדווח על המפגע, כדי לברר שמא המפגע מצוי במקום אחר מזה שאנשי הנתבעת חיפשו אותו.      

תא"מ 48550-08-16 איי.די.איי. חברה לביטוח   בע"מ ואח' נ' הלאומית לדרכים בישראל 10/10/2017


ארקיע חויבה לפצות נוסע בשל אובדן עגלת תינוקות

איור של עגלת ילדיםהרשם הבכיר ראמי נאסר מבית משפט לתביעות קטנות בעכו חייב את ארקיע לפצות נוסע בעבור אובדן עגלת תינוקות ודחתה את התביעה נגד חברת ביטוח ישיר. "הוכיח התובע, כי נגרמה לו עוגמת נפש בשל אובדן העגלה ו/או האיחור במסירתה. מדובר בעגלת תינוקות שנועדה לשמש תינוקת בת שנה ונקל לשער את אי הנוחות הרבה שנגרמה לתובע בשל אובדן העגלה והצורך להסתובב בלי עגלה ולהסתפק מאוחר יותר בעגלה פשוטה, גם אם מדובר באיחור של יום אחד בלבד... בהתחשב בהוראות החוק, האמנות והפסיקה ובהתחשב בכך שמדובר באיחור שאינו שנוי במחלוקת במסירת העגלה". הואיל והסכום שבו חויב המוביל האוירי עולה על סכום המרבי הקבוע בפוליסה, חברת הביטוח לא חויבה בתשלום.         

ת"ק 35941-05-17 מח'ימר נ' ארקיע קווי תעופה ישראליים בע"מ ואח' 11/10/2017


התקבלה עתירה לעיון בעתירת הפול נגד הפיקוח על הביטוח

 

כיתוב של ביטוח חובההרשמת ליאת בנמלך מהעליון נענתה לבקשה לעיין בתיק בית המשפט בנושא הגדלת תעריף ביטוח החובה לאופנועים. המבקש טען, כי העיון דרוש לו לצורך ייצוג נפגע בתביעה במחוזי לפי חוק הפלת"ד  כנגד הפול. במסגרת ההליך הועלתה בין היתר שאלת שיעור ההיוון המתאים לפסיקת פיצויים. לטענתו לסוגיות המועלות בעתירה דנן עשויה להיות השלכה על השאלות הנדונות בהליך האמור (בשל טענה שהועלתה בגדרו לקשר בין שיעור ההיוון לפרמיות הביטוח).

 

בג"ץ  9609/16 - י"ג התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה ("הפול") בע"מ נגד הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר מבקש העיון: עו"ד אסף פוזנר  16/10/2017


לחדשות קודמות

מהו אתר רפאים? סכנות ופתרונות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ריח הגויאבות מאת אלי אלעזרא – לקרוא וללמוד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפ לנתבעים בתביעות תחלוף חסרי ביטוח אחריות חוקית  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - אינטרנט ומדיה חברתית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סייג הסתכנות מרצון וחוזר ניסוח פוליסות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חגי תשרי ומונחי ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תקופת התחזוקה בביטוח קבלני - מגבלה או הרחבה? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח ראשוני וביטוחים נוספים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עדכון תנאי הביטוח החדשים לנסיעות במדריך הנסיעות לחו"ל - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח מאבק במחלות סרטן - טיפ השבוע מאת סוכן הביטוח והעו"ד שרון רביבו, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - האם קיים סיכון פיסי לעוסקים בענף? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצגת חריגים באתרי מבטחים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אופניים חשמליים הם רכב מנועי? אל תנהגו ללא ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצגת שמו של סוכן ביטוח שעובד באמצעות סוכנות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת הנמקה של תשלום חלקי בתביעת ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההנמקה גם על תשלום לפנים משורת הדין - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


משבר טבע הקשר לביטוח ומשל הסנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright